Anūkas rūpinsis močiute (0)

Publikuota: 2023-03-15 Kategorija: Kriminalai
Anūkas rūpinsis močiute
Rokiškio Sirena nuotr. / Močiutė

Viena gyvenanti močiutė dažnai serga, sunkiai vaikšto, todėl jai reikia pagalbos, dėl to prašo slaugą paskirti anūkui, kuris pastoviai ją prižiūri.

Dažnai serga

Senolė U. T. gyvena viena, yra garbingo amžiaus, dažnai serga ir dūsta, skauda nugarą, todėl juda tik trumpais atstumais, prastai mato, o ir šiaip jau yra fiziškai silpna. Ji negali savarankiškai savimi pasirūpinti, jai reikalinga pagalba. Todėl moteris prašo jai nustatyti rūpybą, o rūpintoju paskirti anūką E. B., kuris ir dabar pastoviai ją prižiūri.

Anūkas E. B. teismo posėdžio metu paaiškino, kad močiutei reikia pagalbos, todėl pas ją važiuoja beveik kasdien, nes reikia prinešti malkų, atvežti maisto ir vaistų, šių metų laiku atkasti sniegą, nuvežti pas gydytojus.

Močiutė juda prisilaikydama ratukų ar su lazda, bet dažnai dūsta. Anūkas taip pat kreipsis į gydytojus, kad močiutei būtų nustatyti specialieji poreikiai, bet ji yra veiksni, labai gera jos atmintis.

2022 m. rugsėjo 27 d. medicininiame pažymėjime močiutei E. B. diagnozuota įvairių lėtinių ligų, o gruodžio 21 d., kad dėl prastos sveikatos būklės jai reikalinga artimojo pagalba ir priežiūra buityje.

Skundų nėra gavusi

Anūkas E. B. yra tvarkingas, rūpestingas ir gali močiute pasirūpinti. Rokiškio miesto seniūnija nėra gavusi skundų dėl netinkamo jo elgesio ar gyvenimo būdo. Jo sutikimas išreikštas teismo posėdžio metu ir raštu rodo, kad nėra kliūčių anūką paskirti močiutės slaugytoju. Vyras registruotas Užimtumo tarnyboje, išmokų negauna, yra nevedęs, nėra teistas, turi galiojančių administracinių nuobaudų, bet už nešiurkščius kelių eismo taisyklių pažeidimus, atsižvelgiant į išvada ir jo charakteristikoje nurodytas aplinkybes, tai netrukdo būti paskirtam rūpintoju.

Prašymą tenkinti

Šių metų sausį teismas nutarė močiutės U. T. prašymą tenkinti, nustatyti jai rūpybą ir jos globėju paskirti anūką E. B. Išaiškinti jam, kad paskyrus jį rūpintoju, jo kaip rūpintojo teisės ir pareigos, susijusios su turto valdymu, naudojimu ir disponavimu juo, gali būti nustatomos pagal sutartį.

Priteisti iš močiutės U. T. 6,64 Eur. bylinėjimosi išlaidų valstybei.

Nutartis vykdoma skubiai, tačiau per 7 dienas nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video