Brolių konfliktas baigėsi kumščiais ir policininkais (0)

Publikuota: 2023-09-26 Kategorija: Kriminalai
Brolių konfliktas baigėsi kumščiais ir policininkais
Rokiškio Sirena nuotr. / Brolių konfliktas

Broliai nesutaria dėl mamos namų pardavimo, konfliktas perėjo prie muštinių, todėl buvo iškviesti policijos pareigūnai ir greitosios medicinos pagalba.

2023 m. balandžio 15 d., apie 10.20 val. D. P. namo kieme, būdamas išgėręs, kumščiu sudavė savo broliui R. Š. du kartus į nosį, tokiais savo veiksmais sukėlė šeimos nariui fizinį skausmą.

Atvažiavo brolis

Kaltinamasis D. P. per apklausą paaiškino, kad jis šių metų balandžio 15 d. su savo sugyventine I. S. buvo pas mamą. Vyras tą rytą buvo neblaivus, nes gėrė alkoholį iš vakaro.

Apie 10.20 val. atvažiavo jo brolis R. Š. ir mama išėjo kalbėtis su broliu. Išėjo į lauką irgi norėjo pakalbėti su broliu dėl mamos namo, kurį brolis ketino parduoti, o mamą perkelti į kitus namus, bet jis tam nepritarė. 

Brolis jam kažką atsakė, todėl jis jam sudavė du kartus į veidą, o brolis jam sudavė atgal. Buvo išgėręs, todėl pasikarščiavo.

Iš namo atėjo sugyventinė ir jam padavė telefoną, jis iš karto paskambino bendruoju pagalbos telefonu ir iškvietė policiją.

Tuo metu brolis užsidarė automobilio variklio ir bagažinės dangtį ir išvažiavo iš kiemo. Nenorėjo, kad jis išvažiuotų iš įvykio vietos, todėl spyrė į brolio automobilį. Matė, kad nuo automobilio nukrito valstybinis numeris, tačiau brolis jį pasiėmė ir išvažiavo.

Gavo iškvietimą

Tą dieną Rokiškio policijos pareigūnai apie 10.30 val. gavo iškvietimą, pranešėjas D. P. kvietėsi pagalbą dėl to, kad jį sumušė brolis. Nuvyko į iškvietimo adresą, kartu vyko ir greitosios medicinos pagalba. Iškvietimo adresu, kieme, prie savo automobilio „Audi“ stovėjo R. Š.Užėjus į namo vidų, kambaryje ant sofos gulėjo D. P., kurio veidas buvo kruvinas. Taip pat, tame pačiame kambaryje buvo jo draugė ir mama. 

Vyras aiškino, kad atvažiavo pas motiną padėti ūkio darbuose, o tuo tarpu atvažiavęs brolis į mamos namus jam sudavė į veidą, kadangi kilo konfliktas dėl mamos namų pardavimo. Tuo tarpu medikai pradėjo apžiūrinėti D. P., o į kambarį, iš lauko, atėjo brolis. R. Š. stovėdamas tarpduryje piktinosi, kad brolis pirmasis puolė, D. P. jį vijo iš namų.

Pareigūnai paprašė vyro išeiti iš kambario, kadangi tarp brolių vėl prasidėjo žodinis konfliktas.

Nustatytas girtumas

Aiškinantis įvykio aplinkybes iš kambario atėjo medikai ir pasakė, kad D. P. pageidauja važiuoti į priėmimo skyrių medikų apžiūrai. Prieš išvykstant į priėmimo skyrių abiem broliams buvo patikrintas blaivumas alkotesteriu. D. P. nustatytas 1,39 promilių girtumas, R. Š. – blaivus.

Gydytas 3 kartus

Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad jis prisipažino, padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi. Jo atsakomybę sunkinančios aplinkybės yra tai, kad jis nusikaltimą padarė, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kas turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui ir būdamas recidyvistu.

Kaltinamasis padarė vieną baigtą tyčinį nesunkų nusikaltimą, jis praeityje ne kartą teistas už įvairius nusikaltimus ir turi vieną galiojantį teistumą, administracine tvarka baustas už įvairius nusižengimus, skirtų baudų nesumokėjęs, nedirbantis, Užimtumo tarnyboje neregistruotas, Rokiškio psichiatrijos ligoninėje gydytas 3 kartus. 

Intensyvi priežiūra

Rugpjūčio 7 dieną teismas nusprendė D. P. pripažinti kaltu, padarius nusikaltimą ir skyrė jam laisvės apribojimo bausmę 1 metams. Skirtą bausmę sumažino vienu trečdaliu ir skyrė jam galutinę bausmę – laisvės apribojimą 8 mėnesiams, skiriant intensyvią priežiūrą jo buvimo vietoje – kontrolę elektroninio stebėjimo priemonėmis, įpareigojant intensyvios priežiūros laikotarpiu dėvėti apykoję, jos nenusiimti, negadinti, nesunaikinti.

Laikytis nustatytos dienotvarkės – būti savo gyvenamojoje vietoje nuo 22 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu, mokslu ar sveikatos priežiūra, bei skiriant įpareigojimą – per šį laikotarpį dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje ir skiriant draudimą per šį laikotarpį vartoti psichiką veikiančias medžiagas. 

Bylos nagrinėjimą

Išaiškinti D. P., kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas. Kaltinamojo reikalavimu surengus bylos nagrinėjimą teisme, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, teismas gali paskirti ir kitos rūšies ar dydžio (taip pat ir griežtesnę) bausmę, negu paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video