Dėl eismo įvykio teismui melavęs vyras, pats neišvengė bausmės  (0)

Publikuota: 2023-01-26 Kategorija: Kriminalai
Dėl eismo įvykio teismui melavęs vyras, pats neišvengė bausmės 
„Rokiškio Sirena“ / Asociatyvi nuotr.

Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmuose išnagrinėta byla, kurioje Rokiškio gyventojas J. J. kaltinamas bandęs suklaidinti teisėsaugos atstovus duodamas klaidingus parodymus.

Filmavo įvykį

2022 m. sausio 24 d. apklausiamas kaip liudytojas Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje vyras melavo, kad 2021 m. liepos 9 d. apie 20.23 val. Rokiškio r.,  automobilį BMW vairavo ir eismo įvykį padarė ne D. G.,  o M. M.

Kaltinimas J. J. pripažino, kad melavo teisme ir to gailisi. Vyras negalėjo paaiškinti, kodėl jis, būdamas liudytoju, įspėtas už melagingų parodymų davimą, policijos apklausoje sakė, kad nematė, kas vairavo automobilį, o teismo posėdyje jau tvirtino, kad automobilį vairavo M. M.

 2021 metais atliekant ikiteisminį tyrimą dėl eismo įvykio, įtariamasis toje byloje buvo D. G. Ikiteisminio tyrimo metu liudytojais buvo apklausta nemažai asmenų, vienas iš jų buvo J. J. Apklausos policijoje metu jis teigė, jog kai prasilenkė su automobiliu BMW, nematė, kas sėdėjo už automobilio vairo. Dar jis teigė, kad po kurio laiko nuvykęs į eismo įvykio vietą, filmavo avariją ir tuo įrašu pasidalino socialiniame tinkle „Facebook“.  Po filmuotos medžiagos paviešinimo vyras sulaukė  D. G. skambučio, jam pranešė, kad reikės liudyti.

Vairavo draugelis

Sausio mėn.  apklausiamas  vyras  pakeitė parodymus ir nurodė, kad matė, kaip vairavo D. G.  draugelis. Toliau paaiškino, kad neteisingus parodymus davė ikiteisminio tyrimo metu. Apklausoje J. J. tvirtino, kad praėjus daugiau laiko susidėliojo mintis.

Pripažinęs vyrą kaltu ir skirdamas bausmės rūšį ir jos dydį teismas atsižvelgė į tai, kad J. J. padarė vieną tyčinį nesunkų nusikaltimą, jo atžvilgiu yra viena atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra, jis teistas, bausmę atlikęs, teistumas neišnykęs, administracine tvarka nebaustas, nedirbantis, registruotas Užimtumo tarnyboje.

Teismas J. J. skyrė viešųjų darbų bausmę 4 mėnesiams, įpareigojant per šį laiką neatlygintinai dirbti po 30  valandų per mėnesį visuomenės labui.

Išaiškinti J. J., kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video