Dėl įspūdžio merginai – apsivogė parduotuvėje (0)

Publikuota: 2023-12-22 Kategorija: Kriminalai
Dėl įspūdžio merginai – apsivogė parduotuvėje
Rokiškio Sirena nuotr. / Parduotuvė „Lidl“

Vaikinas, norėdamas padaryti savo merginai įspūdį, kad neva turi daug pinigų, iš parduotuvės pavogė du vežimėlius su prekėmis ir gėrimais.

Išstūmė du vežimėlius

2022 m. liepos 9 d., 15.55 val. S. K. parduotuvėje „Lidl“, Respublikos g. 113, Rokiškis, iš prekybos salės, nesusimokėdamas už prekes, išstūmė du vežimėlius į lauką pro parduotuvės įėjimo-išėjimo duris. Tokiais savo veiksmais S. K. pagrobė svetimą, „Lidl“ priklausantį turtą ir tuo padarydamas 1211,93 Eur žalą.

Brangios prekės

„Lidl“ parduotuvės kasininkė tą dieną dirbo kasoje, kai pamatė prie duonos skyriaus, prie įėjimo durų, vežimą pilną prekių. Moteris atkreipė į jį dėmesį, nes jis buvo paliktas kurį laiką vienas, jame buvo brangios prekės – lašišų filė, kumpiai, vištiena, didelis kiekis alkoholinių gėrimų, ant prekių viršaus buvo „Lidl“ geltonos spalvos maišeliai.

Per ausines, kurias darbuotojai dėvi darbo metu, paklausė kolegų, kieno tas paliktas vežimėlis pilnas tokių prekių. Jai toliau dirbant kasoje, pro langą, jau prie parduotuvės kampo, pamatė tą patį vežimą, kurį stūmėsi vyriškis su akiniais. Jai pasirodė keista, kadangi, kasoje dirbo viena, tačiau tas vyriškis pas ją nepirko, o savitarnos kasose jo nebuvo, kadangi matė, jog vežime yra alkoholio, o alkoholinius gėrimus perkant savitarnos kasoje, kasos aparatas turėjo skleisti specialų signalą, kuriuo pakviečiamas darbuotojas, kuris patvirtina pirkėjo amžių. Tuo metu, kai ji pamatė ant kampo lauke tą vyrą su matytu vežimėliu prekių, apie tai per ausines pasakė kolegoms. Viena darbuotoja iš karto išbėgo į lauką, tačiau to vežimo jau nebematė.

Dėl žalos atlyginimo

Peržiūrėjus vaizdo kamerų įrašus buvo nustatyta, kad 2022 m. liepos 9 d., apie 15.55 val. ir apie 16.14 val. iš parduotuvės buvo pagrobta alkoholinių gėrimų ir maisto prekių. Šios prekės iš parduotuvės buvo išvežtos dviem didžiaisiais prekių vežimais. Didieji prekių vežimai yra labai talpūs, į vieną vežimą telpa 8 dėžės „Geroy“ degtinės butelių (vienoje dėžėje yra 15 butelių, po 0,5 litro talpos) ir dar lieka vietos kitoms prekėms.

Civilinio ieškovo „Lidl“ 2023 m. sausio 23 d. pareikštas civilinis ieškinys 1211,93 Eur sumai dėl turtinės žalos atlyginimo, vagystės metu.

Padaryti įspūdį

2022 m. liepos 9 d., vaikinas atvyko į Rokiškį, ir jam kilo mintis pavogti prekes iš parduotuvės, todėl jis su drauge K. kartu nuėjo į parduotuvę, kur jie rinkosi atsitiktines prekes, abu krovė išsirinktas prekes į du parduotuvės vežimėlius. Po to sumąstė vežimėlius tiesiog išstumti į lauką iš parduotuvės, kur viską sukrovė į draugo automobilį ir išvažiavo.

Vaikinas už pavogtas prekes nesusimokėjo, nes neturėjo pinigų. Vėliau, pavogtas prekes pardavė ir visus pinigus išleido narkotikams pirkti, kuriuos pats ir suvartojo.

Kaltinamasis S. K. teismo posėdyje savo kaltę dėl nusikaltimo padarymo pripažino visiškai, dėl savo poelgio nuoširdžiai gailėjosi ir paaiškino, kad šį nusikaltimą padarė tik dėl noro padaryti įspūdį savo merginai ir parodyti, kad jis tariamai turi pinigų.

Norėjo valgyti

Liudytojos K. parodymais, kad vasaros metu ji kartu su savo draugu S. K. važiavo namo. Važiuojant pro Rokiškį užsuko į „Lidl“ parduotuvę, nes ji norėjo valgyti. Automobilį paliko prie parduotuvės stovėjimo aikštelėje, jį vairavo draugas. Į parduotuvę nuėjo abu, kelis prekių vežimėlius pasiėmė. Būnant parduotuvėje mergina susipyko su draugu ir pro kasas išėjo iš parduotuvės. Ji nieko nepirko, nežino ar vaikinas sumokėjo už prekes, ar nesumokėjo, jie apie tai nekalbėjo, jai nieko nesakė.

Nori likti laisvėje

Vaikinas sutinka su byloje pareikštu civiliniu ieškiniu ir joje nurodyta reikalaujama priteisti pinigų suma, todėl ir nori likti laisvėje, įsidarbinti ir atlyginti padarytą žalą, nors ir pripažino, kad jam nepavyksta rasti darbo dėl teistumo, o statybose pagal specialybę yra iki šiol dirbęs tik 3 metus.

Taip pat paaiškino, kad iki arešto bausmės atlikimo jis buvo išvykęs į Vokietiją, kur gydėsi nuo priklausomybės narkotikams, nors ir žinojo apie jam paskirtą laisvės apribojimo bausmę ir gresiančią arešto bausmę, tačiau iš mamos sužinojus apie jo paiešką, jis iš karto grįžo namo, kur ir buvo sulaikytas pareigūnų. Teismui žadėjo, kad daugiau nebenusikals, nes jau kitaip mąsto, pasikeitė požiūris ir kol kas nebevartoja narkotinių medžiagų.

Ir toliau nusikalsta

Vaikinas teisiamas jau 9 kartą, naują nusikaltimą padarė, būdamas teistas už įvairias turtinio pobūdžio nusikaltimus, įskaitant tris kartus už vagystes, anksčiau ne kartą paskirtos realios arešto ir terminuoto laisvės atėmimo bausmės jo elgesio esmingai  nepakeitė, jis ir toliau nusikalsta, o šiuo metu jis atlieka teismo paskirtą arešto bausmę.

Be to, jis sistemingai baudžiamas administracine tvarka už įvairius administracinius nusižengimus, įskaitant ir turtinio pobūdžio nusižengimus, turi galiojančių neįvykdytų nuobaudų, nedirbantis.

Bausmę subendrino

Šių metų lapkričio 9 d. teismas nusprendė S. K. pripažinti kaltu, padarius nusikaltimą ir paskyrė jam bausmę – laisvės atėmimą 1 metams. Paskirtą bausmę sumažino vienu trečdaliu ir paskyrė bausmę –laisvės atėmimą 8 mėnesiams.

Paskirtą bausmę subendrino su Utenos apylinkės teismo Visagino rūmų 2022 m. spalio 27 d. teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta ir Utenos apylinkės teismo Visagino rūmų 2023 m. kovo 1 d. nutartimi pakeista arešto bausme, prie šiuo teismo nuosprendžiu paskirtos griežtesnės laisvės atėmimo bausmės pridedant ankstesniu teismo baudžiamuoju įsakymu paskirtos ir teismo nutartimi pakeistos arešto bausmės dalį, ir paskyrė galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą 9 mėnesiams.

Bausmės pradžią skaičiuoti nuo šio teismo nuosprendžio paskelbimo dienos.

Priteisti iš vyro 1211,93 Eur „Lidl“ naudai įmonės patirtai turtinei žalai atlyginti.

Išieškoti 6,94 Eur proceso išlaidų į valstybės pajamas.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video