Dėl pavydo – dūris į kaklą (0)

Publikuota: 2024-02-15 Kategorija: Kriminalai
Dėl pavydo – dūris į kaklą
Rokiškio Sirena nuotr. / Moteris su peiliu

Sugyventinis priekaištavo moteriai dėl neištikimybės, ji neapsikentusi nuėjo į virtuvę pasiėmė peilį ir grįžusi smogė vyrui peiliu į kaklą.

2023 m. balandžio 18 d., apie 19.30 val., A. B. namuose, būdama apsvaigusi nuo alkoholio, iš pykčio vieną kartą dūrė peiliu į kaklą nukentėjusiajam R. N., tuo padarydama jam durtinę pjautinę žaizdą kaklo kairėje apatinės arterijos pažeidimu, tokiu būdu padarė savo šeimos nariui, su kuriuo bendrai gyveno neįregistravus santuokos, sugyventiniui nežymų sveikatos sutrikdymą.

Pasiūlė apsigyventi

Kaltinamosios parodymais, kad buvo ištekėjusi, bet buvęs sutuoktinis ją mušdavo, todėl išsiskyrė. Pažįstamas R. N. pasiūlė apsigyventi jo namuose su juo ir dar viena, dabar mirusia moterimi. Apsigyveno pas vyrą, trise gerdavo alkoholį beveik kiekvieną dieną. Vyras tada mušdavo savo drauge, neva ji „duodasi“ su kitais, o ji ją gindavo. Po jos mirties vyriškis pradėjo gerti kasdien. Būdavo, kad su juo susimušdavo, bet po to susitaikydavo. Su juo kartu pragyveno nesusituokus apie 4 metus.

Paėmė peilį

Tą dieną, su sugyventiniu namuose gėrė alų, prieš tai keletą dienų taip pat girtavo. Vyras buvo apsvaigęs ir pradėjo piktai priekaištauti, kad pas ją atėjo 2 vyrai, su kuriais ji gulinėja lovoje, t. y. lytiškai santykiauja. Dėl to prasidėjo konfliktas, jis paėmė nuo stalo šakutę ir metė į ją, bet nepataikė. Prieš keletą dienų iki įvykio, su vyru susibarė, bet nemušė. Jo brolis tada net jiems policiją iškvietė.

Moteris buvo dėl visko užpykusi, tad nuėjo į virtuvę, kur iš spintelės stalčiaus paėmė didelį virtuvinį peilį. Su peiliu grįžo į kambarį, kur ant lovos sėdėjo sugyventinis. Priėjus prie jo peiliu dūrė jam į kaklą, iš žaizdos stipriai pradėjo bėgti kraujas.

Sugyventinė labai išsigando dėl to, ką padarė. Vyrui ant kaklo užvyniojo elastinį bintą, kad sustabdyti kraują. Po to telefonu iškvietė greitąją, nors jis sakė jai nekviesti.

Popieriumi nuvalė kraują nuo peilio ir įmetė jį į dėžutę, o kruviną popierių sudegino pečiuje. Nežino kodėl smogė peiliu, nesupranta savo elgesio priežasties, buvo išgėrusi, todėl pasikarščiavo.

Veržėsi kraujas

Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnės 2023 m. balandžio 18 d., 19.48 val gavo iš budėtojo pranešimą, kad pranešėja konfliktavo su sugyventiniu ir dūrė jam prie kaklo. Atvykus prie namo, beveik kartu privažiavo medikų brigada. 

Kambaryje ant lovos gulėjo vyriškis, drabužiai ant krūtinės buvo kruvini, jis rankomis laikė elastinį bintą, kuriuo buvo apsuktas jo kaklas, bintas buvo kruvinas, nes iš žaizdos veržėsi kraujas. Vyras išneštas su neštuvais iš namų ir išvežtas į ligoninę.

Kambaryje visur matėsi tuščios alaus pakuotės. Šalia jo ant lovos sėdėjo moteris, kuriai buvo nustatytas 3,47 promilių girtumas. Pareigūnė klausė jos, kodėl taip padarė, sugyventinė atsakė, kad dūrė su peiliu dėl to, kad jis prikaišiojo svetimus vyrus, todėl ją supykdė, ji pasiėmė peilį ir dūrė. 

Moteris parodė virtuvėje peilį, kuris buvo padėtas ant dėžutės su daržovėmis. Ant peilio kraujo dėmių nebuvo, ji paaiškino, kad peilį nuplovė. Po įvykio vietos apžiūros, kurios metu buvo paimtas peilis ir jos išvyko į policijos komisariatą.

Nesunkų nusikaltimą

Kaltinamosios atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad ji prisipažino padariusi nusikaltimą ir dėl to nuoširdžiai gailisi. Kaltinamosios atsakomybę sunkinanti aplinkybė, kad nusikaltimą padarė būdama apsvaigusi nuo alkoholio, kas turėjo įtakos nusikaltimo padarymui.

Parenkant bausmės rūšį ir jos dydį teismas atsižvelgė į tai, kad moteris padarė tyčinį baigtą nesunkų nusikaltimą, ji neteista (teistumas išnykęs), bausta administracine tvarka, nedirbanti.

Dirbti visuomenės labui

Gruodžio 13 d. teismas nusprendė A. B. pripažinti kalta, padarius nusikaltimą ir skyrė jai viešųjų darbų bausmę 12 mėnesių, įpareigojant per šį laiką neatlygintinai dirbti po 40 valandų per mėnesį visuomenės labui. Skirtą bausmę sumažino vienu trečdaliu ir skyrė jai galutinę bausmę – viešuosius darbus 8 mėnesiams, įpareigojant per šį laiką neatlygintinai dirbti po 40 valandų per mėnesį visuomenės labui.

Į paskirtos laisvės apribojimo bausmės laiką įskaitė laikinajame sulaikyme išbūtą laiką nuo 2023 m. balandžio 18 d., 20.15 val. iki 2023 m. balandžio 19 d., 11.29 val. (viena laikinojo sulaikymo para), vieną laikino sulaikymo parą prilyginant 6 valandoms viešųjų darbų ir laikyti, kad yra atlikusi 6 valandas viešųjų darbų.

Įsakymas įsiteisėja

Išaiškinti A. B., kad ji, nesutikdama su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudama surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajai šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas. Kaltinamosios reikalavimu surengus bylos nagrinėjimą teisme, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąją kalta, teismas gali paskirti ir kitos rūšies ar dydžio (tame tarpe ir griežtesnę) bausmę, negu paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video