Dėl priklausomybės prarado žmoną (0)

Publikuota: 2023-10-31 Kategorija: Kriminalai
Dėl priklausomybės prarado žmoną
Rokiškio Sirena nuotr. / Vyras ir žmona

Vyras nebe pirmą kartą įkliuvo policijos pareigūnams su narkotikais ir, ko gero, jų pavartojęs, konflikto metu sumušė žmoną.

2023 m. sausio mėnesį, K. B. Kupiškyje įsigijo nedidelį kiekį psichotropinės medžiagos, kurią susidėjęs į striukės kišenę ir telefono dėklą laikė iki 2023 m. sausio 8 d.. kol apie 9.50 val. asmens apžiūros metu psichotropines medžiagas rado ir paėmė Rokiškio policijos pareigūnai.

Be to, jis vasario 1 d., apie 22.30 val. namuose rankomis suimdamas savo sutuoktinei už kaklo ir jį spausdamas, sukėlė nukentėjusiajai fizinį skausmą.

Nusipirko du maišelius 

Kaltinamojo tyrimo metu duotais parodymais, 2023 m. sausio mėn. pradžioje jis buvo nuvažiavęs į Kupiškį, ten iš nepažįstamo asmens, prie „Norfa“ parduotuvės automobilių stovėjimo aikštelėje nusipirko du maišelius amfetamino. Už vieną maišelį sumokėjo 10 eurų, maišelyje turėjo būti po 1 gramą, bet kaip aiškina, pats nesvėrė ir netikrino. Vieną paketėlį įsidėjo į striukės kišenę, o kitą į telefono dėklą.

Sausio 8 d., apie 9.00 val. iš namų su savo automobiliu važiavo dirbti. Už jo važiavo policijos pareigūnų automobilis, kuris iš karto įjungė švyturėlius, tad kaltinamasis suprato, kad jį stabdo ir sustojo.

Atrodė įtartinai

Tą dieną, apie 9.45 val. Rokiškio policijos pareigūnams patruliuojant, priekyje važiavo policininkams jau pažįstamas automobilis, kurio vairuotojas gali su savimi turėti psichotropinių medžiagų, nes iš ankščiau žinoma, kad jis teistas už jų laikymą. Įjungę tarnybinio automobilio garso ir šviesos signalus, pareigūnai sustabdė automobilį.

Vairuotojas atrodė įtartinai, matėsi, kad jis išsigandęs, akys buvo apsiblausę. Girtumą pirmiausiai patikrino bekontakčiu alkotesteriu, iškvėptame ore nebuvo alkoholio. Tada policininkas paklausė, ar nevartojo narkotinių medžiagų, vyras prisipažino, kad iš vakaro vartojo amfetamino.

Atlikus vairuotojo asmens apžiūrą, buvo rasti du maišeliai su milteliais. Vienas striukės kairės pusės išorinėje kišenėje, kitas jam priklausančio telefono dėklo kišenėlėje. Iš kur vyras gavo narkotines medžiagas, pareigūnams nepaaiškino, tik pabrėžtinai minėjo, kad narkotikai savo reikmėms.

Psichotropinė medžiaga

2023 m. sausio 20 d. Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro specialisto išvadoje nurodyta, kad baltos spalvos miltelių iš 2 vnt. bespalvių plastikinių uždaromų maišelių sudėtyje yra psichotropinė medžiaga – amfetaminas, kurio masė yra 0,087 g. 

Įvyko konfliktas

Kaltinamasis per apklausą paaiškino,  kad 2023 m. vasario 1 d., apie 22.30 val., būnant namuose tarp jo ir žmonos įvyko konfliktas dėl buitinių dalykų. Pasak vyro, žmona jį išprovokavo savo kalbomis ir jis nesusilaikęs suėmė jai rankomis už kaklo ir jį spaudė. Po šio konflikto žmona išvyko iš namų.

Sutuoktinis atsiprašė, kad jai sukėlė fizinį skausmą. Supratęs, kad jo elgesys netinkamas, pradėjo keisti savo gyvenimą, gydėsi, dalyvavo psichosocialinės reabilitacijos programoje, po to nuo 2023 m. kovo 23 d. gydosi nuo narkotinės priklausomybės organizacijoje.

Čiupo rankomis

Nukentėjusiosios parodymais, vasario 1 d., apie 22.30 val. į namus grįžo jos vyras. Jie susibarė, nes žmona pasakė, kad penktadienį nori susitikti su draugėmis išgerti kavos. Sutuoktinis supyko, pradėjo jai priekaištauti, kad ji išeis, o jis turės saugoti vaiką.

Vyras atėjo prie jos sėdinčios ant sofos, pasilenkęs čiupo rankomis už kaklo ir atlošęs į sofos atlošą pradėjo ją smaugti, draskyti, stipriai mygo kaklą abejomis rankomis, sutuoktinei pradėjo trūkti oro, ji sakė, kad jai skauda. Išsigando, kad ją gali pasmaugti, prašė jo liautis, nesmaugti, paleisti. Sutuoktinis paleido, ant kaklo liko smaugimo, įdrėskimo žymės. Ji paskambino draugei ir kartu su ja išvažiavo. Sekančią dieną pranešė apie įvykį.

Kodėl vyras taip pasielgė, ji nežino, jis nebuvo girtas, kartais jis parūko „žolės“. Po to įvykio sutuoktinis pradėjo gydytis. Jokio civilinio ieškinio nereiškia. Birželio mėnesį su vyru išsiskyrė.

Teistumas išnykęs

Parenkant kaltinamajam skirtinų bausmių dydžius už kiekvieną nusikaltimą, teismas atsižvelgė į tai, kad padarė vieną tyčinį baigtą nesunkų nusikaltimą ir vieną baudžiamąjį nusižengimą, jo atžvilgiu abejose nusikaltimuose yra po vieną jo atsakomybę lengvinančią aplinkybę, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra, jis neteistas (teistumas išnykęs), baustas administracine tvarka, dirbantis, nuo 2023 m. vasario 9 d. gydėsi, dalyvavo psichosocialinės reabilitacijos programoje, nuo 2023 m. kovo 23 d. gydosi nuo narkotinės priklausomybės organizacijoje.

Bausmę sumažino

Šių metų rugsėjo 28 d. teismas nusprendė K. B. pripažinti kaltu padarius nusikaltimus, už neteisėtą laikymą narkotinių medžiagų ir skyrė jam laisvės apribojimo bausmę 4 mėnesiams, kad šeimos narei sukėlė fizinį skausmą, skyrė laisvės apribojimo bausmę 6 mėnesiams.

Skirtas bausmes subendrino jas iš dalies sudedant, prie griežtesnės bausmės pridedant švelnesnės bausmės dalį ir paskiriant subendrintą bausmę – laisvės apribojimą 9 mėnesiams.

Skirtą bausmę sumažino vienu trečdaliu ir paskyrė galutinę bausmę – laisvės apribojimą 6 mėnesiams.

Į paskirtą galutinę subendrintą bausmę įskaityti jo laikinajame sulaikyme išbūtą laiką nuo 2023 m. sausio 8 d., 9.45 val. iki 2023 m. sausio 9 d., 12.51 val. (dvi laikino sulaikymo paras), vieną laikino sulaikymo parą prilyginant dviem laisvės apribojimo dienoms.

Vykdyti įpareigojimus

Įpareigoti kaltinamąjį gydytis nuo narkomanijos, uždraudžiant visą laisvės apribojimo bausmės laikotarpį vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Išaiškinti, kad laisvės apribojimo bausmės laikotarpiu jis privalo: be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos, vykdyti teismo nustatytus įpareigojimus ir laikytis teismo nustatytų draudimų, nustatyta tvarka atsiskaityti, kaip vykdo draudimus ir įpareigojimus.

Paduoti teismui prašymą

Išaiškinti K. B., kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas. Kaltinamojo reikalavimu surengus bylos nagrinėjimą teisme, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, teismas gali paskirti ir kitos rūšies ar dydžio (tame tarpe ir griežtesnę) bausmę, negu paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video