Girto sūnaus smūgiai atiteko tėvui (0)

Publikuota: 2024-03-01 Kategorija: Kriminalai
Girto sūnaus smūgiai atiteko tėvui
Rokiškio Sirena nuotr. / Konfliktas tarp sūnaus ir tėvo

Konfliktas tarp tėvo ir sūnaus nutiko praėjusių metų gruodžio 4 d. Neblaivus namo grįžęs sūnus sukėlė ginčą ir pradėjo muštis – kumščiu savo tėvui du kartus trenkė į veidą, galva smūgiavo į nosį. Nukentėjęs tėvas sugebėjo parversti sūnų ant lovos ir laikė tol, kol atvyko policijos pareigūnės.

Kaip viskas prasidėjo...

Kaltinamojo aprašymas - gyvena kartu su tėvais ir broliu, niekur nedirba, nesimoko, kitos gyvenamosios vietos neturi, dažnai ir daugokai vartoja alkoholį. Gruodžio 4 d. jis su draugais daug gėrė, naktį grįžo į namus ir nuėjo į savo kambarį, kur buvo jo brolis. Tėvas išgirdo, kad sūnus kabinėjasi žodžiais prie brolio, todėl  nuėjo į jų kambarį pažiūrėti, kas vyksta. Nuėjęs pradėjo sūnaus prašyti, kad nusiramintų, liepė eiti gulti, nesikabinėti prie brolio. 

Sūnus buvo akivaizdžiai neblaivus, kalbėjo nerišliai, buvo agresyvus, susikivirčijo su tėvu, ko jis čia aiškina ir trenkė jam 2 kartus kumščiu į veidą. Tuomet tėvas nuo sūnaus atsitraukė ir išėjo į savo kambarį.

Parvertė ant lovos

Netrukus sūnus šūkaudamas atėjo į tėvo kambarį, šūkavo, draskėsi, koliojosi, mosikavosi rankomis. Tėvas, išsigandęs tokio sūnaus elgesio ir bijodamas, kad sūnus vėl nesmurtautų prieš jį patį ar prieš namuose buvusią motiną, paėmė jį už pečių, nedaug stumtelėjo, parvertė ant lovos ir laikė prispaudęs, kad įsiutęs sūnus nusiramintų.

Kaltinamasis ant tėvo dėl to dar labiau supyko, todėl trenkė stipriai jam savo galva į veidą, tėvui iš nosies pradėjo bėgti kraujas. Bet tėvas jo nepaleido ir toliau laikė, motina rankomis laikė prispaudus kojas, nes agresyvus sūnus spardėsi, rėkė ant jų, kad jį paleistų.

Paskambino policijai

Motina išsitraukė telefoną, paskambino policijai, nes matė, kad sūnus nenusiramins. Abu tėvai sūnaus nepaleido iki kol atvyko policijos pareigūnės. Sūnus buvo sulaikytas, nes šeimos nariui sukėlė fizinį skausmą. Patikrinus alkotesteriu, jam nustatytas 1,91 promilės girtumas.

Vis dėlto, tėvas ieškinio nepareiškė. Pasakė, jog pretenzijų sūnui nebeturi, viskas atsitiko dėl girtumo, tikėjosi, jog sūnus pasistengs, kad tokie dalykai daugiau nebesikartotų.

Teismas atsižvelgė

Parenkant bausmės rūšį ir jos dydį teismas atsižvelgė į tai, kad jis padarė tyčinį baigtą nesunkų nusikaltimą, jo atžvilgiu yra viena jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad jis prisipažino padaręs nusikaltimą ir dėl to nuoširdžiai gailisi. Ir dvi sunkinančios aplinkybės, kad nusikaltimą padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, jis teistas, tame tarpe ir už smurtinį nusikaltimą, baustas administracine tvarka, nedirbantis, Užimtumo tarnyboje neregistruotas.

Sumažinta trečdaliu

2023 m. gruodžio 21 dieną Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai nusprendė T. J. pripažinti kaltu, padarius nusikaltimą ir skyrė jam 45 parų arešto bausmę. Kadangi procesas šioje byloje baigiamas teismo baudžiamuoju įsakymu, vaikinas savo kaltę pripažino, todėl jam skiriama bausmė sumažintina vienu trečdaliu – 30 parų arešto.

Į paskirtos arešto bausmės laiką įskaito jo laikinajame sulaikyme išbūtą laiką nuo 2023 m. gruodžio 4 d., 23 val. 00 min., iki 2023 m. gruodžio 5 d. 10 val., 43 min., vieną laikino sulaikymo parą prilyginant 1 arešto parai, ir laiko, kad jis yra atlikęs 1 parą arešto bausmės.

Šiuo teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta galutinę bausmę subendrintina su 2022 m. lapkričio 30 d. Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų baudžiamuoju įsakymu paskirta ir neatlikta 1600 Eur baudos bausme ir paskirta galutinė bausmė - 29 paros arešto ir 1600 Eur dydžio bauda.

Arešto bausmę skirti atlikti Lietuvos kalėjimų tarnybos Šiaulių kalėjime. Bausmės pradžią skaičiuoti nuo bausmės vykdymo pradžios.

Atsižvelgiant į tai, kad vaikinas nedirbantis, nustatytas 6 mėnesių baudos sumokėjimo terminas.

Turi teisę

Išaiškinti T. J., kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas. Kaltinamojo reikalavimu surengus bylos nagrinėjimą teisme, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, teismas gali paskirti ir kitos rūšies ar dydžio (tame tarpe ir griežtesnę) bausmę, negu paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video