Iš Anykščių rajono atvyko į Rokiškį ir su švirkštais papuolė patruliams į rankas (0)

Publikuota: 2022-08-31 Kategorija: Kriminalai
Iš Anykščių rajono atvyko į Rokiškį ir su švirkštais papuolė patruliams į rankas
Rokiškio Sirena koliažas / Jeigu patrulės akys nebūtų pastebėję automobilyje esančių švirkštų, vaikinai ir toliau būtų važinėję su narkotikais

2022 m. kovo 1 d. policijos pareigūnų ekipažas gavo pranešimą, kad degalinėje „VIADA“ (Panevėžio g., Rokiškis) važiavusieji automobiliu „BMW“ užsipylė kuro į kanistrą ir išvažiavo nesusimokėję. Ieškomas automobilis buvo pastebėtas kitoje degalinėje Žemaitės gatvėje. Sprendžiant klausimą dėl galimos vagystės, policininkai per automobilio langą pastebėjo ant priekinės panelės padėtus švirkštus. Pradėtas tikrinimas dėl narkotinių medžiagų turėjimo davė rezultatų – pasirodo, vaikinai važinėjo neblogai „apsirūpinę“.

Patraukė dėmesį

Kaip minėjome, pirmiausia žvitri pareigūnės akis užkliuvo už ant automobilio priekinės panelės padėtų dviejų švirkštų. Vienas švirkštas buvo tuščias, kitas – su bespalviu skysčiu. Automobilio vairuotojas tada esą policininkams aiškino, kad švirkšte –  vanduo. Pradėjus nuoseklesnę apžiūrą, tarp vairuotojo ir keleivio sėdynių buvo rastas peršviečiamas užsegamas plastikinis paketėlis su trimis gelsvos spalvos kaukolės formos tabletėmis. Vėliau specialistai nustatė, kad švirkšte visgi buvo ne vanduo, o MDMA, kitaip žinomas kaip „ekstazis“. Gelsvosios tabletės – amfetaminas. Kad yra narkotinių medžiagų savininkas bei vartotojas, prisipažino automobilio „BMW“ vairuotojas V. G.

Namuose – „milteliai“

Iš Anykščių rajono atvykę jaunuoliai pareigūnams sukėlė norą padaryti kratą ir namuose. Apžiūrint patalpą kaime Anykščių rajone, kur gyvena V. G., viename kambaryje buvo rasti du maišeliai su baltos spalvos milteliais – vienas gulėjo rašomojo stalo stalčiuje, kitas vartėsi vaikiškos kuprinės viduje, tarp įvairių popierių. Atlikdami kratą automobilyje „Mercedes Benz“, kuris stovėjo apžiūrėto namo kieme, ant galinės sėdynės pareigūnai atrado polietileninį maišelį su skaitmeninėmis svarstyklėmis ir vienu mažu plastikiniu maišeliu su baltos spalvos milteliais. V. G. ir šįkart pripažino, kad milteliai yra jo. Nustatyta, kad visuose paketėliuose buvo narkotinė medžiaga amfetaminas.

Malšino skausmą?

Ikiteisminio tyrimo metu V. G. gailėjosi, kad padarė dvi nusikalstamas veikas. Savo pomėgį narkotinėms medžiagoms jis aiškino tuo, kad buvo pakliuvęs į didelę avariją ir labai sužalotas. Pasak V. G., vaistai nuo skausmo nebepadeda, todėl, norėdamas numalšinti nugaros skausmą, vartoja narkotines ir psichotropines medžiagas.

Arsenale – ir vitaminai

Beje, apieškant automobilį „BMW“, kuris buvo sustabdytas degalinėje, buvo rastos net 73 baltos tabletės. Paaiškėjo, kad tai – viso labo vitaminas D. Šias tabletes V. G. laikė daiktadėžėje prie pavarų svirties.

Dvi nusikalstamos veikos

Dėl automobilyje rastų narkotinių medžiagų V. G. pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalį – už tai, kad laikė narkotines medžiagas, neturėdamas tikslo jas platinti. Už šią nusikalstamą veiką įstatymas numato baudos arba arešto, arba laisvės atėmimo iki dvejų metų bausmes. Dėl namuose Anykščių rajone kratos metu rastų narkotinių medžiagų kaltinimai pareikšti pagal Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 2 dalį. Kadangi V. G. laikė tik 0,019 g amfetamino, o tai yra nedidelis kiekis. Už tokio kiekio laikymą numatyta švelnesnė bausmė.

Prokuroras pasigailėjo?

Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Renaldas Žalys prašė užbaigti procesą teismo baudžiamuoju įsakymu. Nors V. G. teistas, bausmės neatlikęs, baustas ir administracine tvarka, tame tarpe ir už narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimą be gydytojo paskyrimo, siūlyta skirti vos 30 parų areštą.

Turės atvykti pats

Teismas prokuroro prašymą tenkino. Už nesunkų nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalyje bei baudžiamąjį nusižengimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 2 dalyje, Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėjas Artūras Dilys paskyrė galutinę 20 parų arešto bausmę, kurią nuteistasis turės atlikti Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Į arešto atlikimo vietą jis turės nuvykti pats, o nurodytu terminu neatvykus į Šiaulių tardymo izoliatorių, gali būti paskelbta V. G. paieška.

Laukiama įsiteisėjimo

Byla išnagrinėta supaprastinto proceso tvarka, 2022 m. rugpjūčio 31 d. priimant teismo baudžiamąjį įsakymą. Kol kas jis yra neįsiteisėjęs ir išsiųstas nuteistajam. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jis turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, prašyti skirti kitokią bausmę, tačiau praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video