Iš festivalio į festivalį – su termosu, pilnu kanapių (0)

Publikuota: 2022-08-04 Kategorija: Kriminalai
Iš festivalio į festivalį – su termosu, pilnu kanapių
Rokiškio Sirena asociatyvus koliažas / Kompanija į festivalį vyko automobiliu, kuriame buvo termosas su beveik 27 gramais kanapių

Policijos įvykių suvestinėje užfiksuota, kad 2022 m. liepos 9 d., po vidurnakčio, apie 2.10 val., Rokiškio rajone, Bajorų kaime, pastebėtas stovintis automobilis „Toyota Prius“, kuriame sėdėjo trys jauni žmonės. Automobilio vairuotojas – 24 metų vaikinas, atvykęs iš Vilniaus. Apieškojus automobilį, buvo rasta ir paimta 18 vienetų paketėlių su, įtariama, augalinės kilmės narkotine medžiaga.

18 gniužulėlių termose

Jaunas vyrukas J. J., vairavęs išsinuomotą automobilį „Toyota Prius“, prisipažino, kad gniužulėliai su žalios spalvos augalinės kilmės medžiaga kanapėmis, turinčiomis narkotinės medžiagos tetrahidrakanabinolio, yra jo. 18 gniužulėlių su šia medžiaga buvo sudėti į termosą. Dalis narkotinių medžiagų buvo suvyniota į folijos gniužulėlius (7 vnt.), o kita dalis -  juodos spalvos plastikiniuose maišeliuose (11 vnt.). Iš viso – 26,766 g skirtingo „stiprumo“ kanapių. Vaikinas gyvena Vilniuje, niekada anksčiau nebuvo teistas, tačiau šį kartą įkliuvo ir dėl draudžiamų medžiagų turėjimo buvo sulaikytas.

Pirko festivalyje „Tiltas“

J. J. papasakojo, kad kanapes (arba, kitaip, „žolę“) pirko 2022 m. liepos 8 d., dienos metu, Naujoje Vilnioje vykusiame festivalyje „Tiltas“. Esą narkotines medžiagas pardavė nepažįstamas vaikinas. Už visus 18 vnt. gniužulėlių J. J. sakė mokėjęs 100 eurų. Kanapės buvo supakuotos į dviejų tipų gniužulėlius. Vaikinas įtikinėjo, kad kanapes pirko sau ir neketino jomis su niekuo dalintis. Nusipirktus gniužulėlius J. J. sudėjo į termosą, kad jie neskleistų specifinio kvapo.

Vykstant į „Alchemikus“, sugedo automobilis

Pabuvęs festivalyje „Tiltas“ ir apsirūpinęs narkotinėmis medžiagomis, vakare vaikinukas pasiėmė dar du draugus, merginą B. Ž. ir vaikiną A. M., bei išsinuomotu automobiliu „Toyota Prius“ išvyko į „Alchemikų“ festivalį, vykstantį Rokiškio rajone. Kompanijai važiuojant linksmintis, netikėtai sugedo automobilis ir jis tiesiog sustojo vidury kelio. J. J. išlipo iš automobilio, apžiūrėjo jį, pastebėjo, kad išbėgę tepalai, ir jau ketino eiti ieškoti pagalbos, tačiau prie jų privažiavo policijos automobilis. Išlipo dvi moterys pareigūnės, kurios liepė automobilį tuoj pat patraukti nuo važiuojamosios kelio dalies. Kurį laiką vaikinas atsikalbinėjo, kad to padaryti jis negali, bet po kurio laiko automobilį patraukė į kelkraštį.

„Laimikis“

Kai automobilis jau stovėjo kelkraštyje, pareigūnės ir toliau nedavė ramybės – ėmė klausinėti, ar kompanija neturi draudžiamų daiktų. Aišku, vyrukai sakė, kad nieko tokio neturi. Pirmiausia policininkės apžiūrėjo vyrukų drabužius, bet nieko nerado. Tada ėmėsi „purtyti“ automobilį. Čia jų laukė „laimikis“ - tarp priekinių sėdynių esančioje daiktadėžėje buvo rastas metalinis termosas, kuriame buvo 18 gniužuliukų su įtarimų sukėlusia medžiaga, kaip vėliau paaiškėjo, kanapėmis.

Pasileido bėgti

Kaip ikiteisminio tyrimo metu papasakojo J. J., tuo metu, kai pareigūnė termose rado gniužulėlius, jis labai išsigando. Tuo metu viena iš policininkių termosą įsidėjo į kišenę. Netikėtai J. J. čiupo už termoso ir pasileido bėgti. Anot jo, tokio poelgio priežastis – didelis išgąstis, kad bus sulaikytas, gaus didelę bausmę. Bebėgdamas, jaunuolis nusirito nuo kalno, o pasivijusi jį pareigūnė uždėjo antrankius ir sulaikė bėglį. Vaikinas policijai aiškino, kad jis nesipriešino, pareigūnei nesudavė, tik bėgo.

Kiti du – „niekuo dėti“

Kiti du automobilyje buvę keleiviai aiškino, kad nieko apie termose saugotus narkotikus nežinojo, niekas nežadėjo jais pavaišinti. Vienas jų buvo atlikėjas „Alchemikų“ festivalyje, todėl festivalio organizatoriai pasirūpino atvykti ir pristatyti vyrukus į vietą patys, kadangi J. J. kelionės tęsti nebegalėjo.

Baudą turės sumokėti per metus

Į teismą su pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu kreipėsi Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Irena Pšalgauskienė. Teismas nustatė, kad yra visos sąlygos tokį prašymą tenkinti. Parinkta bausmės rūšis – bauda, jos dydis – artimas minimaliam. Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėjas Giedrius Nemeikšis J. J. pripažino kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalį ir skyrė jam 51 MGL (2550 Eur) dydžio baudą, kurią sumažino trečdaliu, todėl galutinė bausmė - 34 MGL (1700 Eur) dydžio bauda. Baudą vaikinas turės sumokėti per 12 mėnesių laikotarpį, o pavėlavus, į išieškojimo procesą galimai įsijungs antstoliai.

Neįsiteisėjęs

2022 m. rugpjūčio 3 d. priimtas teismo baudžiamasis įsakymas yra neįsiteisėjęs. Jis išsiųstas nuteistajam. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo nuteistasis turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, prašyti skirti kitokią bausmę, tačiau praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video