Išsigandusio draugo žvilgsnis išdavė nusikaltimą (0)

Publikuota: 2023-10-13 Kategorija: Kriminalai
Išsigandusio draugo žvilgsnis išdavė nusikaltimą
Rokiškio Sirena nuotr. / Išsigandęs vaikinas

Vaikinas nusipirkęs narkotikų juos laikė džemperio kišenėje, kol juos rado ir paėmė policijos pareigūnai.

Šių metų liepos 8 d. apie 12 val., T. J. Vilniuje, prie parduotuvės IKI esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje iš nenustatyto asmens neteisėtai įgijo ir laikė nedidelį kiekį psichotropinės medžiagos iki liepos 22 d. 22.53 val. kol Pandėlyje, Rokiškio g. automobilio „Opel Astra“, apžiūros metu policijos pareigūnai narkotikus rado ir paėmė.

Pasiūlė nusipirkti

T. J. kaltu prisipažino visiškai ir nurodė, kad 2023 m. liepos 8 d. buvo Vilniuje, prie parduotuvės IKI esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje. Prie jo priėjo nepažįstamas vyriškis ir pasiūlė nusipirkti amfetamino. Jis sutiko ir nusipirko, galvojo, kad pabandys. Jis tikrai nesiruošė niekam jo nei duoti nei parduoti, įsigijo savo reikmėms. Amfetaminas buvo dviejuose paketėliuose, kiek tiksliai mokėjo jau neprisimena. Jis juos įsidėjo į džemperio kišenę, parsivežė namo.

Paprašė parvežti

2023 m. liepos 22 d. jis buvo apsirengęs tą džemperį, tą amfetaminą jau buvo ir pamiršęs. Buvo sodyboje prie Pandėlio, ten išgėrė truputį alkoholio. Apie 22 val. paskambino pažįstamam ir paprašė, kad jis jį parvežtų, nes jis išgėręs ir negali vairuoti. Vyras sutiko ir atvažiavo jo paimti. Juos važiuojant Pandėlyje, sustabdė policijos pareigūnai.

Sustabdė patikrinimui

Tą dieną Rokiškio policijos pareigūnai Pandėlyje vykdė akciją „Alkotesteris“. Apie 22.53 val. Rokiškio g. patikrinimui sustabdė automobilį „Opel Astra“, kurį vairavo L. S. Patikrino vairuotojo blaivumą, jis buvo blaivus.

Policininkė vairuotojo paklausė ar automobilyje nėra draudžiamų daiktų. Vairuotojas atsakė, kad jokių draudžiamų daiktų nėra. Matė, kad priekinėje keleivio sėdynėje sėdėjęs vaikinas, kaip vėliau paaiškėjo T. J. sėdėjo išsigandęs, pasimetęs. Pareigūnei kilo įtarimas, pasakė, kad bus apžiūrimas automobilis. Ji apžiūrinėdama automobilį tarp priekinių automobilio sėdynių rado du plastikinius užsegamus maišelius su baltos spalvos milteliais, galimai narkotinėmis medžiagomis.

Automobilyje važiavęs keleivis T. J. iš karto prisipažino, kad maišeliai su baltais milteliais jo, jis pats specialiai tikrai jų ten nepadėjo, jie ko gero jam iškrito iš kišenės. Kokia būtent narkotinė medžiaga tuose maišeliuose vaikinas nesakė, aiškino, kad „ištirsit ir sužinosit“. Jis aiškino, kad maišelius vežasi iš sodybos, bet kada juos įsigijo, kur, neaiškino, tik vis minėjo, kad savo reikmėms.

Baltos spalvos milteliai

Specialisto išvada, kurioje nurodoma, kad baltos spalvos miltelių iš 2 vnt. bespalvių plastikinių uždaromų maišelių, 2023 m. liepos 22 d. apžiūros metu rastų automobilyje „Opel Astra“, sudėtyje yra psichotropinė medžiaga – amfetaminas, kurio masė yra 0,067 g.

Nuoširdžiai gailisi

Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad jis prisipažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra.

Parenkant jam skirtiną bausmę ir jos dydį, atsižvelgė į tai, kad jis padarė baigtą baudžiamąjį nusižengimą, jis neteistas (teistumas neišnykęs), nebaustas administracine tvarka, nedirbantis, registruotas Užimtumo tarnyboje.

Bausmė sumažinta

Teismas rugpjūčio mėnesį nusprendė T. J. pripažinti kaltu, padarius baudžiamąjį nusižengimą ir skyrė jam 1050 Eur dydžio baudą. 

Kadangi procesas šioje byloje baigiamas teismo baudžiamuoju įsakymu, kaltinamasis savo kaltę pripažįsta, jam skirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir paskirta – 700 Eur dydžio bauda.

Į paskirtą bausmę įskaityti jo laikinajame sulaikyme išbūtą laiką nuo 2023 m. liepos 22 d., 22.53 val. iki 2023 m. liepos 24 d., 10.57 val. (dvi laikinojo sulaikymo paros), vieną laikino sulaikymo parą prilyginant 100 Eur dydžio baudai nurodant, kad jam paskirta likusi neatlikta baudos bausmė yra yra 500 Eur.

Nustatyti 4 mėnesių savanoriško baudos sumokėjimo terminą nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

Turi teisę

Išaiškinti T. J., kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas. Kaltinamojo reikalavimu surengus bylos nagrinėjimą teisme, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, teismas gali paskirti ir kitos rūšies ar dydžio (tame tarpe ir griežtesnę) bausmę, negu paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video