Išsiilgusiam dukros tėvui, girtumas jos aplankyti nesutrukdė (0)

Publikuota: 2024-05-07 Kategorija: Kriminalai
Išsiilgusiam dukros tėvui, girtumas jos aplankyti nesutrukdė
Rokiškio Sirena nuotr. / Vairuotojas

Praėjusių metų gruodžio 20 d. apie 21-22 val. išgėręs vyras sėdo į automobilį, neturėdamas teisės vairuoti, kad nuvažiuotų dukros aplankyti, tačiau buvo sulaikytas policijos pareigūnių.

Kaltinamasis per apklausą pasakojo, kad tą dieną būdamas namuose vienas gėrė alkoholinius gėrimus. Iš viso išgėrė vieną „pūslę“ alaus ir 0,7 l degtinės. Begeriant sugalvojo važiuoti pas dukrą, kadangi jautėsi gerai, nebuvo apsvaigęs. Savo automobiliu „Ford Focus“ išvažiavo iš kiemo ir važiavo link dukros namų. Privažiavus miestelį pamatė, kad iš priekio atvažiuoja policijos pareigūnų automobilis, su kuriuo jis prasilenkė.

Nusprendė sustabdyti

Rokiškio policijos pareigūnės apie 01.30 val. patruliuojant tarnybiniu automobiliu, pravažiavus esantį malūną ir važiuojant pagrindine gatve, prasilenkė su iš priekio atvažiuojančiu automobiliu, kuris važiavo nuo Rokiškio pusės. Kadangi tai buvo vėlus nakties metas, nakties metu pareigūnai stabdo visus automobilius, todėl nusprendė ir šį sustabdyti patikrinimui.

Jaučiasi alkoholio kvapas

Tuomet policininkės apsisuko ir pradėjo važiuoti link to automobilio, įjungė šviesos ir garso signalus. Automobilis netrukus sustojo šalikelėje. Pareigūnė išlipo ir nuėjo prie automobilio, ji su savimi pasiėmė bekontaktį alkoholio matavimo prietaisą, tačiau netrukus grįžo ir pasakė kolegei, kad reikia tikrinti asmens blaivumą, nes nuo vairuotojo jaučiasi alkoholio kvapas, kad jis kalba nerišliai.

Nustatytas girtumas

Kolegė tikrino to vyriškio neblaivumą, o ji pagal vyriškio pateiktus dokumentus duomenų sistemoje nustatė, kad automobilis „Ford Focus“ priklauso jo vairuotojui D. N., kuris neturi vairuotojo pažymėjimo.

Bendraujant su vairuotoju nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas, jis svirduliavo, kalbėjo nerišliai, sakė kad važiuoja pas dukrą. Vairuotojas neneigė, kad tą vakarą vartojo alkoholį, sakė, kad gėrė degtinę ir alų.

Jam atlikus neblaivumo nustatymo testą, vyrui nepavyko eiti tiesia linija ir nepataikė pirštu į nosies galą. Vairuotojui alkoholio matavimo prietaisu du kartus tikrintas neblaivumas, nustatytas 1,57 promilių girtumas, su patikrinimo rezultatais vyras sutiko, pasirašė dokumentus ir alkoholio matavimo prietaiso žurnale. Automobilis „Ford Focus“ priverstinai išvežtas į automobilių saugojimo aikštelę.  

Nuoširdžiai gailisi

Parenkant skirtinos bausmės dydį, teismas atsižvelgė į tai, kad jis padarė vieną baigtą tyčinį nesunkų nusikaltimą, jo atžvilgiu yra viena jo baudžiamąją atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad jis prisipažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi.

Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra, jis neteistas (teistumas išnykęs), administracine tvarka baustas, nedirbantis, registruotas Užimtumo tarnyboje.

Bausmė sumažinta 

Šių metų sausio 8 d. teismas nusprendė D. N. pripažinti kaltu, padarius nusikaltimą ir skyrė jam 3000 Eur dydžio baudą. Procesas šioje byloje baigiamas teismo baudžiamuoju įsakymu, vyras kaltę pripažino, todėl jam skirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir paskirta galutinė 2000 Eur dydžio bauda.

Byloje nesant duomenų apie kaltinamojo turtinę padėtį, gaunamas pajamas, todėl nustatytas 12 mėnesių savanoriškas baudos sumokėjimo terminas.

Paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – uždraudimas naudotis specialia teise vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones 2 metus, šį terminą skaičiuojant nuo kardomosios priemonės – specialiosios teisės sustabdymo – paskyrimo dienos, tai yra nuo 2023 m. gruodžio 20 d.

Konfiskuotinas tik tas turtas, kuris buvo nusikalstamos veikos įrankis, priemonė. Bylos duomenimis nustatyta, kad neblaivaus D. N. vairuota transporto priemonė – automobilis „Ford Focus“, priklauso pačiam jam, todėl automobilis konfiskuotas valstybės nuosavybėn.

Įsakymas neskundžiamas

Išaiškinti D. N., kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas. Kaltinamojo reikalavimu surengus bylos nagrinėjimą teisme, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, teismas gali paskirti ir kitos rūšies ar dydžio (taip pat ir griežtesnę) bausmę, negu paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video