Juodupės pasiekti nepavyko – pasiblaškęs po kelią, užmigo ir buvo pažadintas policininkų (0)

Publikuota: 2022-07-23 Kategorija: Kriminalai
Juodupės pasiekti nepavyko – pasiblaškęs po kelią, užmigo ir buvo pažadintas policininkų
Rokiškio Sirena nuotr. / Neblaivaus vairuotojo valdomas automobilis sustojo ties posūkiu į Duokiškį

Paskutiniu metu tarp išnagrinėtų baudžiamųjų bylų Rokiškio teismo rūmuose neabejotinai pirmauja bylos dėl vairavimo apsvaigus nuo alkoholio, kai girtumas viršija 1,51 promilę. 2022 m. liepos 19 d. priimtas dar vienas teismo baudžiamasis įsakymas, kuriuo paskirta bausmė pernelyg „drąsiam“ vairuotojui, gimusiam Rokiškio rajone, gyvenančiam Kupiškio rajone, o sučiuptam Rokiškio rajone, Kamajų seniūnijoje, Kariūnų kaimo ribose, ties posūkiu į Duokiškį. „VW Passat“ automobilio vairuotojas P. Z. sėdėjo vairuotojo sėdynėje ir miegojo...

Pasijuto apsvaigęs, sustojo ir užmigo

Liudytojais apklausti policijos pareigūnai papasakojo, kad 2022 m. gegužės 21 d. apie 13 valandą gavo pranešimą, kad, važiuodamas keliu nuo Svėdasų link Kamajų, nesaugiai manevruoja automobilis „VW Passat“. Buvo nurodytas šio automobilio valstybinis numeris. Policijos ekipažas reagavo į pranešimą. Maždaug po 25 minučių nuo pranešimo gavimo nurodytas automobilis buvo surastas Kariūnų kaime, Kamajų seniūnijoje. Automobilis stovėjo kelkraštyje, nuo pagrindinio kelio įsukęs link Duokiškio. Vairuotojas sėdėjo viduje ir kuo ramiausiai miegojo. Automobilio rakteliai buvo užvedimo spynelėje, o variklis buvo išjungtas. Policininkai pažadino vairuotoją, pranešė, kad neabejingas pilietis pranešė, kad jo automobilis nesaugiai manevruoja po kelią. P. Z. iš karto prisipažino, kad vairavo išgėręs. Jis papasakojo, kad važiavo pas brolį, gyvenantį Juodupėje, tačiau bevažiuodamas ir pats pajuto, kad yra smarkiai apsvaigęs, todėl sustojo kelkraštyje. Buvo tikrinamas girtumas. Pirmo patikrinimo metu P. Z. įpūtė 3,25 promiles, po keliolikos minučių jam buvo nustatytas 2,94 promilių neblaivumas. Su alkotesterio parodymais vyriškis sutiko.

Automobilis važinėjo po visą kelią ir trukdė lenkti

Policija apklausė ir asmenį, pranešusį apie įtartinai manevruojantį automobilį. Liudytoju apklaustas E. M. parodė, kad tą dieną apie pietus jis kartu su žmona automobiliu važiavo iš Vilniaus į Sėlynės kaimą, Rokiškio rajone. Artėjant lik Kamajų miestelio ir iki jo likus apie penkis kilometrus, jie pasivijo priekyje važiuojantį tamsiai raudonos spalvos automobilį „VW Passat“. Automobilis važiavo apie 60 km/h greičiu. Vienu metu jis netikėtai išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir manevravo po kelią, neleisdamas aplenkti. Dėl tokio vairavimo kilo įtarimas, kad vairuotojas gali būti neblaivus ar turi sveikatos problemų. Žmogus paskambino bendruoju pagalbos telefonu 112. Liudytojas matė, kad už vairo vairuotojo pusėje sėdėjo pagyvenęs vyriškis su akiniais, žilais plaukais ir kad netrukus automobilis sustojo dešiniame kelkraštyje.

Parduotuvėje nusipirko degtinės, ten pat išgėrė ir išsiruošė pas brolį

Anksčiau neteistas kaltinamasis P. Z. ikiteisminio tyrimo metu papasakojo, kad žmonai priklausančiu automobiliu iš savo namų išvažiavo į parduotuvę Adomynės kaime, Kupiškio rajone nusipirkti maisto. Parduotuvėje sugalvojo kitą kelionės planą ir nusprendė, kad jam reikia aplankyti brolį, kuris gyvena Juodupėje. Matyt, iš to džiaugsmo, kad gerai sugalvojo, parduotuvėje nusipirko butelį degtinės ir čia pat, prie parduotuvės, su ten sutiktu pažįstamu tą butelį degtinės išgėrė. Na, o kai iki soties atsigėrė, sėdo į automobilį ir patraukė link Juodupės. Bevažiuojant maždaug ties posūkiu į Duokiškį, P. Z. pasijuto blogai, suprato, kad yra apsvaigęs nuo alkoholio, todėl sustojo ir galvojo, ką daryti toliau. Pasak kaltinamojo, jam taip begalvojant, privažiavo policijos pareigūnai ir paprašė pasitikrinti girtumą. Alkotesterio parodymai buvo iškalbingi.

Prokurorė siūlė skirti arešto bausmę

Pritaikius paklaidą, P. Z. galutinis neblaivumas - 2,891 promilės. Atsakomybė dėl vairavimo apsvaigus nuo alkoholio, kai girtumas viršija 1,51 promilę, numatyta Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalyje. Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Virginija Kliaugienė pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu prašė P. Z. skirti 45 parų arešto bausmę, kurią, vadovaujantis Baudžiamojo kodekso 641 straipsnio 1 dalimi, teismas turėtų sumažinti vienu trečdaliu, iki 30 parų arešto bausmės. Su prokurorės pasiūlyta bausme kaltinamasis sutiko, dar bylai nepasiekus teismo.

Arešto bausmės vykdymas atidėtas, tačiau buvimo vietą kontroliuos apykojė

Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėjas Artūras Dilys tenkino prokurorės prašymą ir galutinę bausmę P. Z. paskyrė 30 parų areštą. Šios bausmės vykdymas atidėtas 5 mėnesių laikotarpiui. Nuteistajam šiuo laikotarpiu paskirta intensyvi priežiūra – jo buvimo vieta specialiu įtaisu, vadinamu apykoje, bus nuolat stebima. Visą arešto bausmės atidėjimo laikotarpį nuteistasis negalės nusiimti elektroninio stebėjimo įtaiso, jo gadinti, privalės būti savo gyvenamosiose patalpose, jeigu tai nesusiję su darbu, nuo 23.00 val. iki 6.00 val., bei bausmės vykdymo atidėjimo metu tęsti darbą bei dalyvauti elgesio pataisos programoje. Be teisės vairuoti transporto priemones atėmimo tokiais atvejais neapsieinama – P. Z. šios teisės neteko 2-iems metams. Kadangi automobilis nepriklausė nusikalstamą veiką padariusiam asmeniui ir jo savininkė nieko nežinojo apie daromą nusikaltimą, nuspręsta konfiskuoti valstybės naudai ne patį automobilį, bet jo vertę atitinkančią pinigų sumą – 1050,00 Eur.

2022 m. liepos 19 d. priimtas teismo baudžiamasis įsakymas yra neįsiteisėjęs. Jis išsiųstas nuteistajam. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo nuteistasis turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, prašyti skirti kitokią bausmę, tačiau praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video