Kai pritrūksta alkoholio, važiuoti tinka ir automobilio „griaučiai“ (0)

Publikuota: 2023-05-31 Kategorija: Kriminalai
Kai pritrūksta alkoholio, važiuoti tinka ir automobilio „griaučiai“
Rokiškio Sirena nuotr. / Automobilio „griaučiai“

Po malkų pjovimo vyriškis užsimanė dar išgerti, todėl sėdo į automobilį, kurį nusipirko ardymui ir išvažiavo, deja, alkoholio nespėjo nusipirkti, nes prie parduotuvės jį sučiupo policija.

Pjovė malkas

Šių metų kovo 10 d., apie 16.55 val., vairuotojas G. M. girtas vairavo automobilį VW „Passat“.

Sučiuptas policijos pareigūnų, jis paaiškino, kad mašina priklauso jam. 2022 m. birželio 6 d. jis ją nusipirko iš G. V. ardymui, kaip metalo laužą. 1996 m. gamintas automobilis – prastos būklės, todėl savo vardu neregistravo, nes neplanavo ja važinėti.

Tą dieną vyriškis namuose pjovė malkas, pjaudamas išgėrė kelias stiklines alaus ir stikliuką degtinės. Po darbo jis nutarė dar išgerti, todėl apie 16.30 val. iš namų „Passatu“ važiavo į parduotuvę. Kai vairuotojas pasiekė Pandėlį, prie parduotuvės „Aibė“ jį ir sustabdė policija.

Sukėlė įtarimą

Tą dieną Panevėžio policijos pareigūnai dirbo Pandėlyje. Prieš 17 val. Klaipėdos gatvėje pamatė pravažiuojantį automobilį VW „Passat“, kuris buvo netvarkingas, kėlė įtarimą, todėl policininkai stabdė jį šviesos ir garso signalais. Mašina sustojo prie parduotuvės, prie automobilio vairo sėdėjo vyriškis, kuris prisistatė G. M., bet dokumentų neturėjo.

Vairuotojui iš burnos sklido alkoholio kvapas, jis nerišliai kalbėjo, judesiai buvo nekoordinuoti. Pareigūnui paklausus ar gėrė, vyras pasakė, kad vartojo. Jam alkotesteriu du kartus tikrino blaivumą, nustatytas galutinis 2,17 promilių girtumas. Vairuotojas sutiko su nustatytais duomenimis ir pasirašė, dar pasisakė ir kad neturi teisės vairuoti.

Celofaninė plėvelė

Rokiškio policijos pareigūnai gavo iškvietimą važiuoti į Pandėlį, nes telefonu paskambino Panevėžio policijos pareigūnai ir pasakė, kad jie nežymėtu policijos automobiliu sustabdė girtą vairuotoją, todėl reikia pradėti ikiteisminį tyrimą ir perduos susijusius dokumentus.

Nuvykę policininkai pamatė, kad mašinoje vietoje galinio lango stiklo užklijuota celofaninė plėvelė, galinis bamperis apgadintas, bagažinės dangtis aplakstytas, visas automobilis aprūdijęs, vairuotojo durelėse išorinėje pusėje nėra rankenos, nėra priekinio valstybinio numerio, salone daug purvo ir šiukšlių, tuščių plastikinių alaus butelių.

Taip pat vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas dėl vairavimo be teisių. Mašina nedrausta, jai nepraeita technikinė apžiūra, taip pat vyras neturėjo automobilio registracijos liudijimo. Automobilis išvežtas į saugojimo aikštelę Biržų rajone.

Prisipažino vairavęs girtas

Teismas atsižvelgė į tai, kad vairuotojas padarė vieną nesunkų nusikaltimą, jo atžvilgiu yra viena atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad jis prisipažino vairavęs girtas ir nuoširdžiai gailisi, sunkinančių aplinkybių nėra, jis neteistas, teistumas išnykęs, baustas administracine tvarka, nedirbantis.

Kovo mėnesį teismas G. M. pripažino kaltu ir skyrė 2 500 Eur baudą. Nustatė 12 mėnesių savanorišką baudos sumokėjimo terminą.

Kadangi padarytas nusikaltimas kėlė realią grėsmę kitų žmonių gyvybei, sveikatai bei jų turtui, todėl teismas  vyrui uždraudžia vairuoti (įgyti teisę vairuoti) visų rūšių transporto priemones 3 metams. Mašina, kaip nusikaltimo padarymo priemonė konfiskuotina valstybės nuosavybėn.

Išaiškinti G. M., kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teise per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video