Kaimynių konfliktas dėl šiukšlių baigėsi viešaisiais darbais (0)

Publikuota: 2023-07-20 Kategorija: Kriminalai
Kaimynių konfliktas dėl šiukšlių baigėsi viešaisiais darbais
Rokiškio Sirena nuotr. / Kaimynių konfliktas

Kaimynės nuo pat pradžių nesutaria, nes viena iš jų vis priekaištauja dėl blogo kvapo. Sulaukusi pastabų dėl šiukšlių, kaimynė nebesusivaldė, todėl iškeikė kitą kaimynę prieš ją panaudodama ir fizinę jėgą.

Elgėsi agresyviai

Šių metų kovo 6 d., apie 15.50 val., J. K. prie parduotuvės, įžūliais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai, sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką, o būtent: kitų žmonių akivaizdoje agresyviai šaukė ir įžeidinėjo necenzūriniais žodžiais D. L., sugriebusi jai už džemperio gobtuvo tempdama suplėšė patį džemperį, smūgiavo dukart į kairę ausį ir išplėšė auskarą.

Be to, sugriebė už krūtinės ir spyrė D. L. vieną kartą į sėdmenis ir du kartus į koją, taip pat sugriebusi už sprando moterį tampė sukeldama nukentėjusiajai fizinį skausmą ir pažeisdama viešąją tvarką.

Santykiai nėra geri

Kaltinamoji J. K. per apklausą paaiškino, kad D. L. name, kuriame ji gyvena jau daug metų, gyvena neseniai – apie 1 metus. Nuo pat pradžių su kaimyne santykiai nėra geri, todėl jai priekaištauja, kad nuo jos sklinda blogas kvapas. 

Tądien ji nedirbo, apie 15.50 val. ėjo į parduotuvę, kuri yra jų namo kieme. Jau išeinant iš parduotuvės, atėjo kaimynė D. L. Tad J. K. pradėjo jai priekaištauti dėl šiukšlių konteinerio, nes ji pati susitvarko savo šiukšles, o kaimynė visai be pagrindo prie jos kabinėjasi todėl, sugriebė ją už džemperio gobtuvo ir tempė link namų, kad parodytų kur yra nesutvarkytos jos šiukšlės.

Iškrito auskaras

Tempiamai kaimynė visaip muistėsi, todėl J. K. jai sudavė du smūgius kumščiu į ausį. Nuo smūgio D. L. atsisegė auskaras ir įkrito jai į ranką. Kaltinamoji tikina, kad auskaro neplėšė, jis pats atsisegė ir iškrito iš ausies.

Prie namų ji jai dar keletą kartų įspyrė nukentėjusiai į koją ir sėdmenis. Taip besitampydamos jos įėjo į laiptinę. D. L. įbėgo į kaimyno R. Z. butą, J. K. jai iš paskos. R. Z. išvarė jas iš savo buto ir tada moterys išsiskyrė.

Naudojo fizinę jėgą

Nukentėjusioji D. L. pasakojo, kad tą dieną ji atėjo į parduotuvę. Tarpduryje susitiko savo kaimynę, kuriai pasakė, kad susitvarkytų savo konteinerį, iš kurio sklinda nemalonus kvapas, esantį bendro naudojimo patalpoje, tai yra namo rūsyje.

Po šių žodžių kaimynė sučiupo ją už džemperio gobtuvo ir jėga ištempė į lauką, šaukdama: „Aš tave nutempiu už „čiuprinos“, kad tu parodytum kur“, ir vilko link namo, kur abi gyvena.

Tampymasis lauke prie parduotuvės truko apie 3-5 minutes. Po to D. L. ištrūko, tačiau J. K. vėl ją čiupo už gobtuvo ir tempė iki namo apie 20-30 metrų. Kaltinamoji „auklėjo“ kaimynę, visą laiką ją keikdama ir kaskart suduodama smūgius. Tai tęsėsi apie 10 minučių.

Padėjo išskirti

Vėliau D. L. ištrūko iš kaimynės gniaužtų ir įbėgo į laiptinę, tačiau vėl buvo sučiupta ir jėga tampyta už džemperio, vis tik ištrūkusi įbėgo į namo laiptinę ir įlėkė į kaimyno R. Z. butą. Bet persekiotoja įbėgo į butą iš paskos ir vėl puolė tampyti, stengėsi jėga ištempti iš kaimyno buto, sakydama: „Eik iš čia, prie ko čia R.“. Kaimynas stojo ginti moters nuo kaimynės, kuri buvo agresyviai nusiteikusi.

Kai vyras atitraukė moterį nuo D. L., ji bėgo į savo butą, esantį antrame aukšte, tačiau iš paskos vėl atlėkė J. K. ir vėl stvėrė jai už viršutinių drabužių, stengėsi užremti duris, kad negalėtų įeiti į savo butą. Tuo metu taip pat atskubėjo ir kaimynas, puolęs ginti kankinamą moterį. D. L. pavykus ištrūkti iš kaimynės, pagaliau ji įėjo į savo butą.

Žala atlyginta

D. L. dėl tokio kaimynės elgesio buvo labai išsigandusi, šokiruota, tokie jos veiksmai sukėlė ne tik pasipiktinimą. Ji patyrė ir fizinį skausmą bei turtinę žalą, nes konflikto metu suplėšytas ir sugadintas džemperis, kurį vertina 70 eurų, dingo auksinis auskaras, kurio po to neberado (įvertino 50 eurų suma).

Civilinio ieškinio nereiškia, nes auskaras jai grąžintas, o žala dėl džemperio atlyginta pilnai.

Su kaimyne taikytis nenori, siekia, kad ji atsakytų už padarytą nusikaltimą ir tai jai būtų pamoka.

Nuoširdžiai gailisi

Parenkant bausmės dydį teismas atsižvelgia į tai, kad J. K. padarė vieną tyčinį baigtą nesunkų nusikaltimą, jos atžvilgiu yra viena atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad prisipažino padariusi nusikalstamą ir dėl to nuoširdžiai gailisi.

Sunkinančių aplinkybių nėra, ji neteista, iki nusikalstamo padarymo administracine tvarka nebausta, dirbanti.

Bausmė sumažinta

Gegužės mėnesį teismas nusprendė J. K. pripažinti kalta, padarius nusikaltimą ir skirti jai viešųjų darbų bausmę 6 mėnesiams, įpareigojant per mėnesį neatlygintinai dirbti po 30 val. visuomenės labui.

Atsižvelgiant į tai, kad savo kaltę moteris pripažįsta, jai skiriama galutinė bausmė mažintina vienu trečdaliu – viešieji darbai 4 mėnesiams, įpareigojant per mėnesį neatlygintinai dirbti po 30 val. visuomenės labui.

Išaiškinti J. K., kad ji, nesutikdama su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jai dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudama surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajai šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video