Kelionė pas mamą kainavo 60 parų arešto (0)

Publikuota: 2022-11-18 Kategorija: Kriminalai
Kelionė pas mamą kainavo 60 parų arešto
Rokiškio Sirena nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Vyrui buvo uždrausta vairuoti, tačiau jis vis tiek nusipirko automobilį ir važiavo tol, kol nesustabdė policija. Kelionė baigėsi teisme, kuris neseniai priėmė sprendimą ir vyriškiui skyrė du mėnesius arešto, draudimą vairuoti 5 metus ir konfiskavo automobilį.

Išgėrė alaus ir išvažiavo

Istorija nutiko prieš trejetą mėnesių – 2022 m. rugpjūčio 13 d., apie 03.25 val. L. A. neblaivus vairavo automobilį „Ford Focus“, kurį iš nepažįstamo vyriškio nusipirko rugpjūčio 11 d. Vilniuje. Kadangi pirkėjas buvo girtas, sutartyje trūko parašų, be to, jis atsimena, kad automobilį įsigijo už 100 eurų. Nors automobilis priklauso jam, tačiau nespėjo „Fordo“ įregistruoti savo vardu.

Rugpjūčio 12-osios dieną L. A. nuvažiavo pas draugą ir gėrė alų, o naktį – apie 03.00 val., išvyko pas mamą. Įvažiavęs į Rokiškį, Vytauto gatvėje, pamatė, kad jį stabdo policijos automobilis įjungtais garso ir šviesos signalais. Nestojo, įsuko į V. Lašo gatvę, o pravažiavęs Rokiškio rajono ligoninę įsuko į kažkieno kiemą ir tik ten sustojo.

Neturėjo teisės vairuoti

Tą lemtingą naktį Vytauto g. patruliuojanti pareigūnė apie 03.20 val. pamatė, kad į Rokiškio miestą nuo Žiobiškio kaimo pusės atvažiuoja automobilis, kuriam nebuvo apšviestas numeris ir nedegė galinis žibintas. Su kolega ji nusprendė sustabdyti ir patikrinti. Pradėjo važiuoti iš paskos, įjungė švyturėlius, tačiau automobilis vis tiek nestojo. Galiausiai vairuotojas sustojo tik viename iš kiemų.

Tai buvo raudonos spalvos automobilis ,,Ford Focus“, o jame sėdėjo vyriškis. Kai pareigūnė priėjo prie automobilio, ji išvydo, jog vairuotojo vietoje sėdi jai pažįstamas L. A., kuris piktybiškai vengė atlikti 2020 m. gruodžio mėn. įsiteisėjusio teismo įsakymo paskirtą draudimą vairuoti 5 metus. Teisių jis niekada nėra turėjęs, tačiau vis tiek girtas nusipirko automobilį ir su juo važiavo tol, kol jį sustabdė policijos pareigūnai. Be to, L. A. grubiai ir jau ne pirmą kartą ignoravo eismo saugumo taisykles.

Teigė nieko negėręs

Pareigūnams bendraujant su vairuotoju, nuo jo sklido alkoholio kvapas. Kaltinamasis tvirtino tądien nieko negėręs, tačiau jam buvo pasiūlyta pasitikrinti girtumą, ir jis sutiko.

Pirmą kartą įpūtė apie 3 promiles. Tada išlipo iš automobilio, pasivaikščiojo po įvykio vietą.  Po kurio laiko pakartotinu pūtimu vėl įpūtė tas pačias 3 promiles. L. A. sutiko su girtumu, bet netikėjo, kad galėjo tiek daug įpūsti.

Rugpjūčio 17 d. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio policijos tyrėjos tarnybiniame pranešime nurodyta alkotesterio paklaida 1,7 proc., tad nustatytas girtumas – 2,949 promilės.

Teistumas neišnykęs

Parenkant bausmės dydžius L. A., atsižvelgta į tai, kad jis teistas už analogiškus nusikalstamus, teistumas neišnykęs, daug kartų baustas administracine tvarka, nedirba, Rokiškio psichiatrijos ligoninėje gydytas 4 kartus, taip pat diagnozuoti psichikos ir elgesio sutrikimai vartojant alkoholį, psichozinis ir adaptacijos sutrikimas. Lengvinanti aplinkybė ta, jog kaltinamasis prisipažino visiškai kaltu ir nuoširdžiai gailisi.

Kadangi kaltinamasis savo kaltę pripažino, jam skirta bausmė 90 parų arešto mažintina vienu trečdaliu ir sutrumpėjo iki 60 parų, 5 metus uždrausta vairuoti. Automobilis ,,Ford Focus“ konfiskuotas valstybės nuosavybėn.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video