Keturių alaus „bambalių“ kaina: 2000 eurų bauda ir konfiskuotas „Golfas“ (0)

Publikuota: 2022-11-17 Kategorija: Kriminalai
Keturių alaus „bambalių“ kaina: 2000 eurų bauda ir konfiskuotas „Golfas“
Rokiškio Sirena nuotr. / Teismas nubaudė girtą vairuotoją.

Girto pensininko kelionė nusipirkti alaus, duonos ir cigarečių baigėsi teisme, kuris nelaimėliui skyrė solidžią baudą.

Išvažiavo į parduotuvę

2022 m. rugsėjo 22 d., apie 19.05 val.,  Rokiškio rajone, vienoje iš Kavoliškio kaimo gatvių, K. D. girtas vairavo savo automobilį „VW Golf“.

Policijos pareigūnų sučiuptas kaltinamasis K. D. per apklausą visiškai prisipažino kaltu, gailėjosi dėl savo elgesio ir paaiškino, kad tądien, apie 19.00 val. „Golfu“ važiavo iš namų į parduotuvę, esančią Melioratorių gatvėje, Kavoliškyje. Jis patvirtino, jog važiavo išgėręs alaus, kurį išgurkšnojo dirbdamas prie namų darže. Parduotuvėje vyras nusipirko dar 4 „bambalius“ – plastikinius litro talpos butelius alaus, taip pat cigarečių, duonos.

Apsipirkęs K. D. vienas išvažiavo namo. Įvažiavęs į kiemą, automobilį pastatė priešais ūkinius pastatus, o jam einant nuo automobilio link namo, į kiemą atvažiavo policijos automobilis.

Pranešė liudytoja

Tą pačią rugsėjo 22 d., apie 18.50 val., liudytoja E. S. eidama į parduotuvę, pastebėjo, kad prie parduotuvės į automobilių stovėjimo aikštelę atvažiavo „VW Golf“. Kai buvo prie kasos, moteris pamatė į parduotuvę įeinantį akivaizdžiai neblaivų pagyvenusį vyriškį. Jis į maišelį įsidėjo kelis alaus butelius. Tad išėjusi iš parduotuvės E. S. paskambino bendruoju pagalbos numeriu ir pranešė apie neblaivų vairuotoją. 

Kai vyriškis įsėdo į automobilį, ji važiavo paskui jo vairuojamą „Golfą“. Kai prasižengėlio automobilis įvažiavo į namo kiemą, ji sustojo netoli įvažiavimo. Tuo metu vyriškis dar sėdėjo automobilyje.

Tikrino dukart

2022 m. rugsėjo 22 d., apie 19.05 val., Rokiškio policijos pareigūnai iš Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtojo gavo pranešimą, kad prie parduotuvės Kavoliškyje atvažiavo automobilis, kurio vairuotojas galimai neblaivus. Kai dvi pareigūnės atvyko nurodytu adresu, automobilis „VW Golf“ jau buvo sustojęs prie ūkinių pastatų. Įvažiuojant tarnybiniu automobiliu į kiemą, jos matė, kad K. D. nuo automobilio eina link namo. Kadangi vyriškis buvo maždaug 3 metrų atstumu nuo automobilio, todėl policininkės greitai pribėgo prie jo.

Nuo vyro sklido stiprus alkoholio kvapas, judesiai buvo nekoordinuoti, akivaizdžiai matėsi, kad jis neblaivus.

Pirmu tikrinimu (19.14 val.) jam nustatytas 2,74 promilių, o antru – 2,50 promilių girtumas. K. D. sutiko, kad yra neblaivus ir aiškino, kad alkoholį vartojo visą dieną, taip pat pripažino, kad neblaivus vairavo savo automobilį.

Butelis ir saldainiai

Apžiūrint automobilį, pastebėta, kad jo variklio dangtis šiltas, o ant galinės sėdynės buvo medžiaginis maišelis, kuriame – trys nepradaryti plastikiniai buteliai su užrašu „Širvenos“. Eidamas nuo automobilio, K. D. rankoje turėjo neatidarytą alaus butelį ir saldainių dėžutę, šiuos daiktus jis padėjo ant namo laiptų. 

Po šio nutikimo automobilis buvo išvežtas į saugojimo aikštelę.

Nuoširdžiai gailisi

Spalio mėnesį Rokiškio teismo rūmai priėmė sprendimą dėl K. D. Prasižengėlio atsakomybę lengvinančia aplinkybe prisipažinta tai, kad jis nuoširdžiai gailisi, o jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Pensinio amžiaus K. D. padarė vieną nesunkų nusikaltimą, jis neteistas, nebaustas administracine tvarka, taip pat nėra gydytas nuo priklausomybės ligų ar jam būtų taikytas psichiatrinis gydymas. Vyrui skirta 60 MGL, t. y. 3000 Eur, dydžio bauda. Kadangi vyriškis kaltę pripažįsta, todėl jam skirtina bausmė sumažintina vienu trečdaliu – iki 2000 Eur.

Atsižvelgiant į skirtinos baudos dydį ir į tai, kad vyras yra pensinio amžiaus, savanoriško baudos sumokėjimo terminas nustatytinas 12 mėnesių laikotarpiui nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Taip pat konfiskuotas jo automobilis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video