Labai mažai „miltelių“ ir dideli nemalonumai (0)

Publikuota: 2022-08-20 Kategorija: Kriminalai
Labai mažai „miltelių“ ir dideli nemalonumai
Rokiškio Sirena asociatyvus koliažas / Už nedidelio kiekio narkotikų turėjimą numatytos švelnesnės bausmės nei už didesnius kiekius

Nors pas rokiškietę R. R. namuose buvo rastas itin nedidelis kiekis, tik 0,003 gramo, psichotropinės medžiagos – amfetamino, tačiau teismas į tokį baudžiamąjį nusižengimą pažiūrėjo rimtai ir 2022 m. rugpjūčio 17 d. skyrė bausmę. Visai neseniai, 2022 m. sausio 31 d., moteris buvo nuteista už panašią nusikalstamą veiką ir net nespėjo tada paskirtos bausmės atlikti.

Radinys vonioje

Policijos pareigūnai 2022 m. kovo 18 d. nuvyko atlikti kratos pas R. R. Iš pradžių moteriai buvo pasiūlyta pačiai atiduoti draudžiamas laikyti medžiagas. Ji paaiškino neva jokių draudžiamų medžiagų neturinti.  Bute buvo atliekama krata. Nuodugniai apieškojus vonios kambarį, ant spintelės, kuri kabojo virš kriauklės, policininkai rado polietileninį užspaudžiamą maišelį su baltos spalvos miltelių likučiais. Kadangi pareigūnai buvo matę, kaip atrodo tam tikros narkotinės medžiagos, maišelis ir jo turinys sukėlė įtarimų.

Stengiasi atsisakyti

Paklausta, kokie tai milteliai, R. R. iš karto prisipažino, kad tai amfetamino likučiai likę iš senų laikų ir įtartinas maišelis yra jos. Policininkams moteris dar pasiguodė, kad norėtų atsisakyti narkotikų vartojimo, tačiau, nors ir labai stengiasi, vis dar pavartoja, nes visiškai atsisakyti narkotinių medžiagų jai labai sunku.

Nedidelis kiekis

Rasti balti milteliai buvo ištirti ir specialistai nustatė, jog iš tiesų užspaudžiamame maišelyje buvo narkotinė medžiaga amfetaminas, ir jo masė – 0,003 gramo. Kadangi R. R. įgytas ir laikytas psichotropinių medžiagų kiekis neviršijo 0,2 gramo, jis laikomas nedideliu. Baudžiamasis įstatymas numato, kad tas, kas įgijo, laikė ar gabeno nedidelį kiekį narkotinių medžiagų, neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, padarė baudžiamąjį nusižengimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 2 dalyje. Už jį gali būti skiriamos viešųjų darbų arba laisvės apribojimo, arba baudos, arba arešto bausmės.

Prokurorės siūlymai

Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Irena Pšalgauskienė pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu prašė rokiškietei R. R. skirti laisvės apribojimą 12 mėnesių ir šią bausmę sumažinti trečdaliu, kadangi byla turėjo būti išnagrinėta supaprastinto proceso būdu. Laisvės apribojimo bausmės laikotarpiu R. R. siūlyta paskirti įpareigojimus bei draudimus, turinčius ją sulaikyti nuo tolesnių nusikalstamų veikų darymo. Taip pat prie teismo baudžiamuoju įsakymu paskirtos bausmės siūloma pridėti ankstesniu nuosprendžiu paskirtos ir neatliktos bausmės dalį. Su prokurorės pasiūlyta bausme ikiteisminio tyrimo metu R. R. sutiko.

Teismo verdiktas

Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėjas Giedrius Nemeikšis prokurorės prašymą tenkino. R. R. paskirta galutinė subendrinta bausmė - laisvės apribojimas 1 metams 5 mėnesiams. Bausmės atlikimo laikotarpiu moteris įpareigota per 6 mėnesius neatlygintinai išdirbti 100 valandų visuomenei naudingų darbų, taip pat - viso laisvės apribojimo bausmės laikotarpiu dirbti, o jeigu darbo netektų – užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Taip pat ji turės laikytis ir dviejų draudimų – nevartoti psichiką veikiančių medžiagų bei nebendrauti su dviem asmenimis. Kaip nuteistoji vykdys jai paskirtą bausmę, stebės Probacijos tarnyba. Nevykdant paskirtų įpareigojimų bei nesilaikant draudimų, gresia rimti nemalonumai – bausmė gali būti pakeista į griežtesnę.

Neįsiteisėjęs

2022 m. rugpjūčio 17 d. priimtas teismo baudžiamasis įsakymas yra neįsiteisėjęs. Jis išsiųstas nuteistajai. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo nuteistoji turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, prašyti skirti kitokią bausmę, tačiau praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video