Mama dukros tėvo prašė padidinti alimentus (0)

Publikuota: 2023-03-14 Kategorija: Kriminalai
Mama dukros tėvo prašė padidinti alimentus
Rokiškio Sirena nuotr. / Vaikas

Dėl sunkios finansinės padėties mama kreipėsi į teismą, kad dukrai būtų padidinti alimentai, bet nesulaukusi teismo sprendimo išvažiavo į užsienį užsidirbti pinigų, o dukra dėl mokslų pasiliko gyventi su močiute.

Pateikė ieškinį

Moteris G. K. augina dukrą K. K., jos tėvas G. V. 2006 m. kovo 29 d. Marijampolės teisme vyrui buvo nustatyta tėvystė ir dukrai K. K. priteisti alimentai – po 200 litų (dabar tai sudarytų 57,92 Eur) kas mėnesį iki jos pilnametystės, todėl 2021 m. lapkričio 10 d. motina G. K. teismui pateikė ieškinį, kuriuo prašo pakeisti priteistų alimentų dydį ir priteisti po 200 eurų kas mėnesį.

Patenkinti dukros poreikių

Motina G. K. nori, kad alimentų dydis būtų didesnis, nes priteista suma negali patekinti išaugusių dukros poreikių. Alimentų priteisimo metų dukrai buvo 7 mėnesiai, tačiau šiuo metu ji yra gimnazistė, artėja pilnametystė, jos poreikiai pasikeitė: reikia daugiau ir kitokio maisto, taip pat drabužių, batų, mokslo priemonių ir t.t. Dukra bandė truputį bendrauti su tėvu per Facebook, norėjo, kad pinigais padėtų, tačiau  jis tai atsisakė padaryti.

Pasikeitė ir motinos šeimyninė bei piniginė padėtys, nes dabar ji privalo išlaikyti du vaikus. Kadangi pati nedirba, namuose augina kitą dukrą, pajamų neturi. Kadangi dukros tėvas alimentų nemoka, todėl „Sodra“ moka mėnesinę vaiko išlaikymo išmoką.

Motina paskaičiavo, kad  per mėnesį išlaikyt dukrą reikia 500 eurų, jeigu tokia sumą turėtų, tai ją paskirstytų taip: 190 eurų skirtų maistui, po 70 – drabužiams ir batams, 40 – apatiniam trikotažui, 20 – įvairiems aprangos aksesuarams, 30 – tualeto reikmėms, 35 – mokslo reikmėms, 25 – laisvalaikiui ir 15 eurų vitaminams, vaistažolių arbatoms.

Gyvena su močiute

Teismo posėdyje motina patvirtino ieškinio aplinkybes, bet papildomai nurodė, kad ji pati išvykusi gyventi į Jungtinę  Karalystę, kur ieškosi darbo ir gyvena su T. B. ir jų bendru vaiku, o dukra K. K. pasiliko Lietuvoje, nes norėjo pabaigti vidurinę mokyklą Lietuvoje.

Dukra gyvena su močiute L. B., kuri ją rūpinasi. Motina vaiko pinigus 80 eurų perveda dukrai į sąskaitą. Pinigus naudoja ji pati arba močiutė, taip pat jos kartu sprendžia ką pirkti, kaip pinigus protingiau ir taupiau panaudoti.

Motina atsižvelgdama į tai, kad nuo ieškinio pateikimo teismui dienos praėjus daugiau nei metams, situacija yra pasikeitusi, jos žiniomis duktė palaiko ryšį su tėvu, jis jai perveda po 50 eurų, nes gyvena Airijoje, turi dar vieną nepilnametį vaiką ir šiuo metu nedirba, todėl motina alimentų sumą mažina nuo 200 iki 100 eurų ir nurodo, kad kitą reikiamą sumą dukrai išlaikyti teiks ji pati. 

Priteisti iš tėvo

2023 m. sausio 20 d. teismas nusprendė tenkinti G. K. ieškinį, priteisti iš tėvo G. V. dukrai K. K. alimentus po 100 eurų kas mėnesį nuo 2021 m. lapkričio 10 d. iki dukros pilnametystės, priteistą sumą kasmet indeksuojant. Išlaikymui skirtus pinigus sumokėti už einamą mėnesį iki einamo mėnesio dvidešimt penktos dienos ir juos pervedant į dukros K. K. sąskaitą.

Priteisti iš tėvo G. V. 15 eurų žyminio mokesčio ir 156,89 eurų antrinės teisinės pagalbos išlaidų valstybei.

Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video