Moteris apsipirko internetu: nei prekių, nei pinigų (0)

Publikuota: 2023-09-25 Kategorija: Kriminalai
Moteris apsipirko internetu: nei prekių, nei pinigų
Rokiškio Sirena nuotr. / Žaislai

Socialiniame tinkle Facebook moteris rado skelbimą apie parduodamas prekes, susigundė ir už prekes pervedė pinigus pardavėjai, tačiau pirkinio negavo, o ir pinigų neteko. Pardavėja pirkėją ignoruoja, neatsakinėja į žinutes, todėl nukentėjusioji parašė pareiškimą policijai.

Rado skelbimą

Nuo 2023 m. balandžio 18-osios iki balandžio 20 d. K. Č. būdama bute, radusi skelbimą socialiniame tinklalapyje Facebook grupėje apie norimą pirkti prekę, turėdama tikslą apgaule įsigyti svetimą turtą, t. y. tariamai parduoti turto, susiekė su pirkėja S. A. per „Messenger“ programėlę ir pasiūlė parduoti prekes. Taip K. Č. pasisavino ir apgaule savo naudai gavo 205 Eur.

Ieškojo sūpynių – gultuko

Kaltinamosios K. Č. parodymais, šių metų balandžio viduryje, ji rado skelbimą Facebook, jog viena moteris pasivadinusi vardu S., ieško pirkti vaikiškų sūpynių – gultuko. Tad jai parašė į „Messenger“, kad turi tokias sūpynes ir gali jas parduoti.

Iš tikrųjų pardavėja tokių sūpynių neturėjo, tačiau sugalvojo, jog taip galės užsidirbti pinigų, nes tuo metu jos materialinė padėtis buvo labai prasta. Pirkėja paprašė atsiųsti tų sūpynių nuotraukas, kurias pardavėja rado kažkur internete ir jai nusiuntė.

Pirkėja buvo patenkinta pasiūlyta preke, todėl jos sutarė, kad už jos neva parduodamą prekę sumokės 70 Eur ir dar 5 Eur už persiuntimą. Sutarė, jog ji nupirktą prekę įdės į autobusą ir, kad gali pervesti pinigus į jos sąskaitą.

Pasiūlė ir daugiau

2023 m. balandžio 19 d. iš pirkėjos „pardavėja“ gavo 75 Eur pavedimą. Pamačiusi, kad į jos sąskaitą buvo pervesta pinigų, pardavėja sugalvojo, kad pasiūlys dar tai pačiai moteriai kelis vaikiškus daiktus ir rūbus, kad ji susidomėtų ir iš jos gautų dar pinigų.

Todėl pasiūlė jai įsigyti vaikiškų rūbelių, žaislų ir buteliukų. Šiuos daiktus ji turėjo pati, nes šiuo metu augina kūdikį. Nusiuntė dar kelias, savo darytas šių daiktų nuotraukas ir parašė, kad viską parduoda už 90 Eur. Pirkėja tą pačią dieną į tą pačią sąskaitą pervedė dar 90 Eur ir ji jai žinute pažadėjo, kad kitą dieną supakuos visas jos pirktas prekes į vieną siuntinį ir įdės jį į autobusą, nors ketino siusti tik rūbelius, žaislus ir buteliukus.

Vėl ja patikėjo

Kitą dieną, ryte ji dar susisiekė su pirkėja, pagalvojo, kad ji yra patikli ir iš jos dar galima gauti pinigų, todėl pasiūlė jai pirkti vaikiškų košių gaminimo aparatą, kurio ji taip pat neturėjo. Moteris ir šiuo pardavėjos pasiūlymu susidomėjo, ji jai nusiuntė iš interneto paimtas nuotraukas ir jos susitarė, kad ji nori tą aparatą pirkti iš jos už 40 Eur. Ji vėl ja patikėjo ir vėl pervedė dar 40 Eur. Susirašė, kad visas jos neva nusipirktas prekes ji supakuos į vieną siuntą ir išsiųs autobusu.

Kažkurią dalį jai siųstų pinigų, tai yra 130 Eur, ji iš sąskaitos pervedė į savo kitą bankinę sąskaitą, tik nepamena į kurią, kad galėtų juos bankomate išgryninti.

Po poros dienų, gal dar būtų susisiekusi su pirkėja, būtų bandžiusi paaiškinti jai dėl ko nenusiunčia prekių, bet sugedo jos telefonas ir ji jau nebeturėjo jokių moters kontaktų.

Pasielgė negerai

Žino, kad paimdama moters pinigus ir apgaudinėdama ją dėl prekių, kurių ji neturėjo, pardavimo, pasielgė negerai. Tiesiog tuo metu merginos materialinė padėtis buvo labai prasta, nes ji išsiskyrė su vyru, buvo neseniai pagimdžiusi dukrytę, gyveno nuomojamame bute, o pajamos buvo mažos, buvo nevilty.

Dėl tokio savo poelgio labai gailisi. Pragyvena iš gaunamos socialinės išmokos, todėl, dėl sunkios materialinės padėties, paskirtos piniginės bausmės negalėtų sumokėti. Viešųjų darbų bausmės taip pat negalėtų atlikti, nes neturi kam palikti prižiūrėti savo dukrytės. Prašo skirti jai kaip bausmę atitinkamus apribojimus, kad turėtų galimybę ją įvykdyti. 

Bausta daug kartų

Parenkant bausmės dydį atsižvelgtina, kad K. Č. padarė vieną baudžiamąjį nusižengimą, yra viena jos atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad ji prisipažino padariusi nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra, ji neteista (teistumas išnykęs), administracine tvarka bausta daug kartų, bedarbė, registruota Užimtumo tarnyboje.

Laisvės apribojimas

Tesimas rugpjūčio 3 d. nusprendė K. Č. pripažinti kalta padarius baudžiamąjį nusižengimą ir skyrė jai laisvės apribojimo bausmę 6 mėnesiams. Paskirtą bausmę sumažino vienu trečdaliu ir paskyrė galutinę bausmę – laisvės apribojimą 4 mėnesiams, paskiriant intensyvią priežiūrą – nuteistosios buvimo vietos pagal nustatytą laiką kontrolę elektroninio stebėjimo priemonėmis, įpareigojant  šiuo laikotarpiu: būti namuose nuo 22 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu, mokslu ar sveikatos priežiūra, dėvėti apykoję, jos nenusiimti, negadinti ar nesunaikinti.

Patvirtino kaltinamosios ir nukentėjusiosios 2023 m. liepos 24 d. susitarimą dėl žalos atlyginimo, kuriame jos susitarė, kad moteris įsipareigoja padarytą S. A. turtinę žalą, sumoje 205 Eur, sumokėti iki 2023 m. spalio 31 d. į jos banko sąskaitą.

Įsakymas įsiteisėja

Išaiškinti K. Č., kad ji, nesutikdama su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jai dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudama surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajai šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas. Kaltinamosios reikalavimu surengus bylos nagrinėjimą teisme, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąją kalta, teismas gali paskirti ir kitos rūšies ar dydžio (tame tarpe ir griežtesnę) bausmę, negu paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video