Narkotikų nusipirkęs jaunuolis vos spėjo užtraukti dūmelį (0)

Publikuota: 2023-08-25 Kategorija: Kriminalai
Narkotikų nusipirkęs jaunuolis vos spėjo užtraukti dūmelį
Rokiškio Sirena nuotr. / Narkotikų nusipirkęs jaunuolis vos spėjo užtraukti dūmelį

Broliai, būdami viename iš negyvenamos sodybos kiemų, sulaukė policijos pareigūnų. Išsigandęs jaunuolis policijos pareigūnams pats pateikė narkotines medžiagas.

Išvyko pasivažinėti

2023 m. balandžio 25 d., apie 21.50 val., I. S. būdamas pastato kieme, automobilyje „MB“, neteisėtai, neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti, laikė narkotines medžiagas iki tol, kol jas paėmė Kupiškio rajono policijos komisariato pareigūnai.

Kaltinamojo I. S. parodymais, 2023-ųjų balandžio 25-ąją, apie 20 val., Kupiškyje, jis su broliu L. S., jam priklausančiu automobiliu „MB“,  iš savo namų išvyko pasivažinėti. Abu užsuko pasėdėti į nužiūrėtą negyvenamo namo kiemą. Ten sustojo, bendravo su broliu.

Turėjo „žolės“

Išeidamas iš namų I. S. su savimi turėjo pasiėmęs folijos lankstinuką, kuriame buvo taip vadinama narkotinė medžiaga – „žolė“. Pats iš folijos įsidėjo į popierių, sulankstė, taip pat turėjo metalinę dėžutę, kurioje buvo rožinės spalvos tabletės (10 vnt.) – vadinamasis narkotikas „Ekstazi“.

Apsipirko sostinėje

Minėtą „žolę“, taip pat „Ekstazi“ tabletes pirko sau tą dieną Vilniuje. Po pietų – nuo 13 iki 15 val., jį į sostinę jau minėtu automobiliu nuvežė brolis L. Kol tas tvarkėsi mokslo reikalus, I. S. dar nusipirko iš nepažįstamo asmens, kuris toliau nuo bendrabučio jam pasiūlė įsigyti „žolės“ ir jau minėtų „Ekstazi“ tablečių. Jis už viską sumokėjo apie 100 Eur, nors tiksliai nebepamena sumos.

Turėjo ir svarstykles

Važiuojant iš Vilniaus jaunuolis surūkė šiek tiek „žolės“, brolis nerūkė.

Elektronines svarstykles, kurios buvo įdėtos į juodos spalvos dėkliuką, turėjo su savimi. Mat jas yra įsigijęs savo reikmėms, jeigu kada nors prireiktų. O šiuo atveju jos tikrai pravertė, mat pasisvėrė perkamą „žolę“, kad nebūtų apgautas ant svorio.

Pats tikrai minėtų medžiagų neplatino, nepardavinėja, jas nusipirko sau naudojimui.

Pastebėjo du automobilius

2023 m. balandžio 25 d. apie 21 val. 50 min., Kupiškio rajono policijos komisariato pareigūnai, patruliuodami prie apleisto pastato, kieme, pastebėjo du šalia vienas kito stovinčius automobilius „VW Golf“ ir „MB“. Privažiavus prie automobilių, „MB“ automobilio priekinės dalies keleivio durelės buvo atidarytos, iš automobilio išlipo jaunuolis. Į vietą buvo iškviestas kitas ekipažas, kad būtų tinkamai patikrinti abu automobiliai bei juose esantys asmenys.

Savoms reikmėms

Paklausus I. S. ar „MB“ automobilyje yra draudžiamų daiktų, jis atsakė, kad nėra. Tačiau pareigūnams apžiūrint automobilio saloną, priekinėje dalyje tarp sėdynių, daiktadėžėje-porankyje, buvo rastas skaidrus polietileninis maišelis, kurio viduje buvo 1 vnt. folijos lankstinukas, su viduje esančia galimai psichotropinė medžiaga – „marihuana“.

Atidarius automobilio priekinėje dalyje, priešais keleivio sėdynę esančią daiktadėžę, buvo rasta geležinė dėžutė „Barkleys“, kurios viduje buvo 10 vnt. rožinės spalvos tablečių, galimai psichotropinės medžiagos. 

Jaunuolis teigė, kad automobilyje rastos narkotinės medžiagos priklauso jam ir jas naudoja tik savo reikmėms, taip pat jis savanoriškai atidavė su savimi turėtą popieriaus lankstinuką su viduje galimai esančia „marihuana“. Šios medžiagos iš įvykio vietos paimtos. 

Vaikinas sulaikytas, esant jo veiksmuose nusikalstamos veikos požymių, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Nuoširdžiai gailisi

Parenkant I. S. skirtinos bausmės dydį, teismas atsižvelgė į tai, kad jis padarė vieną baigtą tyčinį nesunkų nusikaltimą, jo atžvilgiu yra viena jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad jis prisipažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi.

Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra, jis neteistas, administracine tvarka nebaustas, nedirbantis, studentas.

Skyrė tūkstantinę baudą

Rokiškio teismas birželio mėnesį I. S. pripažino kaltu, padarius nusikaltimą ir skyrė jam 2 700 Eur dydžio baudą.

Kadangi procesas šioje byloje baigiamas teismo baudžiamuoju įsakymu, vaikinas kaltę pripažįsta, todėl paskirtą bausmę sumažina vienu trečdaliu ir skiria jam galutinę bausmę – 1 800 Eur dydžio baudą.

Į paskirtą bausmę įskaityti laikinajame sulaikyme išbūtą laiką nuo 2023 m. balandžio 25 d., 22.05 val. iki 2023 m. balandžio 26 d., 11.14 val., vieną laikino sulaikymo parą prilyginant 100 Eur dydžio baudai, nurodant, kad I. S. paskirta ir likusi neatlikta bausmė yra 1700 Eur dydžio bauda.

Byloje nesant duomenų apie jaunuolio turtinę padėtį, todėl nustatytas 8 mėnesių, nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos, savanoriško baudos sumokėjimo terminą.

Kada įsiteisėja

Išaiškinti I. S., kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video