Narkotikus rado apleistame name (0)

Publikuota: 2024-02-06 Kategorija: Kriminalai
Narkotikus rado apleistame name
Rokiškio Sirena nuotr. / Vyras

Apleistame name vaikinas rado narkotikų, dalį jų surūkė, kitą dalį laikė piniginėje, kol nekonfiskavo policijos pareigūnės.

2023 m. rugsėjo 10 d., apie 04.50 val., R. D. Rokiškio r. Jūžintų sen. Ragelių k. Audros ir Kurkliečių gatvių sankryžoje, automobilyje „Audi“, neteisėtai, neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti, laikė nedidelį kiekį narkotinės medžiagos iki tol, kol šias narkotines medžiagas paėmė Rokiškio policijos pareigūnės.

Rado paketėlį

R. D. apklausus kaip įtariamąjį, kaltu prisipažino visiškai ir nurodė, kad rugsėjo 9 d., apie 17 val., jis buvo Anykščiuose, apleistame name, kur rado baltos spalvos popierinį paketėlį su augalinės kilmės medžiaga. Vaikinas tiesiog važiavo Anykščių miesto gatvėmis ir pamatė apleistą namą, sugalvojo jame pabūti. Įėjęs į namą, viename iš kambarių prie sienos rado tą paketėlį.

Dalį rastos medžiagos jis surūkė, likusią dalį suvyniojo į tą patį paketėlį, jį įsidėjo į piniginę. Parūkęs išvažiavo į Uteną susitikti su draugais ir broliu.

Būnant Utenoje, kaltinamasis pasakoja paskambinęs, kuris apie 12 val. nakties atvažiavo į Uteną jo ir brolio pasiimti. Iš Utenos visi važiavo į Rokiškio rajoną, pasakojo laiką leidę kažkokiam kaime su draugais, iki kol paryčiais kažkas pasakė, kad reikia važiuoti namo. Visi jie įsėdo į automobilį „Audi“, jame važiavo šešiese. Iš visų tų asmenų kaltinamasis teigė pažinojęs tik savo brolį, jis sėdėjo automobilio gale už keleivio sėdynės. Vėliau keliautojus patikrinimui sustabdė policijos pareigūnės.

Netikras valstybinis numeris

Rokiškio policijos pareigūnės rugsėjo 10 d. dirbo tarnyboje. Apie 04.45 val. Rokiškio r. Jūžintų sen. Ragelių k. Audros ir Kurkliečių gatvių sankryžoje pamatė važiuojantį automobilį „Audi A6“, kurio valstybinių numerių vietoje buvo netikras valstybinis numeriais „AS ESU“.

Su garso ir šviesos signalais sustabdė automobilį. Vaikinai buvę automobilyje pasirodė įtartini, apsvaigę, tai sukėlė pareigūnėms įtarimų, todėl patikrino automobilį ir jame važiavusius asmenis.

Po priekine keleivio automobilio sėdyne policininkė atrado medžiaginę juodos spalvos piniginę, kurioje rastas baltos spalvos popierinis paketėlis su augalinės kilmės medžiagomis, kaip įtariama galimai narkotinėmis medžiagomis. Paklausus vaikinų, kam priklauso rasta piniginė, R. D. pasakė, kad piniginė ir joje esantis paketas su augalinės kilmės medžiaga yra jo.

Specialisto išvadoje nurodyta, kad popieriniame lankstinuke esančio augalinės kilmės medžiagų mišinio sudėtyje yra narkotinė medžiaga – kanapės (antžeminės dalys), kurios masė yra 0,147 g, tetrahidrokanabinolio kiekis jose – 5,9 proc.

Padarė nusižengimą

Parenkant vaikino skirtiną bausmę ir jos dydį, atsižvelgiama į tai, kad jis padarė baigtą baudžiamąjį nusižengimą, jis teistas, bausmės neatlikęs, administracine tvarka baustas, nedirbantis, todėl laikytina, kad kaltinamajam skirtina laisvės apribojimo bausmė, kurios dydis artimas minimaliam, atitiks bausmės tikslus, jos paskirtį, teisingumo principą ir bus adekvati padarytos veikos pavojingumui.

Laisvės apribojimas

Gruodžio 4 d. Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai nusprendė R. D. pripažinti kaltu, padarius baudžiamąjį nusižengimą ir skyrė jam laisvės apribojimo bausmę 6 mėnesiams. Paskirtą bausmę sumažino vienu trečdaliu ir paskyrė galutinę bausmę – laisvės apribojimą 4 mėnesiams, įpareigojant per šį laikotarpį: būti namuose nuo 22 val. iki 6 val., jeigu tai nesusiję su mokymusi arba legaliu darbu, tęsti mokymąsi, užbaigus mokymąsi per dvidešimt dienų pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Prie paskirtos bausmės pridėjo Utenos apylinkės teismo Utenos rūmų 2023 m. rugpjūčio 18 d. nuosprendžiu baudžiamojoje byloje paskirtos ir neatliktos bausmės dalį, tai yra vieną mėnesį laisvės apribojimo bausmės, ir paskyrė galutinę subendrintą bausmę – laisvės apribojimą 5 mėnesiams su įpareigojimais.

Į paskirtą bausmę įskaitė laikinajame sulaikyme išbūtą laiką nuo 2023 m. rugsėjo 10 d., 5.00 val. iki 2023 m. rugsėjo 11 d., 10.35 val. (dvi paros), vieną laikino sulaikymo parą prilyginant dviem laisvės apribojimo dienoms, ir laiko, kad jis atliko 4 laisvės apribojimo dienas.

Išaiškinti R. D., kad laisvės apribojimo bausmės laikotarpiu jis privalo: be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos; vykdyti teismo nustatytus įpareigojimus ir laikytis teismo nustatytų draudimų; nustatyta tvarka atsiskaityti, kaip vykdo draudimus ir įpareigojimus.

Teise nepasinaudojus

Išaiškinti R. D., kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas. Kaltinamojo reikalavimu surengus bylos nagrinėjimą teisme, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, teismas gali paskirti ir kitos rūšies ar dydžio (tame tarpe ir griežtesnę) bausmę, negu paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video