Neblaivaus vairuotojo kelionę į parduotuvę sustabdė pareigūnės (0)

Publikuota: 2023-11-28 Kategorija: Kriminalai
Neblaivaus vairuotojo kelionę į parduotuvę sustabdė pareigūnės
Rokiškio Sirena nuotr. / Sustabdytas automobilis „Renault“

Nusipirkęs automobilį vairuotojas neilgai juo tepasidžiaugė, kadangi nusprendė išgėręs važiuoti iki parduotuvės, o pakeliui jį sustabdė policininkės.

Neturi pažymėjimo

2023 m. rugsėjo 24 d., apie 14.55 val., J. V. girtas vairavo automobilį „Renault“. Pagautas policijos pareigūnių kaltinamasis per apklausą paaiškino, kad jis vairuotojo pažymėjimo neturi ir niekada neturėjo. Rugsėjo mėn. pradžioje, jis iš M. D. už 300 eurų nusipirko automobilį „Renault“, su pardavėju atsiskaitė, savininkas jam davė automobilio registracijos liudijimą. Pirkimo pardavimo sutarties nespėjo surašyti ir automobilio pirkimo nespėjo deklaruoti „Regitroje“.

Rugsėjo 24 d., apie 14.55 val. atvažiavo į parduotuvę nusipirkti alaus. Vairuotojas alkoholio buvo gėręs iš vakaro ir naktį, gėrė daug ir iki paryčių. Visai prie parduotuvės pamatė iš paskos važiuojantį policijos automobilį, kuris įjungęs šviesos ir garso signalus jį stabdė, tad vairuotojas sustojo.

Sukėlė įtarimą

Rokiškio policijos pareigūnės tą dieną važiuojant iš iškvietimo pastebėjo automobilį „Renault“, kuris sukėlė įtarimą, nes važiuodamas vingiavo po kelią, todėl sustabdė įjungę tarnybinio automobilio garso ir šviesos signalus.

Policininkė nuėjo prie vairuotojo ir pakvietė jį prie tarnybinio automobilio, kur patikrino vairuotojo blaivumą. Pirmo tikrinimo metu vyras įpūtė 1,81 prom., antro tikrinimo metu 1,79 prom. Vairuotojo galutinis neblaivumas po paklaidos – 1,75 promilės. Su alkotesterio parodymais vairuotojas sutiko ir pasirašė.

Pareigūnė dar jam atliko neblaivumo nustatymo testą. Nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas, jam pavyko eiti tiesia linija, pataikyti pirštu į nosies galą. Vyras nurodė, kad jis alkoholį gėrė iš vakaro.

Vairuotojas sulaikytas, o automobilis priverstinai išvežtas į automobilių saugojimo aikštelę.

Nuoširdžiai gailisi

Parenkant kaltinamojo skirtinos bausmės dydį, teismas atsižvelgė į tai, kad jis padarė vieną baigtą tyčinį nesunkų nusikaltimą, jo atžvilgiu yra viena jo baudžiamąją atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad jis prisipažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi. Sunkinančių aplinkybių nėra, jis neteistas (teistumas išnykęs), baustas administracine tvarka, nedirbantis.

Sumažino vienu trečdaliu

Spalio mėnesį Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai nusprendė J. V. pripažinti kaltu, padarius nusikaltimą ir skyrė jam 3000 Eur dydžio baudą. Kadangi procesas šioje byloje baigiamas teismo baudžiamuoju įsakymu, kaltinamasis kaltę pripažino, todėl jam paskirtą bausmę sumažino vienu trečdaliu ir skyrė galutinę bausmę – 2000 Eur dydžio baudą.

Į paskirtą bausmę įskaityti jo laikinajame sulaikyme išbūtą laiką nuo 2023 m. rugsėjo 24 d., 15.00 val. iki 2023 m. rugsėjo 25 d., 11.39 val., vieną laikino sulaikymo parą prilyginant 100 Eur dydžio baudai.

Nustatyti 12 mėnesių, nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos, savanoriško baudos sumokėjimo terminą.

Baudžiamojo poveikio priemonė

Teismas atsižvelgė į tai, kad padarytas nusikaltimas kėlė realią grėsmę kitų žmonių gyvybei, sveikatai bei jų turtui, todėl paskyrė vyrui baudžiamojo poveikio priemonę – uždraudimą naudotis specialia teise vairuoti (teisę įgyti) visų rūšių kelių transporto priemones 3 metams, šį terminą skaičiuojant nuo paskirtos kardomosios priemonės – specialiosios teisės sustabdymo dienos, tai yra nuo 2023 m. rugsėjo 25 d.

Konfiskuoti transporto priemonę „Renault“, priklausančią J. V., saugomą automobilių saugojimo aikštelėje, valstybės nuosavybėn.

Turi teisę

Išaiškinti J. V., kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas. Kaltinamojo reikalavimu surengus bylos nagrinėjimą teisme, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, teismas gali paskirti ir kitos rūšies ar dydžio (taip pat ir griežtesnę) bausmę, negu paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video