Neblaivų vairuotoją nuo didesnės bausmės išgelbėjo pripažinta kaltė (0)

Publikuota: 2022-11-29 Kategorija: Kriminalai
Neblaivų vairuotoją nuo didesnės bausmės išgelbėjo pripažinta kaltė
„Rokiškio Sirena" nuotr. / Teisme išnagrinėta byla dėl Kauno g. Rokiškio mieste policijos sulaikyto neblaivaus vairuotojo.

Dažnai skelbiama, jog policijos pareigūnai vykdo įvairias prevencines priemones, tame tarpe ir siekdami nustatyti neblaivius vairuotojus. Ir beveik kiekvieną savaitę yra nustatomi atvejai, kai neblaivūs asmenys nevengia sėsti už vairo. Taip nutiko ir šį kartą. Rokiškio mieste, už vairo sulaikytas neblaivus vyriškis vairavo motinai priklausantį automobilį, o sunkių pasekmių išvengė tik laiku jį sustabdžius.

Sukėlė įtarimą

Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmuose išnagrinėta byla dėl įvykio, kuris nutiko dar 2022 metų rugsėjo 24 dieną. Tą rytą 9 val. 49 min. Rokiškio mieste, patruliuojantis policijos ekipažas pastebėjo pavojingai manevruojantį automobilį. Kilo įtarimas, kad vairuotojas gali būti neblaivus. Įjungus tarnybinio automobilio garso bei šviesos signalus, ir važiuojant iš paskos minėtam automobiliui, policijos pareigūnai jį stabdė Kauno gatvėje, ties namu Nr. 29.

Vairuotojui atidarius automobilio langą, iš kart pasklido alkoholio kvapas. Nustatyta, kad prie automobilio vairo buvo ir jį vairavo A. J.. Pareigūnams paprašius vairuotojo papūsti į bekontaktį alkoholio detektorių, jis parodė išpūstame ore esant alkoholio. Vairuotojui sutikus, blaivumas patikrintas alkoholio kiekio matuokliu. Pirmu tikrinimu buvo nustatytas 2,00 promilių neblaivumas, antru –1,76 promilių neblaivumas.

Tragiškų pasekmių pavyko išvengti

Nors padaryta veika kėlė realią grėsmę aplinkiniams, tačiau pastabių pareigūnų dėka tragiškų pasekmių pavyko išvengti . Kaip nutiko, kad A. J., neįvertinęs situacijos neblaivus sėdo už vairo, apie tai jis savo versiją pateikė pareigūnams apklausos metu.

Davė parodymus

Apklausos metu A. J. pareigūnams pasakojo, kad alkoholį vartojo savo namuose iki vėlumos, gal iki 24 val. Ryte kėlėsi važiuoti į Rokiškio miestą, nes reikėjo pasikeisti padangą. Automobilį „VW Passat“, buvo palikęs aikštelėje prie Rokiškio miesto, kur yra MOKI-VEŽI parduotuvė, o į Rokiškį atvažiavo autobusu. Ryte nesijautė neblaivus. Toje aikštelėje jam buvo pakeistos naujos automobilio padangos ir tuomet jis sėdo į automobilį ir važiavo į Rokiškio miestą. Važiuojant Kauno gatve, Rokiškyje sustabdė policijos pareigūnai. Patikrino jo neblaivumą alkoholio kiekio matuokliu. Jam buvo nustatytas didesnis nei 1,51prom. neblaivumas. Neblaivus vairuotojas sutiko su alkoholio kiekio matuoklio rodmenimis. Nors iš ryto alkoholio nevartojo, tačiau suprato, kad gali būti likę alkoholio iš vakar, todėl ir neneigė savo neblaivumo. Automobilis registruotas motinos J. E. J. vardu, tačiau formaliai yra jo, pirko jį prieš 10 metų, pats moka draudimą ir eksploatuoja.

Kaltę pripažino

A. J. pareigūnus tikino, kad iš ryto jokio alkoholio nevartojo. Prie automobilio vairo sėdo, nes jautėsi gerai, nesijautė neblaivus. Kadangi A. J., vairavo automobilį neblaivus, o neblaivumas viršijo 1,51 promilės, jo atžvilgiu policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Automobilis po įvykio priverstinai išvežtas saugoti į saugojimo aikštelę.

Liudytoja J. E. J. nurodė, kad jos sūnus A. J. automobilį pirko iš savo pinigų, jis tuo automobiliu ir naudojosi. Automobilis registruotas jos vardu, o kodėl jį taip registravo - nepamena. Nors automobilis registruotas motinos vardu, ji pati tuo automobiliu nesinaudojo, net vairuotojo pažymėjimo neturi ir niekada neturėjo. Kadangi moteris pati nevairuoja, jai automobilis nėra ir nebuvo nereikalingas, o jei reikėdavo kur nuvykti, paprašydavo ir sūnus ją nuveždavo.

Vienintelė atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad kaltinamasis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi.

Veika kėlė grėsmę aplinkiniams

Pareigūnams surinkus pakankamai įrodymų ir perdavus bylą teisminiam nagrinėjimui, Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėja Ledina Šinkūnienė prokurorės pareiškimą dėl proceso užbaigimo, išnagrinėjo teismo baudžiamuoju įsakymu.

A. J. pripažintas kaltu padarius nusikaltimą, numatytą LR BK 2811 straipsnio 1 dalyje. Dėl vairavimo neblaiviam, jam reiks sumokėti 2500 Eur dydžio baudą. Teismas atsižvelgė į tai, kad padaryta nusikalstama veika kėlė realią grėsmę kitų žmonių gyvybei, sveikatai bei jų turtui, todėl kaltinamasis prarado teisę 2 metus vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones, bei konfiskuotas motinos vardu registruotas automobilis, kuris buvo panaudotas kaip šios nusikalstamos veikos įrankis. Teismas atsižvelgė į tai, A. J. kaltę pripažino, anksčiau nebuvo teistas ir baustas administracine tvarka. Paskirtą baudą jis savanoriškai galės sumokėti per nustatytą devynių mėnesių terminą.

Norint išvengti rimtų pasekmių, tikrai verta pasverti savo galimybes ir įvertinti, ar apsimoka prie vairo sėsti neblaiviam. Vertinant statistiką – daugelis iš kitų, o kartais ir savų klaidų nepasimoko.

 

 

 

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video