Nepažįstamų pavėžėjimas kainavo brangiai (0)

Publikuota: 2024-03-05 Kategorija: Kriminalai
Nepažįstamų pavėžėjimas kainavo brangiai
Rokiškio Sirena nuotr. / Policija

Vyras išgėręs sidro sugalvojo važiuoti namo, paėmė pavežti du nepažįstamus keleivius. Teisių neturintis vairuotojas įkliuvo policijai ir dabar turės susimokėti solidžią baudą.

Neturi teisių

Kaltinamasis paaiškino, kad vairuotojo pažymėjimo neturi ir niekada neturėjo, bet liepos mėn. nusipirko automobilį „VW Golf“. Su pardavėju surašė pirkimo-pardavimo sutartį, jis atsiskaitė už automobilį ir automobilio savininkas jam padavė automobilio registracijos liudijimą. Automobilio savininkas pirkimo pardavimo sutartį deklaravo „Regitroje“, o naujasis savininkas automobilio savo vardu neregistravo.

Paprašė pavežti

Gruodžio 9 d. kaltinamasis, atvykęs naujuoju automobiliu svečiavosi pas draugus, ten išgėrė 3 litrus sidro. Jau po vidurnakčio, apie 1 val. jis nusprendė važiuoti namo. Panemunyje du nepažįstami vaikinai jo paprašė, kad pavežtų iki Pandėlio ir jis sutiko. Važiuojant Nemunėlio gatve Panemunyje, jam iš priekio, nuo Pandėlio pusės atvažiavo policijos pareigūnų automobilis, kuris įjungęs šviesos signalus vairuotoją sustabdė.

Nustatytas girtumas

Pareigūnė nuėjo prie vairuotojo, paprašė pateikti dokumentus, jis prisipažino, kad teisių neturi. Bekontakčiu alkotesteriu patikrino vairuotoją, jo iškvėptame ore buvo alkoholio, paprašė vairuotojo išlipti ir prieiti prie tarnybinio automobilio. Vairuotojas išlipo, jam alkotesteriu neblaivumą tikrino 2 kartus, antru tikrinimu buvo nustatytas 1,80 promilių girtumas. Pritaikius alkotesterio paklaidą, jam nustatytas galutinis 1,67 promilės girtumas.

Vyrui dar teko atlikti ir neblaivumo nustatymo testą. Tiesia linija vairuotojui eiti nepavyko, bet pirštu į nosies galą pataikė. Vairuotojas prisipažino, kad vartojo alkoholį, sakė, kad gėrė alkoholį prieš 15 min. Su tikrinimo rezultatais sutiko, pasirašė dokumentus. Automobilis priverstinai išvežtas į UAB „Automera“ saugojimo aikštelę.

Pirmą kartą teisiamas

Parenkant baudos bausmės dydį, teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis padarė vieną baigtą tyčinį nesunkų nusikaltimą, jo atžvilgiu yra viena jo baudžiamąją atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad jis prisipažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra. Jis neteistas, turi dvi galiojančias administracines nuobaudas, tačiau ne už nusižengimus, susijusius su Kelių eismo taisyklių pažeidimu, dirbantis.

Jam nustatytas girtumo lygis nedaug viršijo ribą, nuo kurios atsiranda baudžiamoji atsakomybė, todėl parinktinas baudos bausmės dydis tik šiek tiek didesnis nei minimalus baudos bausmės dydis, už nesunkaus nusikaltimo padarymą. 

Skyrė baudą

2023 m. gruodžio 21 d. teismas nusprendė V. S. pripažinti kaltu, padarius nusikaltimą ir skyrė jam 1700 Eur dydžio baudos bausmę.

Nustatė 12 mėnesių, nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos, savanoriško baudos sumokėjimo terminą.

Paskyrė baudžiamojo poveikio priemonę – uždraudimą naudotis specialia teise vairuoti (teise įgyti) visų rūšių kelių transporto priemones 2 metams, šį terminą skaičiuojant nuo kardomosios priemonės – specialiosios teisės sustabdymo paskyrimo dienos, tai yra nuo 2023 m. gruodžio 11 d. 

Bylos duomenimis nustatyta, kad neblaivaus vyro vairuota transporto priemonė „VW Golf“, priklauso jam pačiam, todėl kaip nusikaltimo padarymo priemonė konfiskuotina valstybės.

Paduoti prašymą

Išaiškinti V. S., kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas. Kaltinamojo reikalavimu surengus bylos nagrinėjimą teisme, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, teismas gali paskirti ir kitos rūšies ar dydžio (taip pat ir griežtesnę) bausmę, negu paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video