Noras grybauti kainavo 2,5 tūkst. eurų (0)

Publikuota: 2023-11-17 Kategorija: Kriminalai
Noras grybauti kainavo 2,5 tūkst. eurų
Rokiškio Sirena nuotr. / „Opel Vectra“

Išgėręs vyras sėdo į automobilį, kad nuvažiuotų pagrybauti, tačiau nuvažiavo nuo kelio ir pakibo ant šlaito.

Gėrė su pertraukomis

Šių metų rugsėjo 17 d.,  apie 17.50 val. Piepalių k., Rokiškio r. A. K. girtas vairavo savo automobilį „Opel Vectra“. Vairuotojas kaltu prisipažino, dėl padaryto nusikaltimo gailėjosi, paaiškino,  kad  tą dieną nuo 11.00 val. savo namuose su pertraukomis gėrė degtinę, alų, dar pamiegojo.

Apie 17.30 val. vyras jautėsi gerai, tad sugalvojo važiuoti grybauti. Važiavo į Piepalių kaimą, netoli Skemų kaimo. Bevažiuojant norėjo apsisukti, tačiau nesėkmingai - automobilis nuvažiavo nuo kelio į kelkraštį ir pakibo ant šlaito.

Sunkus girtumas

Rugsėjo 17 d., apie 17.16 val., Rokiškio policijos pareigūnės važiavo pagal gautą pranešimą pro Skemų kaimą. Ties Piepalių k. pastebėjo nuo kelio nuvažiavusį ir ant pakelės šlaito pakibusį automobilį. Vairuotojo vietoje sėdėjo vyras, automobilio variklis buvo išjungtas, o jo dangtis karštas. Buvo nustatyta, kad automobilį vairavo A. K., kuriam ir priklauso „Opelis“.

Vyriškis buvo akivaizdžiai neblaivus, nuo jo sklido alkoholio kvapas, kalbėjo nerišliai ir vos galėjo paeiti. Vyras policininkėms aiškino, kad prieš išvažiuodamas išgėrė tik 2-3 „bambalius“ alaus.  Du kart patikrinus vairuotoją alkotesteriu, jis pripūtė 2,75 promilių girtumą. Vairuotojas buvo  sulaikytas, o automobilis priverstinai išvežtas į saugojimo aikštelę.

Teisiamas pirmą kartą

Vairuotojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad jis prisipažino, padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra. Jis teisiamas pirmą kartą, administracine tvarka vienerių metų laikotarpiu, baustas keturis kartus už smuklius nusižengimus, galiojančių neįvykdytų nuobaudų neturi, taip pat nėra gydytas nuo priklausomybės ligų, jam nebuvo taikytas psichiatrinis gydymas, dirbantis.

Kaltinamasis padarė vieną iš šiurkščiausių ir pavojingiausių KET pažeidimų, vairavo transporto priemonę, būdamas neblaivus, kai jam nustatytas gerokai didesnis nei 1,5 promilės girtumas ir siekiantis sunkų girtumo laipsnį, be to dienos metu, judrioje vietovėje, tokiu būdu keldamas didelį ir realų pavojų ne tik eismo saugumui, bet ir kitų asmenų turtui, sveikatai ar net gyvybei.

Skyrė baudą

Rugsėjo 28 d. teismas nusprendė A. K. pripažinti kaltu, padarius nusikaltimą ir skyrė jam 3 750 Eur dydžio baudą. Kadangi procesas šioje byloje baigiamas teismo baudžiamuoju įsakymu, kaltinamasis kaltę pripažino, todėl jam paskirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir skyrė galutinę bausmę –  2 500 dydžio baudą.  

Į paskirtą baudos bausmę įskaitė laikinajame sulaikyme išbūtą laiką nuo 2023 m. rugsėjo 17 d., 17.49 val. iki 2023 m. rugsėjo 18 d., 11.14 val. (1 parą), ir laiko, kad yra sumokėjęs 100 Eur baudos dalį.

Nustatė 6 mėnesių nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos savanoriško baudos sumokėjimo terminą.

Automobilis konfiskuotas

Vyrui paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – uždraudimas naudotis specialia teise vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones 2 metams 6 mėnesiams, šį terminą skaičiuojant nuo kardomosios priemonės – specialiosios teisės sustabdymo, paskyrimo dienos, t. y. nuo 2023 m. rugsėjo 18 d.

Bylos duomenimis nustatyta, kad neblaivaus kaltinamojo vairuotas automobilis „Opel Vectra", priklauso pačiam vyrui, todėl kaip nusikaltimo padarymo priemonė konfiskuotina valstybės nuosavybėn. Tokia taikytina priemonė yra prevencinio pobūdžio, kuria siekiama užkirsti kelią kaltinamajam ateityje daryti analogiškus teisės pažeidimus.

Įsakymas įsiteisėja

Išaiškinti A. K., kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas. Kaltinamojo reikalavimu surengus bylos nagrinėjimą teisme, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, teismas gali paskirti ir kitos rūšies ar dydžio (taip pat ir griežtesnę) bausmę, negu paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video