Nors namai buvo visai netoli, girtam sėkmingai jų pasiekti nepavyko – įlėkė į griovį, nuvertė kelio ženklą (0)

Publikuota: 2022-07-02 Kategorija: Kriminalai
Nors namai buvo visai netoli, girtam sėkmingai jų pasiekti nepavyko – įlėkė į griovį, nuvertė kelio ženklą
Rokiškio Sirena asociatyvi nuotr. / Neblaivus vairuotojas sakė, kad važiavo per greitai ir dėl to posūkyje nesuvaldė automobilio

Kriaunų seniūnijos gyventojas R. D. pateko į teisėsaugos nemalonę po to, kai 2022 m. gegužės 31 d., apie 19.40 val., kelyje Keležeriai – Aleksandravėlė, Keležerių kaime, Kriaunų seniūnijoje, Rokiškio rajone, automobilį „VW Golf“, vairavo gerokai apsvaigęs nuo alkoholio – jam nustatytas mažiausias 2,91 promilių neblaivumas. Kad jis už vairo sėdo, būdamas girtas, galbūt niekas apie tai nebūtų sužinojęs, jeigu ne tai, kad girtumas užtemdė akis ir R. D. sukėlė eismo įvykį.

Įvažiavo į griovį ir nulenkė kelio ženklą

Apie tai, kad Rokiškio rajone, Keležerių kaime, nusukus nuo kelio link Aleksandravėlės, už 1 km, ties remontuojamu keliu, galimai neblaivus tamsaus automobilio „VW Golf“ vairuotojas nuvažiavo nuo kelio, atsitrenkė į medį ir vaikšto aplinkui automobilį, pranešė neįvardintas asmuo. Policijos patruliai nuvyko į vietą ir pamatė, kad Keležerių kaime, Ratuokliškio ir Paveisejų gatvių sankryžoje - į griovį nuvažiavęs ir į kelio ženklą „Ratuokliškio g.” atsitrenkęs automobilis „VW Golf“. Automobilis buvo šiek tiek apgadintas, o kelio ženklas - nulinkęs į apačią. Aplinkui automobilį vaikščiojo akivaizdžiai neblaivus asmuo. Vėliau policininkai išsiaiškino, kad tai – R. D. Jis iš karto pripažino vairavęs automobilį.

Namai buvo visai netoliese

Policininkams R. D. paaiškino, kad važiavo automobiliu namo, tačiau sankryžoje dėl didelio greičio nesuvaldė automobilio ir įvažiavo į griovį. Vyriškis ranka rodė į netoliese esantį namą, aiškino, kad avariją padarė visai prie pat namų. Kaip įprasta tokiais atvejais, pareigūnai paklausė, kada jis paskutinį kartą vartojo alkoholį. Eismo įvykį sukėlęs vyras  atsakė, kad alkoholį geria jau nuo ryto, dabar važiavo iš draugo ir tikėjosi, kad nedidelį atstumą nuvažiuos be didesnių nuotykių.

Girtumas – apie 3 promiles

Vien iš pažiūros R. D. atrodė stipriai neblaivus – jo judesiai buvo nekoordinuoti, vyras kalbėjo nerišliai, o iš burnos sklido alkoholio kvapas. Patikrinus alkotesteriu, įtarimai pasitvirtino – pirmu bandymu alkoholio kiekio matuoklis užfiksavo beveik 3 promilių girtumą, antru bandymu – dar didesnį. R. D. nesugebėjo tiesiai paeiti pėda už pėdos, užsimerkęs piršto galu nesugebėjo pataikyti į nosį, nors atsimerkus pasisekė. Paaiškėjo, kad vyrukas net ir teisės vairuoti neturi - neseniai buvo sustabdytas neblaivus prie vairo ir teisė vairuoti jam yra atimta. Patikrinus duomenų bazę, šis faktas pasitvirtino. Automobilis „VW Golf“ buvo priverstinai nuvežtas į automobilių saugojimo aikštelę, o R. D. buvo sulaikytas ir pristatytas į areštinę.

Išgėrė du butelius degtinės trise ir pasitikėjo sėkme

Ikiteisminio tyrimo metu R. D. prisipažino, kad tą dieną gėrė pas draugus, kurių pavardžių nenori nurodyti. Trise išgėrė du butelius degtinės, 0,7 talpos. „Baliavoti“ pradėjo po pietų. Pasak R. D., jis nesijautė labai apsvaigęs, o iki jo namų - netolimas atstumas, todėl jis labai pasitikėjo sėkme ir galvojo, kad greitai grįš į namus ir viskas bus gerai. Vairuotojo pažymėjimas jam buvo atimtas už tai, kad 2022 m. pavasarį vairavo neblaivus. Tada taikyta administracinė atsakomybė. Matyt, į alkotesterį įpūtė mažiau promilių.

Prašė bylą užbaigti teismo baudžiamuoju įsakymu

Į teismą su pareiškimu kreipėsi Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Gediminas Stočkus. Jis prašė teismo procesą užbaigti teismo baudžiamuoju įsakymu, pripažįstant R. D. kaltu, padarius nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalyje. Siūlyta viena iš galimų bausmių – bauda. Jos dydis 60 bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių (toliau – MGL) (3000 Eur). Taip pat siūlytos baudžiamojo poveikio priemonės – automobilio konfiskavimas valstybės nuosavybėn bei uždraudimas vairuoti transporto priemones.

Pasekmės: bauda, teisės vairuoti ir automobilio netekimas

Teismas tenkino šį prokuroro prašymą. Už nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalyje, R. D. skirta 60 MGL (3000 Eur) dydžio bauda. Ši bausmė sumažinta trečdaliu, kadangi byla išnagrinėta supaprastinto proceso būdu ir galutinė bausmė - 40 MGL (2000 Eur) dydžio bauda. Ši suma sumažėjo 100 eurų – tiek įvertintas kaltinamojo pasisvečiavimas areštinėje. 1900 eurų sumą nuteistasis turės sumokėti per 12 mėnesių. Vėliau išieškojimu gali užsiimti antstoliai. Kriaunų seniūnijos gyventojui uždrausta vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones 3 metams, jo automobilis „VW Golf“, įvertintas apie 1200 eurų, konfiskuojamas valstybės nuosavybėn.

2022 m. birželio 27 d. priimtas teismo baudžiamasis įsakymas išsiųstas nuteistajam. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo nuteistasis turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, prašyti skirti kitokią bausmę, tačiau praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video