Norvegas, atvykęs pažiūrėti ralio, svetimu automobiliu spruko iš Rokiškio rajono (0)

Publikuota: 2022-09-13 Kategorija: Kriminalai
Norvegas, atvykęs pažiūrėti ralio, svetimu automobiliu spruko iš Rokiškio rajono
Rokiškio Sirena asociatyvus koliažas / Neblaivaus norvego kelionė užtraukė jam teistumą

Norvegijos Karalystės pilietis 23 metų Christian P. A. 2022 m. rugpjūčio 15 d., apie  4.50 val., Rokiškio rajone, kelio Rokiškis Žiobiškis Paliepis 12 kilometre, ties Buteikių kaimu, buvo sustabdytas, vairuojantis automobilį „VW Sharan“ girtas. Pirmo patikrinimo metu alkotesteris užfiksavo 2,14 promilių neblaivumą, o po 20 minučių – 2,07 promiles. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalyje, padarymo.

Išsigando, kad nesumuštų

Ikiteisminio tyrimo metu Christian P. A. apklausė policija. Pasirodo, norvegas į Lietuvą atvyko pažiūrėti ralio, vykstančio Rokiškio rajone. Su draugu jis atvyko dar rugpjūčio 11 d., o rugpjūčio 14 d. vakare jie dviese gėrė alų ir degtinę. Įvyko konfliktas ir, pasak Christian, jis išsigando, kad draugas jo nesumuštų, todėl čiupo savo daiktus, įsėdo į kieme buvusį nerakintą automobilį „VW Sharan“, kurio užvedimo rakteliai buvo spynelėje, ir išvažiavo į Vilnių. Tuo metu jis planavo lėktuvu išskristi į Norvegiją. Deja, bėglį sustabdė policijos pareigūnai ir Christian iš karto prisipažino, kad prie vairo sėdo neblaivus.

Prašėsi antrankių

Policija tą naktį gavo pranešimą, kad ką tik su automobiliu „VW Sharan“ išvažiavo neblaivus užsienietis ir automobilis gali būti Žiobiškio apylinkėse. Apie 4.50 val. automobilis buvo sustabdytas. Automobilį vairavo Norvegijos pilietis. jis buvo vienas. Pasak apklausto policijos pareigūno, vairuotojas iš karto tiesė rankas, kad jam uždėtų antrankius, prisipažino, kad yra išgėręs. Girtumą parodė alkotesteris, o neblaivumo nustatymo testo norvegui atlikti nepavyko – jis negalėjo eiti viena linija, jam nesisekė pirštu pataikyti į nosies galą. Christian su patikrinimo rezultatais sutiko, sakė, kad norėjo nuvažiuoti į Vilnių ir išvykti iš šalies.

Savininkas nežinojo

Norvegijos Karalystės pilietis į Lietuvą atvyko su draugu lietuviu ir visą tą laiką svečiavosi pas jį. Automobilis, kuriuo jis, būdamas girtas, taikėsi išvykti į Vilnių, buvo ne jo, o draugo tėvo. Apklausiamas pareigūnų, jis sakė, kad tik 2022 m. rugpjūčio 15 d. ryte sužinojo, jog sūnaus draugas iš Norvegijos pasiėmė jo automobilį ir neblaivus juo išvažiavo. Tai padaryti jam pavyko todėl, kad automobilio rakteliai buvo viduje ir automobilis kieme stovėjo nerakintas. Kadangi automobilis buvo išvežtas į saugojimo aikštelę, jo savininkas prašė grąžinti jam transporto priemonę, nes jis nežinojo, kad automobiliu važiuoti sugalvos neblaivus asmuo.

Siūlė bausti švelniai

Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Irena Pšalgauskienė į teismą kreipėsi su pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu. Christian P. A. kaltė buvo akivaizdi. Kaltinamasis sutiko su prokurorės bausmės rūšimi ir jos dydžiu. Byloje įvertinta tai, kad jaunas Norvegijos pilietis yra neteistas, jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – visiškas kaltės pripažinimas bei nuoširdus gailėjimasis, nėra duomenų apie tai, kad šis asmuo būtų baustas administracine tvarka,  būtų gydytas nuo priklausomybės ar psichikos ligų ir, anot kaltinamojo, jis yra dirbantis. Prokurorė pasiūlė Christian P. A. skirti baudą, kurios dydis būtų artimas minimaliam įstatymo numatytam dydžiui.

1900 Eur – per metus

Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėjas Giedrius Nemeikšis prokurorės prašymą tenkino ir Christian P. A. pripažino kaltu, padarius nusikaltimą, numatytą BK 2811 straipsnio 1 dalyje, ir skirti jam 60 MGL (3000 Eur) dydžio baudą. Sumažinus trečdaliu, galutinė bausmė – 40 MGL (2000 Eur) dydžio bauda. Kadangi Christian vieną parą praleido areštinėje, ji įvertinta 100 eurų ir tokia suma sumažinta bauda – nuteistasis turės sumokėti 1900 eurų. Nustatytas 12 mėnesių nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos savanoriško baudos sumokėjimo terminas.

Kiti nuostoliai

Kaip ir visada, teisiant už nusikaltimus, susijusius su eismo saugumo reikalavimų nesilaikymu, iš Christian P. A. atimta teisė vairuoti transporto priemones 2 metams. Automobilis „VW Sharan“, pagamintas 1997 metais, VšĮ „Emprekis“ pažyma įvertintas 1130 Eur su PVM suma. Tokią sumą nuspręsta konfiskuoti iš kaltininko valstybės naudai.

Laukiama įsiteisėjimo

Baudžiamasis įsakymas, priimtas 2022 m. rugsėjo 6 d., kol kas nėra įsiteisėjęs.  Jis išsiųstas nuteistajam. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jis turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, prašyti skirti kitokią bausmę, tačiau praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video