Nuo draugo pabėgo pro langą (0)

Publikuota: 2024-03-19 Kategorija: Kriminalai
Nuo draugo pabėgo pro langą
Rokiškio Sirena nuotr. / Moteris

Praeitų metų kovo 2 d. nukentėjusi moteris pasakojo buvusi pas draugas, ten gėrė „Starką“ iki kol atėjo jos draugas ir  ją išsitempė pas save į namus. Porelė ten pratęsė linksmybes ir toliau „baliavojo“.

Neblaiviam jos vyrui pasirodė, kad moteris jam iš rankų išmušė planšetę, tad įniršęs jis pradėjo muštis. Moteris liko taip ir nesupratusi, už ką buvo mušama, nes jai atrodė, kad ji nelietė jokios planšetės, tačiau vyras ne mažiau nei 6 kartus spyrė į kūną, tampė už plaukų, po to įmetė į lovą, užrakino duris ir neleido eiti į namus.

Iššoko pro langą

Rytą po konflikto vyriškis išėjo į parduotuvę, pasiėmė ir nukentėjusios telefoną. Tada moteris, pasitaikius progai, kad smurtautojo nėra, iššoko pro langą ir pabėgo. Jai buvo praskelta galva. Moteris pareigūnams teigė, jog ko gero galvą vyras prakirto kita kirvio puse, nes ji pati galvos neprasiskėlė. Vienas skruostas buvo mėlynas, ant rankų - didžiausi žali plėmai, nugara taip pat visa mėlyna. Pabėgusi iš smurtautojo namų, moteris parbėgo į savo namus, išsikvietė policiją ir kreipėsi į medikus.

Voratinkliais aplipęs

Kai pas smurtautoją atvyko policijos pareigūnai, jis viską prisipažino, tik teigė, jog nepamena ar tvojo kirvio pentimi moteriai į galvą,  nes šis kirvis buvo pakabintas ant sienos, visas voratinkliais aplipęs, per naktį tiek neprimegsi...

Nukentėjusioji, kuri nusikaltimo metu buvo neblaivi, galėjo sąžiningai klysti, nurodydama, kad jai smūgį į galvą sudavė būtent tuo kirviu, kuris kabėjo ant sienos, o ne tuo kuris buvo padėtas ant grindų.

Vyras sakė, jog „eina ant susitaikymo“ su nukentėjusiąja, sutinka, kad jai padaryti sužalojimai – jo darbas, būtų ne girtas buvęs, sako, to nebūtų įvykę. Gailisi, atsiprašė nukentėjusios ir jie susitaikė. Sumuštoji asmeniškai iš jo žalos atlyginimo nereikalavo, iš pareigūnų atsiėmė telefoną.

Prašo priteisti

VSDF valdybos Panevėžio skyrius ieškiniu prašo priteisti 387,50 Eur žalos atlyginimo iš atsakingo asmens, kurią patyrė išmokėjus tokio dydžio nedarbingumo išmoką moteriai. 

Dėl jai padarytų sužalojimų, ji negalėjo dirbti, jai buvo išduotas nedarbingumas nuo 2023-03-07 iki 2023-03-14, paskaičiuota ir išmokėta išmoka –387,50 Eur, tad jis turi pareigą šią žalą atlyginti.

Rodo pastangas

Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – prisipažįsta kaltu ir gailisi dėl įvykio. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra. 

Padarytai sužalojimai priskiriama prie nesunkių nusikaltimų. Kaltinamasis neteistas (ankstesnis teistumas išnykęs), tačiau jis praeityje yra teistas už smurtinius nusikaltimus. Be to jis baustas administracine tvarka. Registruotas Užimtumo tarnyboje. Jis susitaikė su nukentėjusiąja, geranoriškai atlygino dalį padarytos žalos, kas, teismo vertinimu, rodo kaltinamojo pastangas.

Pirmą kartą

Gruodžio 21 d. Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai nusprendė A. J. pripažinti kaltu, padarius nusikaltimą ir skyrė jam 45 parų arešto bausmę.

Kadangi asmuo, pirmą kartą nuteistas arešto bausme, teismas vykdymą atidėjo 3 mėnesiams ir paskyrė intensyvią priežiūrą – nuteistojo buvimo vietos pagal nustatytą laiką kontrolę elektroninio stebėjimo priemonėmis, įpareigojant bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu: įsidarbinti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje, būti namuose nuo 24 iki 6 val., išskyrus, jei nebuvimas nustatytu laiku susijęs su darbu ar mokslu.

Atsižvelgiant į tai, kad vyras gera valia ieškovui atlygino dalį žalos – sumokėjo 200 Eur, iš jo priteisti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Panevėžio skyriui 187,50 Eur žalos atlyginimo.       

Priteisti 98,12 Eur proceso - pašto išlaidų, valstybės naudai.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui per šį teismą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video