Nuteistas Rokiškyje pėsčiąsias partrenkęs vairuotojas (0)

Publikuota: 2022-07-28 Kategorija: Kriminalai
Nuteistas Rokiškyje pėsčiąsias partrenkęs vairuotojas
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio teismo rūmai

Panevėžio apylinkės teisme išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje nuteistas 34 metų rokiškėnas K. B.  2020 metų sausį didesniu nei leistina greičiu vairavęs automobilį Rokiškio mieste ir partrenkęs dvi pėsčiąsias, viena jų vietoje žuvo. Jam skirta 3 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas atidėtas 2 metams. Taip pat jam skirta intensyvi priežiūra ir baudžiamojo poveikio priemonė – 2 metams atimta teisė vairuoti transporto priemones bei priteista atlyginti daugiau nei 3 tūkstančius eurų atstovavimo išlaidų sužalotai nukentėjusiajai, žuvusios artimiesiems ir valstybei.

Bylos duomenimis, vairuotojas važiuodamas tamsiu paros metu, mažai apšviesta gatve ir esant prastoms oro ir matomumo sąlygoms, pasirinko nesaugų važiavimo greitį (ekspertų nustatyta, kad viršijo leistiną greitį ne mažiau kaip 15 km/h) ir neatsižvelgė į važiavimo sąlygas, kad galėtų sustabdyti transporto priemonę iki bet kurios iš anksto pastebėtos kliūties. Į gatvę išėjus pėsčiosioms, nesulėtino greičio ar net visiškai nesustabdė transporto priemonės, o ketindamas apvažiuoti  pėsčiąsias, pasukdamas savo automobilį pėsčiųjų judėjimo kryptimi į priešpriešinę eismo juostą, sukėlė pavojų pėsčiųjų sveikatai ir gyvybei. Viena pėsčioji žuvo vietoje, kita – sunkiai sužalota.

Be to, teismas nustatė, kad pėsčiosios taip pat pažeidė kelių eismo taisykles – tamsiu paros metu ir esant darganai, dėvėdamos tamsios spalvos drabužius be šviesą atspindinčių elementų, atšvaito ar neturėdamos žibinto. Jos eidamos kelkraščiu bei kirsdamos nereguliuojamą sankryžą, kurioje nėra pėsčiųjų perėjos, nebuvo atidžios ir neįvertino atstumo iki artėjančios transporto priemonės ir jos greičio, tuo sudarė sunkiai pastebimą kliūtį kertama gatve važiuojančioms transporto priemonėms. Moterys nesiėmė visų būtinų atsargumo priemonių ir neįsitikino, kad kirsti sankryžą bus saugu.

„Teismas įvertinęs visas bylos aplinkybes, nusprendė, kad K. B.  padarytas nusikaltimas priskiriamas neatsargiems ir padarytas esant nusikalstamam nerūpestingumui, vyras charakterizuojamas patenkinamai, todėl jam skirtas mažesnis nei straipsnio sankcijoje numatytos laisvės atėmimo bausmės vidurkis. Teismas atsižvelgė ir į tai, kad eismo įvykiui įtakos turėjo rizikingas nukentėjusiųjų elgesys. Teismas sprendė, kad K. B. savo elgesiu gali įrodyti, kad bausmės tikslai gali būti pasiekti jam neatliekant realios laisvės atėmimo bausmės, jos vykdymą atidedant ir jam paskiriant įpareigojimus bei baudžiamojo poveikio priemones, kurie darytų teigiamą įtaką jo elgesiui“, – sakė bylą nagrinėjęs Rokiškio rūmų teisėjas Artūras Dilys.

Bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu nuteistajam paskirta intensyvi priežiūra – nuteistojo buvimo vietos pagal nustatytą laiką kontrolė elektroninio stebėjimo priemonėmis bei įpareigojimas viso bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje, neišvykti už gyvenamosios vietos rajono ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Teismas priteisė draudimo bendrovei atlyginti penkiems žuvusiosios artimiesiems 1 370 eurų turtinės ir 35 000 eurų neturtinės žalos. Kiti civiliniai ieškovai (nukentėjusi pėsčioji bei žuvusiosios artimieji) dėl žalos atlygimo susitarė su draudimo bendrove, todėl jų byloje pareikšti ieškiniai palikti nenagrinėtais.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmus.

Panevėžio apylinkės teismo  parengta informacija.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video