Pažeisdamas saviizoliacijos sąlygas, sumušė sugyventinę ir padarė du nusikaltimus (0)

Publikuota: 2022-04-06 Kategorija: Kriminalai
Pažeisdamas saviizoliacijos sąlygas, sumušė sugyventinę ir padarė du nusikaltimus
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio miesto gyventojas J. M. nesilaikė saviizoliacijos sąlygų ir išėjo girtauti pas draugus

Teisėsaugai ne vieną kartą teko susidurti, kad smurtas artimoje aplinkoje atskleidžia ir kitus nusikaltimus. Pavyzdžiui, rokiškėnas 42 metų J. M. mušė savo sugyventinę, tačiau nepagalvojo apie pasekmes, kad iškviesta policija netruks išsiaiškinti, kad jis pažeidė saviizoliacijos sąlygas, taip sukeldamas pavojų aplinkiniams užsikrėsti Covid-19 liga. Už Covid-19 sergančio asmens vaikštinėjimą pakiemiais išgerti bei kitokį saviizoliacijos sąlygų pažeidimą numatyta baudžiamoji atsakomybė, kurią numato Baudžiamojo kodekso 277 straipsnio 1 dalis. Už šią nusikalstamą veiką numatyta skirti baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki vienerių metų. Negana to, Rokiškio miesto gyventojas turės atsakyti ir dėl fizinio skausmo sukėlimo šeimos narei.

Svečiuose gėrė. Buvo sužalota moteris

Nusikalstamus veiksmus J. M. padarė 2021 m. lapkričio 26 d. vakare. Kaip policijai papasakojo nukentėjusioji, jie kartu su sugyventiniu J. M. tą dieną išgėrinėjo namuose. Abiems prieš keletą dienų buvo nustatyta Covid-19 liga. Galbūt vieniems gerti buvo neįdomu, kad po kažkiek laiko į svečius atėjo trečias asmuo, po to visi trys patraukė į svečius, kur ir vėl išgėrinėjo. Ten kompanija gėrė degtinę. Deja, vakaro be policijos pagalbos praleisti nepavyko, nes J. M. neva nei iš šio, nei iš to sugyventinei trenkė kumščiu į smakrą. Pasipylė kraujas. Pasak nukentėjusiosios, smūgį matė kiti sugėrovai. Moteris išbėgo namo, tačiau ir ten ją pasivijo sugyventinio smurtas – jai pasigedus buto raktų, priėjęs J. M. vėl tris kartus trenkė kumščiu į veidą, dėl ko pradėjo klibėti dantys, bėgo kraujas iš sužalotų smakro ir burnos.

Norėjo, kad byla būtų nutraukta

Nukentėjusioji E. Z., apie vienerius metus kartu gyvenanti su kaltinamuoju, policijos pareigūnams vėliau pasakojo, kad dėl smūgių jai nieko baisaus nenutiko – esą dantys išmušti nebuvo, tik pradėjo klibėti, tačiau moteris pripažino, kad jautė fizinį skausmą. Paaiškėjo, kad J. M. sugyventinės vėliau atsiprašė, o moteris jam atleido. Nukentėjusioji policijai išsakė norą ikiteisminį tyrimą nutraukti. Deja, tai neįvyko ir byla su prokurorės Virginijos Kliaugienės pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu atsidūrė teisme.

Vyras negalėjo pasakyti, dėl ko sumušė sugyventinę

Kaltinamasis J. M. policijai pasakojo, kad Covid-19 liga jam nustatyta 2021 m. lapkričio 24 d. Vyras pripažino buvęs įspėtas, kad turi izoliuotis, būti namuose ir kad už šių taisyklių pažeidimą yra numatyta atsakomybė. Kadangi rokiškėnas didelių susirgimo požymių nejautė, o jo sugyventinė taip pat jautėsi gerai, jie abu lapkričio 26 d. išgėrinėjo namuose, o vėliau ir į svečius nuėjo. J. M. negalėjo pasakyti, dėl ko supyko ant sugyventinės ir jai sudavė. Vyras spėliojo, kad galbūt moteris kažką jam pasakė, kas jį supykdė. Dėl padarytų nusikaltimų J. M. gailėjosi.

Liudytojai „nieko nematė“

Apklausti po įvykio išgertuvių dalyviai nenurodė, kad būtų matę nukentėjusiajai suduotus smūgius. Jie teisinosi suprastėjusia atmintimi bei girtumu. Nė vienas po pabendravimo su užsikrėtusiais Covid-19 pažįstamais šia liga neužsikrėtė. Kad nukentėjusioji buvo sumušta, liudijo akivaizdūs požymiai, užfiksuoti 2021 m. lapkričio 26 d. asmens apžiūros protokole: buvo matyti, kad nukentėjusiosios abiejų rankų plaštakos, kaip ir jos smakras, kruvinos, smakro apatinėje dalyje matyti žaizda, taip pat kruvinas bei pamėlęs kairysis skruostas, sužalotos lūpos ir dantenos, o du priekiniai dantys pajudinti kleba.

Laisvės apribojimas su uždėta apykoje

Teismas tenkino prokurorės prašymą ir skyrė pareiškime nurodytą bausmę, su kuria ikiteisminio tyrimo metu J. K. sutiko. Byla išnagrinėta, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą. Už dvi nusikalstamas veikas J. M. paskirtos bausmės buvo subendrintos. Jam skirtas 9 mėnesių laisvės apribojimas, paskiriant intensyvią priežiūrą. Bausmės atlikimo laikotarpiu nuteistasis įpareigotas nuo 22.00 val. iki 6.00 val. būti namuose, jei tai nesusiję su darbu, be to, dalyvauti elgesio pataisos programoje. Intensyvi priežiūra reiškia, kad nurodytu laikotarpiu J. M. turės dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą̨ (apykoję) ir būti savo gyvenamojoje vietoje nuo 22.00 val. iki 6.00 val. Bausmės atlikimą prižiūrės Probacijos tarnyba.

Teismo baudžiamasis įsakymas buvo priimtas 2022 m. balandžio 4 d. ir šiuo metu nėra įsiteisėjęs – nuteistasis turi teisę per nustatytą terminą nuo dokumento įteikimo dienos nesutikti su skirta bausme, paduodamas prašymą teismui.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video