Penktą kartą sumušęs buvusią žmoną atsidurs už grotų pailsėti (0)

Publikuota: 2022-09-19 Kategorija: Kriminalai
Penktą kartą sumušęs buvusią žmoną atsidurs už grotų pailsėti
Rokiškio Sirena nuotr. / Asociatyvi nuotrauka

Vos sausio 21 d. paleistas iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus, atlikęs arešto bausmę, ir neišnykus teistumui, V. P. iš Rokiškio rajono ir vėl nusikalto, smurtaudamas prieš šeimos narę gegužės 18 d. vakare. Šį kartą už tokius nusikalstamus veiksmus jis buvo teisiamas jau penktą kartą.

Sužalojo galvą

V. P. pareikšti kaltinimai, kad jis gegužės 18 d., apie 19.00 val., namuose, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (nustatytas 1,99 promilių girtumas), kumščiu vieną kartą sudavė buvusiai sutuoktinei į galvą, dėl ko ji atsitrenkė į radiatorių ir susižalojo galvą pakaušio srityje. Neilgai trukus, jis kumščiu nukentėjusiajai sudavė dar du kartus – šįkart į veidą, dėl padarytos žaizdos galvoje nežymiai sutrikdydamas jos sveikatą ir sukeldamas šeimos narei fizinį skausmą.

Buvo išėjusi iš namų

Kaltinamasis V. P. savo kaltę pripažino visiškai ir papasakojo, kad dirbo pas kaimyną ir ten išgėrė. Prieš tai kartu su juo gyvenančios buvusios žmonos namuose nebuvo penkias dienas, po to ji parėjo ir vėl trims dienoms vėl dingo. Būdamas išgėręs, vyras parėjo namo ir atsigulė. Vėliau V. P. prabudo nuo telefono skambučio ir pamatė, kad jo moteris yra sugrįžusi.

Supykdė degtinė

Moters sugrįžimas vyrui buvo netikėtas ir nemalonus tuo, kad pamatė ją pasistačiusią ant stalo litrą degtinės ir vieną sau geriančią. V. P. pripažino, kad buvusiai žmonai trenkė. Ji krito ant sofos ir galva trenkėsi į radiatorių. Po to virtuvėje vyras nukentėjusiąją ir dar apkumščiavo – trenkė jai  du kartus kumščiu į veidą ir atėmė peilį. Jausdamasi nuskriausta, moteris iškvietė policiją ir greitąją pagalbą.

Abu - girti

Pasak kaltinamojo moteris pati buvo girta ir nieko nebeprisiminė – ar jis pastūmė ją vieną kartą, ar du kartus. V. P. pripažino, kad ir pats buvo girtas – pareigūnai jam nustatė 1,99 promilių neblaivumą. Jis mano, kad moteris turėjo įpūsti dar daugiau promilių.

Paliko namus

V. P. gailėjosi, kad taip pasielgė, pripažino, kad su nukentėjusiąja mušėsi visą gyvenimą. Po to įvykio pas nukentėjusiąją namuose nesilankė, gyveno tai pas motiną mieste, tai pas brolį ar pusbrolį. Prieš tai su nukentėjusiąja buvo išgyvenęs kartu 40 metų.

Kitos išeities nebuvo

Nukentėjusioji teisme nebuvo apklausta, kadangi V. P. pripažinus kaltę, taikytas sutrumpintas įrodymų tyrimas. Abejonių dėl nusikalstamos veikos padarymo neiškilo. Deja, gailėjimasis ir kaltės pripažinimas ne ką tegalėjo pagelbėti kaltinamajam – už tyčinio nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalyje, padarymą jau penktą kartą, neišnykus teistumui, jam galėjo būti paskirta tik laisvės atėmimo bausmė.

4 mėnesiai už grotų

2022 m. rugsėjo 13 d. Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėja Ledina Šinkūnienė priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo V. P. pripažino kaltu, padarius nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalyje ir skyrė jam 6 mėnesių terminuoto laisvės atėmimo bausmę. Kadangi byla išnagrinėta, taikant sutrumpintą įrodymų tyrimą, bausmė sumažinta trečdaliu ir galutinė bausmė – 4 mėnesiai laisvės atėmimo. Iš nuteistojo priteistos proceso išlaidos, susijusios su bylos dokumentų siuntimu, – 8,96 Eur valstybei.

Nuosprendis yra neįsiteisėjęs – jis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmus.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video