Plinta naujas sukčiavimo būdas: sukčiai sukūrė į esveikata.lt panašią svetainę ir savinasi pinigus (0)
Publikuota: 2024-12-06
Kategorija:
Kriminalai

Klaipėdos pareigūnai įspėja – plinta naujas sukčiavimo būdas: sukčiai sukūrė į į esveikata.lt panašią svetainę ir savinasi pinigus.
Pasak policijos, šią savaitę į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi nuo sukčių nukentėję du asmenys. Jie neteko pinigų, kai bandė prisijungti prie oficialios svetainės www.esveikata.lt. Asmenys nurodo, kad, apgaulės būdu, iš jų banko sąskaitų buvo pasisavinta 790 ir 419 eurų.
Ikiteisminius tyrimus tyrimus dėl sukčiavimo ir neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo pradėję pareigūnai sako įtariantys, kad sukčiai galėjo sukurti fiktyvią, į oficialią www.esveikata.lt labai panašią interneto svetainę.
„Per internetinę paieškos sistemą prisijungti bandę nukentėjusieji greičiausiai pasirinko ne oficialią, o fiktyvią svetainę, ir, suvedę SMART ID duomenis pastebėjo, kad iš banko sąskaitų dingo pinigai“, – sako policija.
Pasak pareigūnų, sukurti fiktyvią svetainę nėra sudėtinga, todėl žmonės turėtų būti labai atidūs, ypač šventiniu laikotarpiu, kai internetu teikiamomis įvairiomis paslaugomis naudojamasi itin aktyviai.
Patariama visą pageidaujamos svetainės adresą suvesti patiems, nesinaudojant paieškos sistema, atkreipti dėmesį į adresą – ar nėra taškų, brūkšnelių, raidžių ar kitokių simbolių, kurių oficialios svetainės adrese nėra.
Naudotis patariama tik tomis svetainėmis, prie kurių adreso yra žyma „htts“ – ši žyma rodo, kad svetainė yra labiau apsaugota, nei žymima „htt“.
Taip pat visada reikia atidžiai peržiūrėti el. bankininkystės kodais tvirtinamus mokėjimus ir kitus veiksmus. Kilus mažiausiam įtarimui rekomenduojama neatilikėti prašomų veiksmų ir dar kartą pasitikrinti.
„Jei nukentėjote nuo sukčių, ar įtariate ketinimus sukčiauti – praneškite policijai per www.epolicija.lt arba telefonu 112“, – sako policija.
Rekomenduojami video
Gegužės 1 d. apie 16 val. 57 min. Rokiškio r., Stanikūnų k., Biržų g., neblaivus (2,00 prom.) vyras (gim. 1990 m.) vairavo mopedą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281-1 str. 1d. (Transporto priemonių vairavimas, kai vairuoja neblaivus asmuo).
2025-05-02
Nepaisant pareigūnų, bankų ir įvairių įmonių įspėjimų bei raginimų nepasitikėti skambinančiais nepažįstamaisiais, telefoniniams sukčiams toliau sekasi vilioti pinigus – sukčiai iš žmonių išviliojo apie 65 tūkst. eurų.
Kaip skelbia Policijos departamentas, antrad
2025-04-30
Internetinėje investavimo platformoje investavusi panevėžietė prarado 12,5 tūkst. eurų.
Kaip pranešė policija, 1975 metais gimusi moteris, norėjusi užsidirbti, investavo platformoje, tačiau pinigų taip ir neatgavo.
Nuostolis siekia 12,5 tūkst. eurų.
Telekomunikacijų įmonės, banko ir polici
2025-04-29
Siekiant užkirsti kelią naujiems sukčiavimo atvejams, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariatas informuoja apie naujausius sukčiavimo atvejus, kurių metu asmenys prarado pinigus:
Balandžio 25 d. apie 13 val. 20 min. į
2025-04-28
Balandžio 27 d. gautas pranešimas, kad Rokiškyje, Aušros g., iš daugiabučio gyvenamojo namo rūsio, pavogtas elektrinis mini motociklas. Nuostolis – 569 eurai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. (Vagystė).
2025-04-28