Po pasivažinėjimo išgėrus – konfiskuotas mersedesas ir tūkstantinė bauda (0)

Publikuota: 2022-11-15 Kategorija: Kriminalai
Po pasivažinėjimo išgėrus – konfiskuotas mersedesas ir tūkstantinė bauda

 

 

2022 m. rugsėjo 25 d., apie. 13.52 val. Rokiškyje, Sakališkio gatvėje, šalia namo Nr. 2 neblaiviam automobilį „Mercedes Benz“ vairavusiam vyrui pasivažinėjimas baigėsi baudžiamąja byla, kuri neseniai išnagrinėta Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmuose.

Nesijautė apsvaigęs

Kaltinamojo A. R. parodymais, 2022 m. rugsėjo 25 d. jis buvo sode, Rokiškio rajone. Per pietus vyras išgėrė 2 skardines alaus, o  13.30 val. nusprendė važiuoti iš sodo į namus. A. R. paaiškino, kad nesijautė apsvaigęs. Iš sodo išvažiavo su jam priklausančiu automobiliu „Mercedes Benz". Važiuojant link Rokiškio, prie miškų urėdijos pastatų, Sakališkio g., jį pasitiko patruliuojantys policijos pareigūnai. Vairuotojas sustojo dešinėje kelio pusėje. Priėjusi policijos pareigūnė padavė vyrui bekontaktį alkoholio matavimo prietaisą. Jau iš pirmo karto „įpūtus“ promilių, pareigūnė pasakė, kad reikės dar kartą tikrintis blaivumą. A. R. prisipažino, kad maždaug prieš 20 minučių, būdamas sode, išgėrė 2 skardines alaus. Tikrinant blaivumą, tikrinta ir vyro koordinacija, jam liepta eiti tiesia linija pėda už pėdos, užsimerkusiam paliesti nosies galą, A. R. atrodė, kad šiuos veiksmus jam pavyko padaryti. Vairuotojas nurodė, kad labai nuoširdžiai gailisi, jog automobilį vairavo būdamas neblaivus. Tačiau vairavimo išgėrus pasekmių nepavyko išvengti – atvykus į  policijos komisariatą, jam įteiktas šaukimas apklausai, o automobilis išvežtas.

Pūtė du kartus

Kartu su minėta pareigūne viename ekipaže  patruliavusio policininko parodymais, tą dieną buvo atliekama tarnybinė užduotis ir priemonė „Alkotesteris", kurios metu tikrinamas vairuotojų blaivumas. Po pietų jų ekipažas stovėjo Rokiškyje, jau minėtoje Sakališkio g. Apie 13.50 val. patruliai pamatė nuo kaime esančių sodų atvažiuojantį automobilį „Mercedes Benz“. Kolegė, stovėdama prie tarnybinio automobilio, davė ženklą minėto automobilio vairuotojui sustoti. Sustabdytas vyras elgėsi normaliai, ramiai. Jam du kartus buvo tikrinamas blaivumas. Pirmą kartą į alkotesterį vyras įpūtė 1,60 promilių, po keliolikos minučių, matuojant pakartotinai, promilių skaičius jau siekė 1,71. Apskaičiavus alkoholio matuoklio ,,Alcotest 6810" patikros sertifikate nurodytą paklaidą, galutinis A. R. neblaivumas – 1,573 promilės.

Be teisių ir automobilio

Teismas atsižvelgdamas  į tai, kad  A. R. kaltę pripažino kaltę, sumažino bausmę vienu trečdaliu ir skyrė  jam 40 MGL, t. y. 2000 Eur (dviejų tūkstančių eurų) dydžio baudą. Šią baudą nuteistasis galės susimokėti per 18 mėnesių.

Automobilis „Mercedes Benz", kurio vertė 1860 eurų, teismo sprendimu konfiskuotas ir  nuvežtas į automobilių saugojimo aikštelę Biržų rajone, Rinkuškių kaime.

Už vairo neblaiviam sėdusiam vyrui teismas taip pat uždraudė vairuoti bet kokią transporto priemonę 1 metus ir 6 mėnesius.

Parenkant A. R. skirtinos bausmės dydį, teismas atsižvelgė į tai, kad A. R. padarė vieną tyčinį nesunkų nusikaltimą, jo atžvilgiu yra viena baudžiamąją atsakomybę lengvinanti aplinkybė, sunkinančių aplinkybių nėra, jis neteistas (teistumas išnykęs), administracine tvarka nebaustas), dirbantis.

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video