Policija įspėja - suaktyvėjo sukčių atakos prieš senjorus (0)

Publikuota: 2022-08-25 Kategorija: Kriminalai
Policija įspėja - suaktyvėjo sukčių atakos prieš senjorus
Rokiškio Sirena nuotr. / Policija įspėja - suaktyvėjo sukčių atakos prieš senjorus

Pažeidžiamiausi Lietuvos gyventojai - senjorai vis dar į nusikaltėlių rankas labiausiai patenkanti visuomenės dalis. Sukčiai šiomis dienomis itin suaktyvėjo, bando brautis į senolių namus.

Policijos pareigūnai gana dažnai gauna pranešimų, kad atvykęs nepažįstamas asmuo (dažniausiai tamsaus gymio), siūlo nusipirkti įvairių prekių ar prašo kitokių paslaugų. Pranešėjui iškvietus policiją, pardavėjas kaipmat pasišalina, o skubantis dingti žmogus greičiausiai neturi gerų ketinimų.

Analizuojant sukčiavimus, pastebima, kad 90 procentų atvejų, norint nukreipti žmogaus dėmesį, naudojamas būtent toks mechanizmas - pasiūloma kažką įsigyti pigiau ar beveik nemokamai. Po nepažįstamų asmenų apsilankymo, senoliai pasigenda savo santaupų. 

Policija gyventojams pataria: jei įmanoma, venkite bendrauti su nepatikimais, įtarimą keliančiais pardavėjais, prekes siūlančiais pas jus namuose. Stenkitės, kuo greičiau nutraukte kontaktą. Nesudarykite su jais sandorių, nesigundykite nei pirkti, nei apžiūrinėti prekės.

Būkite budrūs ir atsargūs elgdamiesi su nežinomais „gero norinčiais“ žmonėmis, bandydami atlikti „gerą darbą“. Gyventojai, išeidami iš namų, užrakinkite duris. Nepasitikėkite nepažįstamais žmonėmis.

Policija primygtinai pataria neatidaryti durų nepažįstamiems asmenims. Dažnai sukčiai apsimeta tiek įvairių tarnybų atstovais, tiek ir nuo karo pabėgusiais asmenimis ir kt.

Būkite kaimyniški ir dėmesingi - jeigu šalia Jūsų gyvena senolis, atkreipkite dėmesį, ar pas jį nesilanko nepažįstami asmenys, pabendraukite su senyvo amžiaus kaimynu, jį perspėdami apie įvairias grėsmes, patarkite saugotis sukčių.

Jeigu kyla bent menkiausias įtarimas, kad nedelsiant skambinti numeriu 112 ir kviesti pagalbą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video