Prieš sugyventinę smurtavęs vyras atsidūrė areštinėje (0)

Publikuota: 2023-09-15 Kategorija: Kriminalai
Prieš sugyventinę smurtavęs vyras atsidūrė areštinėje
Rokiškio Sirena nuotr. / Vyras atsidūrė areštinėje

Kartu alkoholiu svaiginęsi sugyventiniai pradėjo konfliktuoti, apsistumdė ir vyras kelis kartus trenkė moteriai į veidą. Moteris iškvietė policijos pareigūnus, kurie sugyventinį sulaikė.

Girtavo namuose

Šių metų liepos 5 d., apie 17 val., R. Ž., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, konflikto metus delnu tris kartus sudavė į veidą savo draugei D. V., su kuria gyvena, taip sukeldamas šeimos narei fizinį skausmą.

Kaltinamasis per apklausą paaiškino, kad su D. V. gyvena 4 metus, augina bendrą vaiką.

Kilo konfliktas

Įvykio dalyviai pasakojo, kad pas juos buvo svečių, o kai liko vieni, abu susiginčijo. Konflikto metu koridoriuje sugyventiniai apsistumdė, tada vyras sugriebė moterį už rankos žasto srityje ir suspaudė, o kitos rankos delnu 3 kartus sudavė jai į veidą. Dėl to moteriai ant rankos atsirado kraujosruva, ji jautė fizinį skausmą veido srityje, ant dešinės akies voko atsirado nedidelė kraujosruva.

Nustatytas girtumas

Po smūgių nukentėjusioji paskambino bendruoju pagalbos telefonu. Atvažiavę pareigūnai sugyventinį sulaikė, jam nustatytas 2 promilių girtumas.

Vyras nuoširdžiai gailisi dėl sukelto fizinio skausmo, atsiprašė sugyventinės ir pažadėjo, kad panašūs atvejai daugiau nesikartos.

Moteris sakė pretenzijų neturinti, nes sugyventinis nesmurtauja, tai buvo vienintelis atvejis, civilinio ieškinio nereiškia.

Bausmės neatlikęs

Parenkant bausmės rūšį ir jos dydį teismas atsižvelgė, kad kaltinamasis padarė tyčinį baigtą nesunkų nusikaltimą. Atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad vyras pripažino padaręs nusikaltimą ir dėl to nuoširdžiai gailisi.

Tačiau atsakomybę sunkina dvi aplinkybės: nusikaltimą jis padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir yra anksčiau teistas už tyčinio nusikaltimo padarymą. Bausmės neatlikęs, administracine tvarka nebaustas, dirbantis.

Pripažino kaltu

Liepos mėnesį teismas R. Ž. pripažino kaltu, padarius nusikaltimą ir skyrė jam laisvės apribojimo bausmę 6 mėnesiams, įpareigojant per laisvės apribojimo laikotarpį dirbti arba būti užsiregistravus Užimtumo tarnyboje. 

Kaltinamasis savo kaltę pripažino, dėl to jam skiriama bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir paskirtas laisvės apribojimą 4 mėnesiams.

Bausmės subendrintos

Kadangi nuteistasis nėra atlikęs Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų 2022 m. liepos 12 d. jam paskirtos bausmės ir padarė naują nusikaltimą, bausmės buvo subendrintos.

Prie paskirtos bausmės pridedama nesumokėta bauda ir paskiriama galutinė bausmė – laisvės apribojimą 4 mėnesiams, įpareigojant per laisvės apribojimo laikotarpį dirbti arba būti užsiregistravus Užimtumo tarnyboje ir 1 tūkst. 900 Eur bauda.

Dalyvavimas programose

Atsižvelgiant į tai, kad vyras smurtavo prieš sugyventinę, skirta baudžiamojo poveikio priemonė – dalyvavimas smurtinį elgesį keičiančiose programose, įpareigojant šią baudžiamojo poveikio priemonę įvykdyti per tris mėnesius nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

Nustatyti dviejų mėnesių, nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos, savanoriško baudos sumokėjimo terminą.

Turi teisę

R. Ž., nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas. Kaltinamojo reikalavimu surengus bylos nagrinėjimą teisme, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, teismas gali paskirti ir kitos rūšies ar dydžio (tame tarpe ir griežtesnę) bausmę, negu paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video