Rokiškyje – vandalizmo aktas: įstatymu draudžiama simbolika ištepliotas vienas miesto konteinerių (0)

Publikuota: 2024-05-07 Kategorija: Kriminalai
Rokiškyje – vandalizmo aktas: įstatymu draudžiama simbolika ištepliotas vienas miesto konteinerių
Asmeninio archyvo nuotr. / Už draudžiamos simbolikos propagavimą gresia solidžios baudos.

Antradienio rytą Rokiškio mikro rajone pastebėtas ištepliotas tekstilės konteineris: raudonais dažais ant jo nupiešta penkiakampė žvaigždė ir užrašytos 4 raidės „CCCP“. Spėjama, kad šis vandalizmo aktas buvo atliktas naktį, bet aišku tai, kad tokio „meno“ propaguotojai gali sulaukti baudos nuo 300 iki 700 eurų.

Provokuoja..?

Išterliotą miesto konteinerį pastebėjęs Rokiškio miesto seniūnas Arūnas Krasauskas apie įvykį pranešė bendruoju pagalbos telefonu 112.  

„Patys pamatėm šiandien. Informaciją perdavėm policijos pareigūnams ir bus pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl įstatymais draudžiamų simbolių propagavimo. Kol pareigūnai atlieka procesinius veiksmus, konteinerio negalime liesti: nei nuvalyti, nei patraukti. Kai gausime leidimą veikti, iš karto tvarkysim. Šis vandalizmo aktas mieste – vienas, kitų neturėjome, tad gal galima būtų daryti prielaidą, kad tai – provokacija, artėjant gegužės 9-ąjai“, – trumpai pakomentavo seniūnas.

Jo teigimu, tokių įvykių mieste jau nebuvę seniai.

Sugriežtino baudas

Sovietinių ir nacistinių simbolių propagavimas viešose vietose yra reglamentuojamas Administracinių nusižengimų kodekso (ANK).

ANK 524 straipsnyje nurodyta, jog nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo, vėliavų, ženklų ar uniformų, kurių sudedamoji dalis yra nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliava ar herbas, nacistinių ar komunistinių organizacijų simbolių ar uniformų, nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo, nacistinės svastikos, nacistinio SS ženklo, sovietinio kūjo ir pjautuvo ženklo, sovietinės raudonos penkiakampės žvaigždės ženklo pagrindu sudarytų vėliavų ar ženklų, atsakingų už Lietuvos gyventojų represijas Vokietijos nacionalsocialistų ar SSRS komunistų partijos vadovų atvaizdų, totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių, kuriuos šie režimai naudojo ar naudoja jų įvykdytai ar vykdomai karinei agresijai, vykdomiems ar įvykdytiems nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams propaguoti, platinimas, naudojimas susirinkimuose, viešosiose vietose arba kitoks viešas demonstravimas Užtraukia asmenims administracinę atsakomybę.

Padaręs tokį nusižengimą asmuo gali būti baudžiamas bauda nuo 300 iki 700 eurų. Pakartotinis tokio nusižengimo padarymas užtraukia baudą nuo 500 iki 900 eurų. 2022-aisiai Lietuvos Respublikos Seime buvo priimti pakeitimai, kuriais buvo uždraustas ir totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių, kuriuos šie režimai naudojo ar naudoja jų įvykdytai ar vykdomai karinei agresijai, administracinėn atsakomybėn gali būti traukiami ir asmenys propaguojantys ir tokius simbolius kaip „Z“ ar „V“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video