Sėdo išgėręs už vairo, nes nesijautė apsvaigęs (0)

Publikuota: 2023-06-03 Kategorija: Kriminalai
Sėdo išgėręs už vairo, nes nesijautė apsvaigęs
Rokiškio Sirena nuotr. / Vyras

Vyras, pjaudamas malkas, gurkšnojo alų, o pabaigęs darbus nesijautė išgėręs, todėl sėdo už vairo ir išvažiavo namo, bet pataikė į „Alkotesterio“ akciją.

Važiavo į namus

Šių metų kovo 21 d., 13.55 val. Rokiškyje, Vytauto g. vairuotojas D. V. girtas vairavo automobilį VW „Passat“.

Vyriškis teisėsaugininkams pasakojo, kad tą dieną pjaudamas malkas išgėrė apie 4 butelius alaus, bet iš vakaro nebuvo gėręs. Apie 13.30 val. baigė pjauti malkas, nesijautė apsvaigęs, todėl sėdo už vairo ir iš mamos išvažiavo į namus. Važiuojant Rokiškyje, Vytauto gatvėje, jo vairuojamą automobilį sustabdė policininkai.

Pūtė 2 kartus

Ta dieną apie 13-14 val. Rokiškio policijos pareigūnai mieste vykdė akciją „Alkotesteris“, Vytauto gatvėje stabdė visus važiuojančius automobilius. Apie 14 val. pareigūnai stovėjo ir matė, kad nuo sankryžos, kur yra parduotuvė „Kaštonas“, link miesto centro važiuoja pilkos spalvos „Passatas“, todėl davė jam ženklą sustoti.

Policininkas priėjo prie sustojusios mašinos, vairuotojas atidarė langą, jis vyrui liepė papūsti į bekontaktį matuoklį, kuris parodė, kad yra alkoholio koncentracija, tada vairuotojas prisipažino, kad gėrė prieš pora valandų. Tuomet pareigūnas liepė vairuotojui eiti kartu iki tarnybinio automobilio, kur ketino blaivumą tikrinti alkotesteriu. Liepė vyrui pūsti du kartus, su tarpu tarp abiejų pūtimų, jam nustatymas galutinis 1,96 promilių girtumas. Vairuotojui dar liepta eiti tiesia linija, užsimerkus paliesti nosies galą, jis testą atliko, nuo jo jautėsi tik alkoholio kvapas.

Buvo iškviestas autovežis, pradėtas ikiteisminis tyrimas, vyras su girtumu sutiko.

Skyrė baudą

Teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis padarė tyčinį nesunkų nusikaltimą, jo atžvilgiu atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad jis prisipažino sėdęs už vairo išgėręs ir nuoširdžiai gailisi, sunkinančių aplinkybių nėra, jis neteistas, administracine tvarka nebaustas (2020 m. pareikštos dvi žodinės pastabos dėl padarytų mažai pavojingų veikų), yra dirbantis.

Rokiškio teismo rūmai kovo mėnesį vyriškį pripažino kaltu ir skyrė 1 700 Eur dydžio baudą. Nustatė 12 mėnesių, nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos, savanorišką baudos sumokėjimo terminą.

Teismas atsižvelgė į tai, kad padarytas nusikaltimas kėlė grėsmę kitų žmonių gyvybei, sveikatai bei turtui todėl uždraudžia naudotis teise vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones 2 metams 6 mėnesiams, šį terminą skaičiuojant nuo teisės sustabdymo paskyrimo dienos, tai yra nuo 2023 m. kovo 22 d.

Bylos duomenimis nustatyta, kad neblaivaus D. V. vairuota transporto priemonė priklauso jam pačiam, todėl kaip nusikaltimo padarymo priemonė konfiskuotina valstybės nuosavybėn.

Išaiškinti D. V., kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teise per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video