Teismas iš girto vairuotojo konfiskavo žmonos automobilį (0)

Publikuota: 2024-01-08 Kategorija: Kriminalai
Teismas iš girto vairuotojo konfiskavo žmonos automobilį
Rokiškio Sirena nuotr. / Keičiamos padangos

Vyras, neturėdamas teisių išvažiavo pakeisti žmonos automobiliui padangas, pakeitęs ratus juos „aplaistė“ alumi.

Pakeitė padangas

2023 m. lapkričio 4 d. apie 15.05 val., Rokiškio r., Bajorų k., Bajorų g., kelio Rokiškis-Juodupė-Onuškis-Ilzenbergas P. J. girtas vairavo automobilį „Mazda 6“.

Per apklausą vyras paaiškino, kad lapkričio 4 d. rytą pasiėmė žmonos automobilio „Mazda 6“ atsarginius raktelius ir norėjo pakeisti automobiliui padangas iš vasarinių į žiemines. Prisipažino, kad vairuotojo pažymėjimo neturi, jo niekada neturėjo. Nuvažiavo į garažą, pakeitė padangas, tada vienoje Rokiškio parduotuvių nusipirko 5 skardines alaus, 5 proc. stiprumo, jas išgėrė garaže.

Draugas paprašė

Jam būnant garaže paskambino draugas ir paprašė, kad kaltinamasis pas jį nuvažiuotų. Vyras draugui pasakė, kad yra išgėręs, bet vis tiek sutiko iki jo nuvažiuoti.

Važiuojant truputį už Bajorų k., draugas vėl paskambino ir pasakė, kad nebevažiuotų. Tada vairuotojas apsisuko ir važiavo atgal link Rokiškio. Tada pamatė, kad jam iš paskos važiavęs automobilis be skiriamųjų ženklų jį stabdo su įjungtais švyturėliais ir garso signalu. Vairuotojas sustojo.

Gautas pranešimas

Pareigūno parodymais, kad tą dieną dirbo Rokiškio r. kartu su Panevėžio kelių policijos skyriaus specialiste nežymėtu automobiliu. Apie 14.49 val. buvo gautas pranešimas, kad prieš 2 min. link Rokiškio išvažiavo neblaivus vairuotojas automobiliu „Mazda 6“.

Policininkai reagavo į šį pranešimą, važiuojant nuo Rokiškio link, pastebėjo automobilį „Mazda“, jį sustabdė įjungę garso ir šviesos signalus. Automobilyje buvo vienas vairuotojas, paprašė pateikti dokumentus, bendraujant su vairuotoju, kaip vėliau paaiškėjo, P. J. buvo neblaivus.

Alkoholio kvapas

Nuo vairuotojo sklido stiprus alkoholio kvapas, todėl pareigūnai paprašė pasitikrinti girtumą. Pirmo tikrinimo metu 15.06 val. nustatytas 2,64 prom. neblaivumas, antro tikrinimo metu 15.27 val., nustatytas 2,57 prom. neblaivumas. Galutinis vairuotojo girtumas po paklaidos – 2,52 promilės.

Pareigūnai dar atliko ir neblaivumo nustatymo testą - vyro kalba buvo nerišli, nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas, bet jam pavyko eiti tiesia linija ir pataikyti pirštu į nosies galą. Su tikrinimo alkotesteriu ir neblaivumo nustatymo testo rezultatais vyriškis sutiko ir pasirašė dokumentuose. Automobilis buvo išvežtas į automobilių saugojimo aikštelę.

Teismas atsižvelgė

Parenkant skirtinos bausmės dydį, teismas atsižvelgė į tai, kad jis padarė vieną baigtą tyčinį nesunkų nusikaltimą, jo atžvilgiu yra po vieną jo baudžiamąją atsakomybę lengvinančią aplinkybę, kad jis prisipažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi. O sunkinanti aplinkybė – nusikaltimą padarė būdamas teistas, bausmę atlikęs, administracine tvarka baustas, dirbantis. 

Bausmė sumažinta

Lapkričio 23 d. teismas nusprendė P. J. pripažinti kaltu, padarius nusikaltimą ir skyrė jam 3 000 Eur dydžio baudą. Kadangi procesas šioje byloje baigiamas teismo baudžiamuoju įsakymu, vyras kaltę pripažino, todėl jam paskirta bausmę sumažino vienu trečdaliu ir skyrė 2 000 Eur dydžio baudos bausmę.

Nustatė 12 mėnesių, nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos, savanoriško baudos sumokėjimo terminą.

Paskirti vyrui baudžiamojo poveikio priemonę – uždraudimą naudotis specialia teise vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones 4 metams, šį terminą skaičiuojant nuo kardomosios priemonės – specialiosios teisės sustabdymo P. J. paskyrimo dienos, tai yra nuo 2023 m. lapkričio 10 d.

Bendra sutuoktinių nuosavybė

Neblaivaus P. J. vairuota transporto priemonė – automobilis „Mazda 6“, yra registruotas jo sutuoktinės vardu, tačiau automobilis įgytas santuokos metu (2021 m.), todėl laikytinas bendra sutuoktinių nuosavybe. Be to, pati žmona nurodė, kad automobilis yra šeimos turtas, ji pasiimti jo nepageidauja ir neprieštarauja, kad automobilis būtų konfiskuotas.

Automobilis, kaip nusikaltimo padarymo priemonė konfiskuotinas valstybės nuosavybėn.

Turi teisę

Išaiškinti P. J., kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas. Kaltinamojo reikalavimu surengus bylos nagrinėjimą teisme, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, teismas gali paskirti ir kitos rūšies ar dydžio (taip pat ir griežtesnę) bausmę, negu paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video