Tik trys kilometrai žvyrkeliu, bet girtam – tarsi kliūčių ruožas (0)

Publikuota: 2022-07-18 Kategorija: Kriminalai
Tik trys kilometrai žvyrkeliu, bet girtam – tarsi kliūčių ruožas
Rokiškio Sirena nuotr. / Kelionę nuteistasis pradėjo iš Onuškio

Rokiškio rajono gyventojas J. M. iš Onuškio miestelio į namus vyko motoroleriu. Nors atstumas iki namų buvo nedidelis – vos 3 km, vyras pateko į nelaimę. 2022 m. birželio 12 d., pavakary, Rokiškio rajone, Juodupės seniūnijoje, ties Užubalių kaimu, jis vertėsi ir smarkiai susižalojo. Iš įvykio vietos vyras buvo išvežtas į ligoninę. Rokiškio rajono ligoninės nebepakako – teko vykti į Vilniaus Žalgirio klinikas. Kas kaltas? Ogi girtumas!

Pareikšti kaltinimai dėl dviejų nusikalstamų veikų

J. M. pirmą kartą į alkotesterį įpūtė 2,30 promiles, antrą kartą - nustatytas 2,23 promilių neblaivumas. Pritaikius paklaidą, galutinis neblaivumas - 2,19 promilių. Kadangi nustatytas girtumas viršijo 1,51 promilę, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalį. Be to, paaiškėjo, kad niekada neturėjęs teisės vairuoti transporto priemones, vyras piktybiškai vengė atlikti anksčiau Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teismo baudžiamuoju įsakymu paskirtą baudžiamojo poveikio priemonę – uždraudimą vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones 3 metams. Už šią nusikalstamą veiką numatyta atsakomybė Baudžiamojo kodekso 243 straipsnyje.

3 km atstumas pasirodė per didelis

Ikiteisminio tyrimo metu kaltinamasis J. M. savo kaltę pripažino visiškai. Jis papasakojo, kad jam priklausančiu, bet jo vardu neregistruotu, be valstybinių numerių, motoroleriu „Piago Nrg Power“ iš Onuškio miestelio važiavo į namus, esančius už 3 km. Buvo be šalmo, išgėręs, bet iš pradžių jautėsi drąsiai, nors ir visą dieną Onuškyje gėrė degtinę ir išgėrė tikrai nemažai. Esą prieš išvažiuodamas namo, po išgertuvių, labai smarkiai apgirtęs nesijautė, apsvaigimą pajuto tik bevažiuodamas. Nors ir pasijuto smarkiai apgirtęs, nusprendė kelionę tęsti, nes nedidelį atstumą tikėjosi įveikti lengvai. Deja, žvyrkelyje motorolerį sumėtė ir neblaivus vairuotojas griuvo. J. M. per avariją patyrė rimtus veido sužalojimus, todėl medikų buvo išgabentas į Vilniaus Žalgirio klinikas. Motorolerį, kurio girtas nesuvaldė, vyras buvo pirkęs prieš savaitę iki įvykio.

Žinojo, kad nubaustas, bet to nepaisė

J. M. pripažino, jog žinojo, kad vairuoti jam uždrausta iki 2023 m. rugsėjo mėnesio. Tokia baudžiamojo poveikio priemonė jam buvo skirta dėl tokio pat nusikaltimo 2020 metais. Probacijos tarnyboje šiam vyrui buvo paaiškintos bausmės vykdymo sąlygos ir kas gresia, jei jų nesilaikys. Teismo baudžiamuoju įsakymu 2020 metais skirtos baudos J. M. nėra sumokėjęs nė cento - oficialiai niekur nedirba, gauna tik bedarbio pašalpą.

Pagalbą iškvietė pro šalį važiavusi moteris

Atvykus į eismo įvykio vietą pirmajam policijos ekipažui, policininkai prie nuvirtusios transporto priemonės rado moterį, kuri papasakojo, kad važiavo tuo pačiu žvyrkeliu link Onuškio ir pamatė šioje vietoje gulintį motorolerį, o šalia - sužeistą vyriškį. Moteris policininkams sakė iškvietusi greitąją medicinos pagalbą ir policiją. Moteris to momento, kaip J. M. nugriuvo nuo motorolerio, nematė. Vyras netrukus greitosios pagalbos automobiliu buvo išvežtas į ligoninę, o į įvykio vietą atvyko dar vienas policijos ekipažas, turėjęs pasirūpinti transporto priemonės nuvežimu.

Bausmė – areštas ir nuo 2020-ųjų niekur nedingusi bauda

Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėjas Giedrius Nemeikšis baudžiamąją bylą išnagrinėjo rašytinio proceso tvarka. Buvo priimtas teismo baudžiamasis įsakymas, kuriuo tenkintas prokurorės Virginijos Kliaugienės pareiškimas. Kadangi kaltinamasis ankščiau teistas, naujas nusikalstamas veikas padarė,  turėdamas neišnykusį teistumą, penkerių metų laikotarpyje baustas administracine tvarka ir turi galiojančių neįvykdytų administracinių nuobaudų, yra nedirbantis, registruotas Užimtumo tarnyboje, nuspręsta, kad tinkamiausia bausmės rūšis – areštas. Už nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 243 straipsnyje teismo baudžiamuoju įsakymu jam paskirta bausmė – 30 parų areštas. Už nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalyje – 45 parų areštas. Subendrinus už abi nusikalstamas veikas skirtas bausmes, bausmė – 45 paros arešto. Ši bausmė sumažinta trečdaliu, kadangi byla išnagrinėta supaprastinto proceso tvarka, todėl galutinė bausmė - 30 parų areštas. Kadangi nuteistasis vis dar nėra įvykdęs anksčiau paskirtos bausmės – nesumokėjęs 2020 metais skirtos baudos, todėl ši bausmė pridėta prie 2022 m. liepos 15 d. skirtos bausmės. J. M. turės sumokėti 38 MGL (1900 Eur) dydžio baudą, o arešto atlikimui turės nuvykti į Šiaulių tardymo izoliatorių.

Teisės vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones uždraudimo terminas pailgėjo iki 4 metų, o motoroleris, saugomas Biržų rajone esančioje saugojimo aikštelėje, bus konfiskuotas valstybės nuosavybėn.

2022 m. liepos 15 d. priimtas teismo baudžiamasis įsakymas yra neįsiteisėjęs. Jis išsiųstas nuteistajam. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo nuteistasis turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, prašyti skirti kitokią bausmę, tačiau praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video