Trijulė, siautėjusi Pandėlio apylinkėse, išklausė teismo nuosprendį (5)

Publikuota: 2022-04-09 Kategorija: Kriminalai
Trijulė, siautėjusi Pandėlio apylinkėse, išklausė teismo nuosprendį
Rokiškio Sirena nuotr. / Jaunuoliai tris nusikaltimus padarė Pandėlyje

Trys anksčiau neteisti jaunuoliai, gyvenantys Pandėlio seniūnijoje, prikrėtė „šposų“, kurie teismo įvardinti net keturiomis nusikalstamomis veikomis. Iš pradžių dviese, 15 metų T. V. ir 17 metų N. V., 2021 metų rugsėjo mėnesį iš negyvenamos sodybos Pakapių kaime pavogė televizorių „Samsung“, o vėliau vaikinai „linksminosi“ trise – prie kompanijos prisijungė 18 metų G. T. Dar trys nusikaltimai Pandėlyje padaryti 2021 m. lapkričio 10 d. – jaunuoliai smarkiai suniokojo automobilį „VW Passat“, bandė jį pavogti bei, įsibrovę, iš prekybinio vagonėlio „Kebabai“ pavogė įvairių gaiviųjų gėrimų. Tiesa, už nedidelę sumą – vos 10,00 eurų. Dar visai jaunų žmonių atsakomybės klausimą sprendė Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėjas Artūras Dilys.

Pavogė televizorių „Samsung“

Du kaltinamieji, 15-metis T. V. ir 17-metis N. V., dėl televizoriaus vagystės savo kaltę teisme pripažino visiškai. Kaip papasakojo jaunuoliai, jie žinojo, kad sodyba yra negyvenama, kad ten yra televizorius, kurį galima pavogus parduoti, nes anksčiau ten gyveno pažįstami žmonės. Vienas jų ranka išdaužė namo lango stiklą, po to įlipo į vidų. Kitas prie namo saugojo, kad kas nors neatvažiuotų. N. V., mušdamas stiklą, susižalojo ranką ir ant žemės prilašino kraujo. Vaikinai pavogtą televizorių nunešė ir paslėpė prie krūmų, o vėliau pardavė už 50 eurų pažįstamam žmogui. Sodybos savininkė pavogtą televizorių įvertino 150 eurų. Tokie vaikinų veiksmai buvo kvalifikuoti kaip vagystė, padaryta, įsibraunant į gyvenamąją patalpą, kas numatyta Baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 2 dalyje.

Beisbolo lazda daužė automobilį ir bandė jį pavogti

Kitas šunybes jaunuoliai krėtė lapkričio 10 dieną. Po vidurnakčio, apie 2 val. nakties, išgėrę degtinės, trys jaunuoliai ėjo pirkti cigarečių pas Pandėlyje gyvenančią moterį, vardu G., ir beisbolo lazda apdaužė jos kieme stovintį automobilį, kuriuo norėjo dar ir pasivažinėti, tačiau nepavyko. Teisme visi trys savo kaltę pripažino. Vienas jaunuolis išdaužė automobilio lango stiklą, kitas – žibintus. Nors girti jaunuoliai rado automobilio užvedimo raktelį, tačiau mašina nepakluso ir neužsivedė. Pasirodo, raktelis buvo skirtas ne tam automobiliui. Pajutę, kad kažkas ateina, vaikinai iš „žaidimų“ vietos paspruko. Automobilio savininkė nurodė, kad dėl automobilio sugadinimo jai iš viso padaryta 270 eurų žala.

Iš „kebabinės“ išnešė „limonadus“

Tą pačią naktį jaunuoliams „nuotykių“ dar nepakako, todėl po to, kai apgadino automobilį, visi trys patraukė prie Pandėlio miesto centre esančio vagonėlio, vadinamo „kebabine“. Apie 3 valandą nakties vaikinai sugalvojo patekti į šio prekybos vagonėlio vidų ir ką nors iš ten paimti. Su beisbolo lazda bei iš automobilio paimtu veržliarakčiu išlaužė vagonėlio duris ir visi pateko į vidų. Būdami viduje, ėmė gaiviuosius gėrimus „Sprite“, „Coca-Cola“ bei mineralinį vandenį. Pasirinktus gėrimus jie susidėjo į kuprinę ir, pasigirdus signalizacijai, iš vagonėlio pasišalino. Vienas iš jaunuolių patikrino vagonėlyje buvusią kasą, tačiau ten nieko nerado. „Grobis“ – viso labo keletas butelių „limonado“, kurį vėliau drauge išgėrė. UAB „RTJ“ įvardino, kad žala padaryta, ne tik pavagiant „limonadus“, bet ir dėl to, kad buvo sugadinta durų spyna, sudaužytas lauko šviestuvas, nuplėštas ir sugadintas ventiliacijos vamzdis, buvęs namelio išorėje. Pareikštas 63 eurų civilinis ieškinys.

Visiems skirta 10 mėnesių laisvės apribojimo bausmė

Nors vienas iš trijų anksčiau neteistų jaunuolių, o būtent G. T., nedalyvavo televizoriaus vagystėje, galutines bausmes visi trys gavo vienodas – jiems paskirta 10 mėnesių laisvės apribojimo bausmė. Vaikinai paskirtos laisvės apribojimo bausmės laikotarpiu įpareigoti per devynis mėnesius atlyginti nusikalstama veika padarytą turtinę žalą, viso laisvės apribojimo bausmės laikotarpiu dirbti arba, nesusirandant darbo, per vieną mėnesį užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Taip pat jiems visiems uždrausta vartoti psichiką veikiančias medžiagas (tame tarpe ir alkoholį). Bausmės vykdymą prižiūrės Probacijos tarnyba. Iš nuteistųjų solidariai su kartu nusikalstamas veikas padariusiais draugais priteisti trys civiliniai ieškiniai, kuriuos patyrė privatūs asmenys dėl televizoriaus vagystės bei automobilio sugadinimo ir viena įmonė - dėl pavogtų prekių bei kitokios turtinės žalos.

Nuosprendį teismas paskelbė 2022 m. balandžio 7 d. ir jis dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video