Už pasivažinėjimą mopedu – 26 paros arešto (0)

Publikuota: 2024-01-23 Kategorija: Kriminalai
Už pasivažinėjimą mopedu  –  26 paros arešto
Rokiškio Sirena nuotr. / Mopedas

Vyras, visą dieną gėręs alkoholinius gėrimus, vakare nusprendė su drauge mopedu važiuoti pas draugus, tačiau buvo sučiuptas policijos pareigūnų.

Praeitų metų rugsėjo 30 d., apie 22.35 val. Rokiškio r., Juodupės sen., Teklinės k., V. K. girtas vairavo mopedą „ZIPP“.

Važiavo pas draugus

Kaltinamojo ikiteisminio tyrimo metu duotais parodymais, mopedą „ZIPP“ yra įsigijęs prieš daugiau nei metus iš jam nepažįstamo asmens Rokiškyje. Su pardavėju pirkėjas jokios pirkimo-pardavimo sutarties nepasirašė. Mopedas priklauso jam, tačiau nėra jo registravęs „Regitroje“. 

Tos dienos metu vyras vartojo alkoholį su pažįstamais, vakare, kartu su drauge nusprendė važiuoti iš Juodupės į kaimą, pas kitus draugus. Jiems važiuojant, Juodupės sen., Teklinės k., su garso ir šviesos signalais keliautojus sustabdė policijos automobilis.

Vinguriavo po kelią

2023 m. rugsėjo 30 d. 22.35 val., patruliuojant Rokiškio policijos pareigūnai Juodupės sen., Teklinės k. pamatė keliu iš priekio atvažiuojantį mopedą „ZIPP“, kuris vinguriavo po kelią. Tai jiems sukėlė įtarimą, todėl šviesos ir garso signalais sustabdė mopedo vairuotoją.

Transporto priemonę vairavo V. K. Matėsi, kad jis yra neblaivus, kalbėjo nerišliai, sunkiai orientavosi aplinkoje. Alkoholio kiekio matuokliu pirmu tikrinimu vairuotojui buvo nustatytas 2,32 prom. girtumas, antru – 2,34 prom. girtumas, galutinis neblaivumas po paklaidos – 2,28 promilės. 

Vairuotojas neneigė, kad yra neblaivus, su alkoholio kiekio matuoklio duomenimis sutiko. Kartu su vyru važiavo mergina, ji sėdėjo už vairuotojo. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, mopedas išvežtas saugojimui.

Teistumas išnykęs

Parenkant vyro skirtinos bausmės dydį, teismas atsižvelgė į tai, kad jis padarė tyčinį baigtą nesunkų nusikaltimą. Kaltinamojo atžvilgiu yra viena jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad jis prisipažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi, jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra. 

Nusikalto būdamas neteistas Lietuvoje, teistumas išnykęs, teistas Didžiojoje Britanijoje 2021 m. spalio 27 d. už vairavimą neblaiviam arba apsvaigus nuo narkotinių medžiagų, už administracinių nusižengimų padarymą nebaustas, nedirbantis.

Neizoliuoti nuo visuomenės

Kaltinamajam pirmą kartą skiriama arešto bausmė. Bausmės tikslai, yra kaltininką ne tik nubausti, bet ir kontroliuoti jo elgesį, kad jis ateityje nebepažeistų visuomenėje nustatytų taisyklių. Atsižvelgiant į kaltinamojo asmenybę, teismas turi pakankamą pagrindą manyti, jog bausmės tikslai gali būti pasiekti be realaus bausmės atlikimo, neizoliuojant jo nuo visuomenės, nepertraukiant turimų socialinių ryšių, atidedant kaltinamajam paskirtos arešto bausmės vykdymą.

Uždėjo apykoję 

Gruodžio 1 d. Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai nusprendė  V. K. pripažinti kaltu padarius nusikaltimą ir skyrė jam arešto bausmę 39 parų.

Kadangi procesas šioje byloje baigiamas teismo baudžiamuoju įsakymu, vyras savo kaltę pripažino, todėl skiriama bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir paskirta galutinė bausmė – areštas 26 parų.

Paskirtos arešto bausmės vykdymą atidėti 4 mėnesiams ir paskirti intensyvią priežiūrą – nuteistojo buvimo vietos pagal nustatytą laiką kontrolę elektroninio stebėjimo priemonėmis, visą arešto bausmės atidėjimo laikotarpį įpareigojant dėvėti apykoję, jos nenusiimti, negadinti, nesunaikinti, ir laikytis nustatytos dienotvarkės – būti gyvenamuose namuose nuo 23 iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu ar mokslu ir neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistosios priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Paskirti V. K. baudžiamojo poveikio priemonę – uždraudimą naudotis specialia teise vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones 2 metams, šį terminą skaičiuojant nuo kardomosios priemonės – specialiosios teisės sustabdymo – paskyrimo dienos, tai yra nuo 2023 m. spalio 9 d.

Konfiskuotinas tik tas turtas, kuris buvo nusikalstamos veikos įrankis, priemonė ar rezultatas. Byloje nustatyta, kad vyro neblaivaus vairuota transporto priemonė mopedas „ZIPP“, registruota E. S. vardu, pagal byloje esančius parodymus priklauso pačiam V. K., todėl minėta transporto priemonė konfiskuotina valstybės nuosavybėn.

Įsakymas įsiteisėja

Išaiškinti V. K., kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas. Kaltinamojo reikalavimu surengus bylos nagrinėjimą teisme, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, teismas gali paskirti ir kitos rūšies ar dydžio (taip pat ir griežtesnę) bausmę, negu paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video