Už prieš sūnų pakeltą žarsteklį – viešieji darbai juodupiečiui (0)

Publikuota: 2022-04-04 Kategorija: Kriminalai
Už prieš sūnų pakeltą žarsteklį – viešieji darbai juodupiečiui
Rokiškio Sirena nuotr. / Už smūgį žarstekliu daugiaviakiui tėvui teks pusę metų po 30 valandų darbuotis, galimai tvarkant aplinką

Rokiškio rajono, Juodupės seniūnijos gyventojas, 51 metų A. B. 2022 m. sausio 27 d. vakare savo namuose trinktelėjo metaliniu žarstekliu savo 16-mečiui sūnui, taip jam sukeldamas fizinį skausmą, be to, atvykusiems pareigūnams paprašius nurodyti smurto artimoje aplinkoje aplinkybes, juos įžeidinėjo, pasipriešino sulaikymui. Dėl tokių jo veiksmų 2022 m. balandžio 1 d. Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėjas Artūras Dilys priėmė teismo baudžiamąjį įsakymą, pripažindamas A. B. kaltu dėl dviejų nusikalstamų veikų padarymo ir skirdamas bausmę.

Septynių vaikų tėvas augina juos vienas

Ikiteisminio tyrimo metu Juodupės seniūnijos gyventojas paaiškino apie aplinkybes, kaip kilo mintis švaistytis metaliniu žarstekliu bei dėl ko priešinosi pareigūnams. Vyras gyvena su septyniais vaikais. Žmona gyvena atskirai su kitu vyru. Jai laikinai apribota motinos valdžia (liaudiškai kalbant, „atimtos motinystės teisės“). 2022 m. sausio 27 d., apie 17-18 val., įvyko konfliktas su 16 metų sūnumi. Jis sūnų barė, o tas dar labiau įpyko ir eidamas nuplėšė plastikinę užuolaidą. Kadangi virtuvėje kaip tik kūreno krosnį, A. B. griebė žarsteklį ir juo vieną kartą sudavė sūnui į ranką. Paauglys tuo metu sėdėjo prie stalo ir žaidė kompiuterinius žaidimus. Po kurio laiko žmogus nusiramino ir sūnaus atsiprašė, su juo susitaikė. Kaip policijos pareigūnams pats sakė, daugiavaikis tėvas labai gailisi dėl savo poelgio, nurodė, kad bijojo, jog vaikų nepaimtų į globos namus.

„Pasiuntė“ tėvą

Nukentėjęs nuo smurto sūnus pareigūnams ir pats papasakojo, kad susinervino dėl tėvo priekaištų ir nudrėskė užuolaidėlę. Vaikinas papasakojo, kad po to nuėjo į  kambarį ir tėtį  „pasiuntė“ keiksmažodžiu. Maždaug po minutės į kambarį atėjo tėtis ir žarstekliu sudavė į ranką. Sumušimo vietoje buvo paraudimas. Tuo metu vyriausias brolis sugalvojo paskambinti mamai ir apie tai papasakoti, todėl buvo iškviesta policija.

Išsigando, kad gali netekti vaikų

Apie tai, kodėl priešinosi pareigūnams, A. B. nurodė, kad buvo piktas, susinervinęs dėl to, kad žmona pati neaugina vaikų, o pranešinėja pareigūnams apie jo veiksmus. Vyras sakė, kad buvo išsigandęs, kai suprato, kad gali netekti vaikų. Prisipažino, kad garsiai reiškė emocijas, kad pareigūnai be reikalo atvažiavo ir kodėl jį, o ne tikrus nusikaltėlius, gaudo ir pan. Esą pareigūnų necenzūriniais žodžiais nevadino, tik atsikalbinėjo pakeltu tonu. Parėkavęs, vyras norėjo pabėgti, kad nebūtų sulaikytas ir išvežtas į areštinę, todėl išbėgo į kiemą. Paskui  jį bėgo ir pareigūnas. Kieme pareigūnas A. B. pasivijo ir sugriebė bėglį už drabužių. Tada susinervinęs vyras du kartus sudavė pareigūnui į veidą ir pabėgo, tačiau po kelių minučių pats sugrįžo į kiemą ir buvo sulaikytas.  

Įžeidinėjo policininkus ir bandė pabėgti

Kaltinimai A. B. pagal Baudžiamojo kodekso 286 straipsnį pareikšti dėl to, kad jis nevykdė Rokiškio rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus tyrėjo teisėto reikalavimo paaiškinti aplinkybes dėl smurto artimoje aplinkoje, elgėsi agresyviai, įžeidinėjo pareigūnus, išbėgo iš gyvenamojo namo į kiemą ir ten, bandant jį sulaikyti, aktyviais veiksmais priešinosi sulaikymui, du kartus kumščiu sudavė pareigūnui į veidą, dėl ko nukentėjusysis suklupo ir alkūne atsitrenkė į žemę. Policijos pareigūnui buvo padaryti kairio smilkinio bei skruosto, kairės alkūnės sumušimai, pasireiškę tinimu. Dėl alkūnės skausmo policijos tyrėjas vyko į Rokiškio rajono ligoninės Priėmimo skyrių. Jam padarytas sužalojimas įvertintas kaip nežymus sveikatos sutrikdymas.

Prisipažino, gailėjosi, bet recidyvistas

Teismas nustatė, kad yra viena kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė ir viena sunkinanti. Kaltinamojo atsakomybę dėl abiejų nusikalstamų veikų padarymo sunkinanti aplinkybė yra ta, kad A. B. nusikalto, būdamas teistas už tyčinio nusikaltimo padarymą, tai yra, būdamas recidyvistu. Teistas jis buvo dėl smurto artimoje aplinkoje. Atsakomybę lengvina juodupiečio prisipažinimas bei gailėjimasis.

Bausmė – 6 mėnesiai viešųjų darbų

Bausmės dėl dviejų nusikalstamų veikų padarymo buvo subendrintos, pritaikytas įstatymas dėl galimybės vienu trečdaliu sumažinti bausmę, kai byla išnagrinėjama supaprastinto proceso būdu – priimant teismo baudžiamąjį įsakymą. A. B. iš Juodupės seniūnijos paskirta 6 mėnesių viešųjų darbų bausmė, įpareigojant per šį laiką neatlygintinai dirbti po 30 valandų per mėnesį visuomenės labui. Į bausmės laiką įskaičius areštinėje išbūtas valandas, viešųjų darbų atlikimo laikas sutrumpėjo 6 valandomis, laikant, kad jis tiek bausmės yra atlikęs.

Ar darbas šį žmogų išgelbės nuo rūpesčių dėl vaikų auklėjimo, parodys laikas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video