Už smurtą prieš širdies draugę „užsidirbo“ apykoję (0)

Publikuota: 2023-11-21 Kategorija: Kriminalai
Už smurtą prieš širdies draugę „užsidirbo“ apykoję
Rokiškio Sirena nuotr. / Vyras, moteris

Vyras supykęs, kad draugė negrįžta namo, išėjo ieškoti. Suradęs liepė mylimajai eiti namo, bet šiai jo neklausius, vyras jai nepagailėjo smūgių.

Krovė malkas

Šių metų rugpjūčio 17 d., apie 23.45 val. neblaivus A. K. sudavė smūgius rankomis per galvą ir spyrė į įvairias kūno vietas, smaugė, taip sukėlė nukentėjusiajai K. B. fizinį skausmą.

Nukentėjusioji teisėsaugininkams pasakojo, kad nuo rugpjūčio 10 d. pas ją buvo atvažiavęs draugas A. K. Ji su kaltinamuoju jau nėra sugyventiniai, jokio bendro ūkio neveda, bet darbavosi kartu, krovė malkas. Moteris, padirbėjusi prie malkų, nusprendė pailsėti, ir pasakiusi vyrui, kad išeina pas savo drauges, vaikiną krauti malkų paliko be kompanijos. Vyras jau tuomet buvo nepatenkintas, kad jį paliko vieną dirbti.

Liepė eiti namo

Moteris pas draugę ilsėjosi išgerinėdamos, o vyriškis jai nedavė ramybės, skambinėjo ir rašinėjo žinutes, kad ji eitų namo, žiūrėti vaiko, nors jos vaikas buvo saugus, paliktas pas nukentėjusiosios seserį.

Apie 23.45 val. visiems „baliavojant“, į kambarį atėjo A.K. Jis, priėjęs prie draugės, atstatęs pirštą prieš veidą, įsakmiu tonu liepė eiti namo. Moteris jam pasakė, kad vyras neturi jokios teisės jai aiškinti.

Trenkė per veidą

Vyras buvo labai agresyviai nusiteikęs, todėl norėdama jį išgąsdinti, moteris pasakė, kad iškvies policiją. Paėmusi telefoną paskambino 112 telefonu ir pranešė, kad A. K. konfliktuoja, atsisako išeiti.

Pokalbio metu, draugas priėjęs prie moters, ranka trenkė jai per veidą. Tuo metu jai suskaudo nosį, išmušė iš rankos telefoną, jai nebaigus pokalbio. Konflikto metu vaikinas ėmė draugę daužyti. Trankė jai per galvą, tampė už rankų, už plaukų, pargriuvusią ant žemės spardė kojomis, sukeldamas fizinį skausmą.

Priėjusi moters draugė išsivedė vyrą į lauką parūkyti. Parūkęs vėl grįžo į vidų, pamatęs savo draugę virtuvėje, vėl puolė, pargriovęs ant žemės, gulinčią ant pilvo ėmė smaugti. Ji ėmė rėkti, ją suėmė panika, nes tuo metu jie buvo virtuvėje tik dviese, ėmė trūkti oro, ji duso, skaudėjo kaklą.

Išgirdę skriaudžiamos moters rėkimą atbėgo draugai ir vyrą nuo jos „atplėšė“. Dar kurį laiką vyriškis buvo bute, visaip moterį vadino, tyčiojosi, kad ji negali atgauti kvapo, tačiau po kiek laiko smurtautojas išėjo. 

Moteris grįžo, kai jau buvo atvykusi policija ir GMP. Medikai ją apžiūrėjo, rimtų sužalojimų nenustatė, jokio gydymo neskyrė. Daugiau pas jokius medikus nukentėjusioji nesikreipė. Dėl patirto fizinio skausmo ji civilinio ieškinio nepareiškė, o pareigūnai kaltinamajam A. K. nustatytė 2,40 promilių girtumą.

Nuoširdžiai gailisi

Parenkant A. K.  bausmę ir jos dydį, atsižvelgiama į tai, kad jis padarė tyčinį nesunkų baigtą nusikaltimą. Kaltinamojo atžvilgiu yra viena jo atsakomybę lengvinanti, kad jis prisipažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi.  Dvi sunkinančios aplinkybės, kad nusikaltimą padarė būdamas išgėręs ir jis teistas, tame tarpe ir už analogiškų smurtinių nusikaltimų padarymą, baustas administracine tvarka, dirbantis.

Uždėjo apykoję

Rugsėjo 1 d. Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai nusprendė A. K. pripažinti kaltu ir skyrė jam laisvės apribojimo bausmę 9 mėnesiams.

Skirtą bausmę sumažino vienu trečdaliu ir skyrė jam galutinę bausmę – laisvės apribojimą 6 mėnesiams, skiriant intensyvią priežiūrą jo buvimo vietoje – kontrolę elektroninio stebėjimo priemonėmis, įpareigojant intensyvios priežiūros laikotarpiu dėvėti apykoję, jos nenusiimti, negadinti, nesunaikinti ir laikytis nustatytos dienotvarkės – būti savo gyvenamojoje vietoje nuo 22 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu, mokslu ar sveikatos priežiūra.

Į paskirtą bausmės laiką įskaityti jo laikinajame sulaikyme išbūtą laiką nuo 2023 m. rugpjūčio 18 d., 00.50 val. iki 2023 m. rugpjūčio 18 d., 11.39 val. (viena laikino sulaikymo para), vieną laikinojo sulaikymo parą prilyginant dviem laisvės apribojimo dienoms.

Nesiartinti prie nukentėjusiosios

Vyras nusikaltimą padarė prieš draugę nebe pirmą kartą. Jo atžvilgiu yra priimtas Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų 2023 m. vasario 6 d. teismo baudžiamasis įsakymas dėl analogiško nusikaltimo, padaryto prieš tą pačią nukentėjusiąją.

Atsižvelgiant į tai, kad kaltinamojo nusikalstamas elgesys kartojasi bei siekiant apsaugoti nukentėjusiosios interesus, A. K. kartu su bausme skiriama baudžiamojo poveikio priemonė – nesiartinti prie nukentėjusios arčiau kaip 50 metrų atstumu, 1 metus nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos

Paduoti prašymą

Išaiškinti A. K., kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas. Kaltinamojo reikalavimu surengus bylos nagrinėjimą teisme, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, teismas gali paskirti ir kitos rūšies ar dydžio (taip pat ir griežtesnę) bausmę, negu paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video