Už turgelyje nusipirktus narkotikus – viešieji darbai (0)

Publikuota: 2022-06-03 Kategorija: Kriminalai
Už turgelyje nusipirktus narkotikus – viešieji darbai
Rokiškio Sirena koliažas / Vaikinas su turgelyje pirktais narkotikais buvo sustabdytas Pandėlyje esančioje degalinėje

Kad Rokiškyje galima narkotinių medžiagų įsigyti Taikos gatvės turgelyje, galėtų patvirtinti 20-metis Rokiškio verslo ir žemės ūkio mokyklos moksleivis E. G. Jis policininkams, atlikusiems kratą jo automobilyje bei kišenėse, būtent tai ir papasakojo. Kaip tokiais atvejais jau įprasta, vaikinas šių „prekių“ pardavėjo negalėjo nurodyti – esą nepažįsta. Kratos metu rastos narkotinės medžiagos amfetaminas ir marihuana.

Sustabdė Pandėlyje

2022 m. kovo 17 d. policijos ekipažas gavo pranešimą, kad nuo Rokiškio miesto pusės link Pandėlio miestelio važiuoja automobilis „Audi A4“, kuriuo gali būti gabenamos narkotinės medžiagos. Nuspręsta automobilį sustabdyti ir patikrinti. Policijos tarnybinis automobilis pajudėjo link Pandėlio. Įvažiavę į Pandėlio miestelį ir priartėję prie degalinės, pareigūnai pastebėjo ieškomą automobilį, kuris išvažinėjo iš degalinės aikštelės. Vairuotojui buvo duotas ženklas sustoti. Automobilyje sėdėjęs jaunas vaikinas pateikė prašomus dokumentus. Jie buvo tvarkingi.

Policininkų „laimėjimai“ – popierinis lankstinukas bei plastikiniai paketėliai

Pasak pareigūnų, matėsi, kad jaunuolis jaudinasi, yra įsitempęs, todėl nuspręsta atidžiau patikrinti automobilį. Daiktadėžėje rasta vyriška juoda piniginė, kurioje buvo įdėtas sulankstytas popieriaus lapas. Išlanksčius popierinį „lankstinuką“, jam rasta žalios ir rudos spalvos augalinės kilmės medžiaga. Policininkams paklausus automobilį vairavusio E. G., kas tai yra, jis gavo prisipažinti, kad tai – „žolė“, tai yra, kanapės ar kitaip – marihuana. Tada E. G. nuvestas į patalpą degalinėje, kur atlikta asmens krata. Ir ši apžiūra davė vaisių -  džemperio priekinėje kišenėje rastas plastikinis užspaudžiamas paketėlis su gelsvos spalvos milteliais. Vaikinas susinervino, nusikeikė, įtikinėjo pareigūnus, kad šias medžiagas vartoja pats ir jas turi tik savo reikmėms. Iš kartom pradėtas ikiteisminis tyrimas, o E. G. sulaikytas ir išvežtas į areštinę. Vėliau specialistas nustatė, kad E. G. su savimi turėjo narkotinių medžiagų amfetamino bei kanapių.

Pirko už 25 eurus

E. G. sakė, jog dėl to, kad įsigijo ir laikė psichotropines medžiagas, jis labai gailisi. Vaikinas papasakojo, kad prieš dešimtį dienų iki sulaikymo jis visas šias medžiagas pirko Rokiškio mieste, turgelyje, esančiame netoli parko, iš jam nepažįstamo vaikino. Jaunuolis sakė, kad už viską sumokėjo apie 25 eurus. E. G. nurodė, kad narkotines medžiagas jis pirko savo reikmėms, kadangi retkarčiais jas vartoja. Ar iš tiesų jis buvo pavartojęs narkotinių medžiagų sulaikymo metu, nėra aišku, nes duomenys apie testo rezultatus nepateikti. Jis iš karto pripažino, kad džemperio kišenėje policijos pareigūnai rado narkotines medžiagas - amfetamino likučius, o pačiame automobilyje rastame popieriaus lankstinuke buvo „žolės“ likučiai.

Prokurorė siūlė bylą išnagrinėti supaprastinta tvarka

Rastų narkotinių medžiagų kiekis buvo nedidelis – visų psichotropinių medžiagų svoris nesiekė nė šimto miligramų. Už nedidelio kiekio psichotropinių medžiagų įsigijimą, laikymą bei gabenimą be tikslo jas platinti baudžiamoji atsakomybė numatyta Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 2 dalyje. Padaryta nusikalstama veika – baudžiamasis nusižengimas.  Už jį numatytos bausmės: viešieji darbai arba laisvės apribojimas, arba bauda, arba areštas. Prokurorė siūlė bylą užbaigti teismo baudžiamuoju įsakymu bei E. G. paskirti viešųjų darbų bausmę. Su prokurorės siūlymu kaltinamasis sutiko.

Skirti viešieji darbai

Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėja Loreta Kukelkienė tenkino prokurorės Irenos Pšalgauskienės pareiškimą ir 2022 m. birželio 2 d. priėmė teismo baudžiamąjį įsakymą, kuriuo E. G. pripažino kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 2 dalį ir paskyrė 6 mėnesių viešųjų darbų bausmę, įpareigojant per šį laiką neatlygintinai dirbti po 30 valandų per mėnesį visuomenės labui. Kadangi byla išnagrinėta supaprastinto proceso būdu, tai suteikia galimybę bausmę sumažinti trečdaliu. Dėl šios priežasties E. G. paskirta galutinė bausmė sumažėjo iki 4 mėnesių viešųjų darbų. Kas mėnesį jis neatlygintinai turės išdirbti po 30 valandų visuomenės labui.

Teismo baudžiamasis įsakymas išsiųstas nuteistajam. Per 14 dienų nuo teismo baudžiamojo įsakymo įteikimo E. G. turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, prašyti skirti kitokią bausmę. Teismo sprendimas dar neįsiteisėjo. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video