Vandalams užkliuvo Lietuvos mažąją kultūros sostinę reprezentuojantis gaidys (0)

Publikuota: 2022-11-14 Kategorija: Kriminalai
Vandalams užkliuvo Lietuvos mažąją kultūros sostinę reprezentuojantis gaidys
„Rokiškio Sirena“ / Po nakties rastas suniokotas tentas

 

 Praėjusią savaitę, po nakties iš trečiadienio į ketvirtadienį Rokiškio r. Panemunėlio universalus daugiafunkcis centras kieme rado nekokį vaizdą –  Lietuvos mažąją kultūros sostinę reprezentuojantis tentas buvo neatpažįstamai suniokotas.

 

Kaip paaiškėjo, vandalai pasidarbavo aštriu daiktų, tikėtina, peiliu. Centro vadovai kreipėsi į policiją, o socialiniame tinkle paskelbė, kad tentą subjauroję asmenys gali prisipažinti ir susitarti gražiuoju.

 Pirmadienio rytą kalbinta  Rokiškio r. Panemunėlio universalaus daugiafunkcio centro direktorė  Inga Belovienė sakė jokių žinių nei iš policijos, nei iš naktį pasidarbavusių asmenų nesulaukusi, tačiau spėja, kad vietinio jaunimo darbas. 

„Įtariame, kas tai galėtų būti, bet nepagautas ne vagis. Kaip tik tą vakarą jaunimas šventė, matome to pasekmes. Išgeria, tada prasideda nuotykiai, o nukenčia visai nekalti dalykai, kai išsiblaivo, gal kitomis akimis pasižiūri ir supranta, kad padarė nesąmonę, bet nėra kaip prisipažįsta“, – sakė direktorė.

Tikėtina, kad vandalams ir šįkart užkliuvo ant tento nupieštas gaidys, Lietuvos mažosios kultūros sostinės simbolis. Rugpjūčio mėnesį gaidys buvo užpurkštas dažais, tačiau mokyklos darbuotojai nuvalė tentą benzinu.

„Kiekvienas  pagal savo sugedimo laipsnį interpretuoja tuos simbolius. Vieniems gaidys yra žadintojas, kitiems siejasi su kitais dalykais“, – sakė I. Belovienė.

 Tentas sugadintas nepataisomai, tačiau kito įsigyti miestelio bendruomenė neplanuoja. Iki mažosios  kultūros sostinės paskutinio renginio Panemunėlio glž. st. liko mažiau nei mėnuo, gruodžio 10 d. planuojamas uždarymas, o tentą pakeis vėliava-burė su renginio simbolika.  

„Dabar gaidys iškleliaus iš Rokiškio rajono, gal nebetrukdys kažkam gyventi“, – juokavo I. Belovienė. 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video