Važiavo nusipirkti grąžto ir vinių, bet liko be automobilio (0)

Publikuota: 2024-02-27 Kategorija: Kriminalai
Važiavo nusipirkti grąžto ir vinių, bet liko be automobilio
Rokiškio Sirena nuotr. / „BMW

Išgėręs namuose degtinės, vyras sugalvojo nuvažiuoti iki parduotuvės ir aikštelėje sukėlė eismo įvykį.

2023 m. lapkričio 18 d., apie 14.47 val., R. G. Rokiškio r., Juodupėje, Pergalės g., prie prekybos centro „Trys Lašai“ aikštelėje, girtas vairavo automobilį „Audi A4“.

Gėrė degtinę

Vyras teisėsaugininkams pasakojo, kad tą dieną namuose gėrė degtinę. Truputį po 14 val. nusprendė nuvažiuoti iki parduotuvės „Trys lašai“, nes jam reikėjo nusipirkti grąžtą, vinių. Sėdo vienas į savo automobilį „Audi A4“ ir išvažiavo į parduotuvę.

Prekybos centro aikštelėje vairuotojas nespėjo sustabdyti transporto priemonės ir įvažiavo į kitą automobilį. Jokių didelių apgadinimų nebuvo, tik pažeidė automobilio bamperį. Kitas vairuotojas iškvietė policiją.

Gavo pranešimą

Tą dieną Rokiškio policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad Rokiškio r., Juodupės mstl., Pergalės g. prie prekybos centro „Trys Lašai“ aikštelėje įvyko eismo įvykis. Aiškinantis aplinkybes paaiškėjo, kad automobilio „Audi A4“ vairuotojas-savininkas įvažiavo į stovintį neužvestą automobilį „BMW“.

Pareigūnė patikrino vairuotoją bekontakčiu alkotesteriu, prietaisas rodė girtumą, todėl kolega jį patikrino alkotesteriu. Pirmu tikrinimu lapkričio 18 d., 15.05 val. nustatytas 2,30 prom. girtumas, antru  tikrinimu 15.20 val. nustatytas 2,30 prom. girtumas. Pritaikius nustatytą apskaičiuotą paklaidą, vairuotojo galutinis neblaivumas – 2,26 promilės.  Su nustatytu neblaivumu vyras sutiko, pasirašė dokumentus. Automobilis „Audi A4“ buvo konfiskuotas ir išvežtas į saugojimo aikštelę, esančią Biržų r.

Paliudijo

Liudytojo parodymais, lapkričio 18 d. apie 14,20 val. savo automobiliu „BMW“ asmuo nuvažiavo į parduotuvę „Trys lašai“, automobilį paliko ant gatvės. Apsipirkęs priėjo prie automobilio, atsidarė galines dureles sudėti pirkinius. Tuo metu iš priešingos pusės prie parduotuvės dideliu greičiu atlėkė automobilis „Audi“ ir trenkėsi stovinčio „BMW“ automobilio priekinę dalį. Nuo smūgio jo automobilis pavažiavo atgal kelis metrus. Liudytojas pats sužalotas nebuvo, tik apgadintas priekinis bamperis, greičių dėžė. Nuo parduotuvės savo automobilį turėjo išvežti su tralu, nes transporto priemonė nebevažiavo. Liudytojo automobiliui padaryta žala siekė apie 1200 eurų. Dėl padarytos žalos atlyginimo nukentėjusysis žadėjo kreiptis į kaltininko draudimo įmonę.

Bandė tartis

Po to, kai „Audi“ vairuotojas įvažiavo į automobilį, jis atsidarė langą ir klausė, kas čia įvyko. Nukentėjusysis atsakė, jog vyras įvažiavo į jo automobilį. Neblaivus vairuotojas dar klausė „BMW“ savininko, kaip jis čia atsirado, tačiau šis paaiškino, kad jis čia ir stovėjo, o pats vyras atvažiavo ir įvažiavo į jo automobilį.

Kai kaltinamasis išlipo, liudytojas iš karto suprato, kad jis neblaivus, jo judesiai buvo nekoordinuoti, jis dar bandė tartis, kad nieko čia baisaus neįvyko, sakė „tariamės“, tačiau vyras atsakė, kad kaltininkas neblaivus ir nėra ko tartis. Tuomet iškvietė policiją. Kol laukė policijos, kaltinamasis dar spėjo nueiti į parduotuvę, kur nusipirko 0,2 l degtinės ir pasidėjo į automobilį ant sėdynės.

Nuoširdžiai gailisi

Parenkant kaltinamojo skirtinos bausmės dydį, teismas atsižvelgė į tai, kad jis padarė vieną baigtą tyčinį nesunkų nusikaltimą, jo atžvilgiu yra viena jo baudžiamąją atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad jis prisipažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi, sunkinančių aplinkybių nėra, jis neteistas (teistumas išnykęs), administracine tvarka baustas, nedirbantis. 

Skyrė baudą

Gruodžio 20 d., Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai nusprendė R. G. pripažinti kaltu, padarius nusikaltimą ir skyrė jam 2550 Eur dydžio baudą. Kadangi procesas šioje byloje baigiamas teismo baudžiamuoju įsakymu, vairuotojas kaltę pripažino, todėl jam skirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir paskirta galutinė 1700 Eur dydžio bauda.

Byloje nesant duomenų apie vairuotojo turtinę padėtį, gaunamas pajamas, todėl nustatytas 12 mėnesių, nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos, savanoriško baudos sumokėjimo terminas.

Kėlė grėsmę

Teismas atsižvelgė į tai, kad padarytas nusikaltimas kėlė realią grėsmę kitų žmonių gyvybei, sveikatai bei jų turtui, tad paskiria kaltinamajam baudžiamojo poveikio priemonę – draudimą naudotis teise vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones 2 metus, šį terminą skaičiuojant nuo kardomosios priemonės – specialiosios teisės sustabdymo – paskyrimo dienos, tai yra nuo 2023 m. lapkričio 20 d. 

Konfiskuotinas tik tas turtas, kuris buvo nusikalstamos veikos įrankis, priemonė ar rezultatas. Bylos duomenimis nustatyta, kad neblaivaus vyro vairuota transporto priemonė – automobilis „Audi A4“, priklauso jam pačiam, todėl automobilis konfiskuotinas valstybės nuosavybėn.

Įsakymas neskundžiamas

Išaiškinti R. G., kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas. Kaltinamojo reikalavimu surengus bylos nagrinėjimą teisme, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, teismas gali paskirti ir kitos rūšies ar dydžio (taip pat ir griežtesnę) bausmę, negu paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video