Vilniuje pirkta „žolė“ ne tik nenudžiugino, bet ir brangiai kainavo (0)

Publikuota: 2022-06-28 Kategorija: Kriminalai
Vilniuje pirkta „žolė“ ne tik nenudžiugino, bet ir brangiai kainavo
Rokiškio Sirena koliažas / Policijos pareigūnės pas 35 metų vyrą, atvykusį į Rokiškį pas tėvus, rado „žolės"

Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėjas Artūras Dilys birželio 23 d. išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje iš Rokiškio kilęs 35 metų A. A., trumpam iš Didžiosios Britanijos grįžęs į Rokiškį pas tėvus, policijai įkliuvo su narkotikais – kanapėmis. Jis buvo kaltinamas, padaręs baudžiamąjį nusižengimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 2 dalyje.

Įsigijo Vilniuje, Naujininkuose

Byla išnagrinėta, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą. Teismas tenkino prokuroro prašymą. Išnagrinėjus bylos dokumentus, paaiškėjo, kad A. A. iš Didžiosios Britanijos atskrido į Vilnių, kur išsinuomojo automobilį „KIA Motor“. Kaip vyras papasakojo, jis anksčiau yra gyvenęs Vilniuje, Naujininkų rajone, todėl nuo tų laikų žinojo, kur Vilniuje galima įsigyti narkotinių medžiagų. A. A. pripažino, kad narkotines medžiagas vartoja pats - kartais parūko „žolės“. Šio „gėrio“ jis rado 2022 m. birželio 5 d. apie 12.00 val. Naujininkų rajone, prie „Maxima“ prekybos centro esančioje aikštelėje, kur pamatė asmenį, kurio nepažįsta, bet suprato, kad būtent jis gali žinoti, kaip įsigyti taip trokštamos „žolės“. Jis ne tik žinojo, bet ir pardavė kanapių už 20 eurų sumą. Šios medžiagos galėjo būti apie 2 gramus. „Žolė“ buvo suvyniota į foliją. A. A. sakė, kad kanapes pirko savo reikmėms ir niekam parduoti neketino.

Folijos gniužulėlis su „žole“ visą laiką vartaliojosi ant kilimėlio automobilyje

Nusipirktą folijos ritinėlį vyras pasidėjo į automobilio saloną – priešais priekinę keleivio sėdynę ant kilimėlio. Kol A. A. važinėjo automobiliu, tas folijos gniužulėlis su „žole“ visą laiką gulėjo ant kilimėlio, iki pat birželio 7 d. nakties, kai, susitikęs su draugais, atvažiavo prie tėvų namo Rokiškyje. Tuomet jis bandė pasistatyti automobilį stovėjimo aikštelėje ir prie jo privažiavo policijos pareigūnų automobilis. Priėję arčiau, pareigūnai paaiškino, kad vykdo patikrą dėl alkoholio vartojimo. Alkoholio kiekio matuoklis parodė nulius. Vyriškis ir toliau policininkams kėlė įtarimą. Jie patikrino A. A. drabužius, o po to ėmėsi automobilio apžiūros. Paieškos davė vaisių – pareigūnai rado folijos gniužulėlį ant kilimėlio, o jame - 1,613 g kanapių. A. A. nebuvo, kur dingti, ir jis prisipažino, kad šis radinys yra jo ir pirko „žolę“ savo reikmėms. Iš Vilniuje nusipirkto kiekio vyras jau buvo du kartus parūkęs kanapių.

Automobilio apžiūra davė rezultatų

Kanapes vežiojusį A. A. stabdė dviejų policininkių ekipažas. Joms automobilis pasirodė įtartinas. Patikrinus girtumą, vairuotojas buvo blaivus, tačiau pareigūnėms jis vis tiek pasirodė neramus - lyg išsigandęs, pasimetęs. Paklaustas, ar neturi draudžiamų daiktų, A. A. atsakė, kad neturi, tačiau dar labiau išsigando. Pareigūnės pajuto iš automobilio salono sklindantį kvapą, kuris atrodė panašus į kanapių. Tai sukėlė įtarimų, kad vairuotojas gali turėti narkotinių medžiagų. Buvo atlikta asmens dalinė apžiūra, po to pareigūnės išnaršė automobilį. Įtarimą kėlė tai, kad dėtuvėje tarp vairuotojo ir keleivio sėdynių buvo šokoladukų bei popieriukai suktinėms. Patikrinimo rezultatus jau minėjome. Vairuotojas labai pasimetė ir prisipažino, kad vartoja „žolę“ ir folijos gniužulėlis yra jo.

Anksčiau reikalų su teisėsauga neturėjo

Už A. A. padarytą baudžiamąjį nusižengimą, kaip vieną iš alternatyvių bausmių, siūlyta skirti baudą. A. A. veikoje yra jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Vyras anksčiau teistas nebuvo.

600 eurų baudą turės sumokėti per 6 mėnesius

Teismas A. A. pripažino kaltu, padarius baudžiamąjį nusižengimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 2 dalyje ir paskyrė jam 21 MGL (1050 Eur) baudą, kurią sumažino trečdaliu, kadangi byla išnagrinėta supaprastinto proceso būdu. Galutinė bausmė – 14 MGL (700 Eur) bauda. Už tai, kad kurį laiką vyrukas praleido areštinėje, šis laikas įskaitytas į bausmės atlikimą. Tai baudą sumažino 100 eurų, tad beliko 600 eurų dydžio bauda, kurią jis turės sumokėti per 6 mėnesius, tiksliau, per mėnesį – po 100 eurų. Nesuspėjus sumokėti laiku, į duris gali pradėti belstis antstoliai.

2022 m. birželio 23 d. priimtas teismo baudžiamasis įsakymas išsiųstas nuteistajam. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo nuteistasis turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, prašyti skirti kitokią bausmę, tačiau praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video