Vyrui reikės rūpintis buvusia žmona (0)

Publikuota: 2022-11-29 Kategorija: Kriminalai
Vyrui reikės rūpintis buvusia žmona
Rokiškio Sirena nuotr. / Teismo rūmai

Moteris prašo jos prižiūrėtoju paskirti buvusį vyrą, kuris su ja gyvena ir ją prižiūri daugiau nei šešerius metus, nes ji pati savimi negali pasirūpinti.

 

Kito žmogaus nėra

Moteris visiškai nevaikšto jau šešerius metus – guli arba naudojasi neįgaliojo vežimėliu. Jai reikia pagalbos įsėsti į vėžimėlį, apsirengti, nusimaudyti, pasidaryti valgyti. Kito žmogaus nėra, kuris galėtų moterį prižiūrėti. Vyras darbingas, registruotas Užimtumo tarnyboje, o kad neišbrauktų iš sąrašų ir būtų apdraustas socialiniu bei sveikatos draudimu, pateikdavo pažymą, kad slaugo buvusią žmoną. Tačiau tvarka pasikeitė, tam reikalingas teismo sprendimas. Kadangi vyras visą laiką būna su buvusia žmona, todėl ji ir prašo jį paskirti rūpintoju.

 

Gyvena iš pašalpų

Prieš trejetą metų – 2019 metų kovą, moteriai išduota nedarbingumo pažyma, kad 15 procentų nedarbingumas jai nustatytas iki pensijos 2035 metais. Gydytojai nustatė, kad jai reikia neterminuotos nuolatinės slaugos, taip pat kompensuoti specialaus transporto išlaidas. Moteriai išduotas neįgaliojo pažymėjimas, kuriame nurodyta, kad yra nedarbinga.

Jai pastoviai teikiama socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslauga, pagalba į namus. Šeima įtraukta į socialines paslaugas gaunančių šeimų apskaitą, gyvena iš socialinių pašalpų.

 

Situacija pagerėjusi

Šių metų rugpjūčio 11 d. socialinių paslaugų rašte nurodoma, kad vyras gyvena kartu su buvusia žmona ir veda bendrą ūkį. Šeimoje jie pasiskirstę pareigomis – moteris auklėja ir prižiūri vaikus, vyras tvarko šeimos ūkį, todėl jiems teikiamos socialinės paslaugos. Tarp tėvų ir vaikų nėra stipraus ryšio, nepakankamai bendraujama tarpusavyje, o vyras ne kartą pastebėtas neblaivus. Vis tik spalio 12 d. nurodoma, kad pastaruoju metu šeimoje situacija pagerėjusi, vyras nevartoja alkoholio.

 

Prašymą tenkino

Teismo posėdyje vyras nurodė, kad sutinka būti paskirtas buvusios žmonos rūpintoju. Nors buvę sutuoktiniai per mažai rūpinasi savo vaikais, todėl kyla problemų dėl netinkamo jų elgesio, o vyras nenori įsidarbinti, teismo vertinimu, tai nėra kliūtis skirti vyrą buvusios žmonos globėju, nes jis ir taip ja rūpinasi ir prižiūri daugiau nei šešerius metus.

Kadangi teismas tenkino prašymą, vyrui nustatyti rūpyba ir paskirtas buvusios sutuoktinės rūpintoju.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video