Žiemą, vidurnaktį, likęs už durų, „šildėsi“ automobilyje ir gavo baudą (0)

Publikuota: 2022-06-16 Kategorija: Kriminalai
Žiemą, vidurnaktį, likęs už durų, „šildėsi“ automobilyje ir gavo baudą
Rokiškio Sirena koliažas / Po vaišių, matuojamų laipsniais, sėsti už vairo nederėtų

Jeigu išgėrei (ne vandens ar pieno, o ko nors stipresnio), vadinasi, automobilyje gali sėdėti tik keleivio vietoje, o bandyti „gazuoti“, kad ir kelkraštyje, - nevalia. Tokį baudžiamąjį įsakymą priėmė Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėjas Giedrius Nemeikšis, už vairavimą, esant girtam, skirdamas bausmę 55-erių Rokiškio kaimiškosios seniūnijos gyventojui R. D.

Važinėjimą kelkraštyje stebėjo per langus

Anksčiau neteistas vyras Jaunystės gatvėje, Rokiškyje, netoli vaikų darželio „Pumpurėlis“, 2022 m. sausio 3 d. apie vidurnaktį ėmė elgtis keistai. Įsėdęs į kelkraštyje stovintį jam priklausantį mikroautobusą ,,VW Transporter“, R. D. ėmė spausti akceleratoriaus pedalą, važinėti tai į priekį, tai atgal. Kilęs triukšmas atkreipė net dviejų šalia gyvenančių Rokiškio miesto gyventojų dėmesį. Jie tai, ką pamatė per langus, nufilmavo. Buvo užfiksuotas ir momentas, kaip minėtas baltos spalvos mikroautobusas atsiremia į greta stovėjusį automobilį. Žmonių per langus stebėtas vyriškis tai išlipdavo iš mašinos, tai vėl įlipdavo, leido muziką, garsiai šūkavo. Pamatęs, kad tamsiais rūbais apsivilkęs keistokai besielgiantis vyriškis atsitrenkė į gretimą automobilį, vienas iš incidentą stebėjusių vyrų paskambino bendruoju pagalbos telefonu. Sulaukę policijos pareigūnų, pilietiškai pasielgę rokiškėnai atvyko į įvykio vietą ir pasisakė, kad turi filmuotos medžiagos.

Atvykusiems pareigūnams aiškino, kad tik šildė automobilį

Policijos pareigūnai iš budėtojų dalies gavo pranešimą apie tai, kad visiškai neblaivus vairuotojas automobiliu „VW Transporter“ bando išvažiuoti ir galbūt įvažiavo į kitą automobilį. Pareigūnams atvykus į vietą, minėto mikroautobuso variklis buvo užgesintas, vairuotojo durelės - atidarytos, o lauke, šalia automobilio, vaikščiojo vyras, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, ir buvo triukšmą naktį kėlęs automobilio savininkas R. D. Policininkai paklausė, ką šis vyras prie automobilio veikia. Tas paaiškino, kad automobiliu niekur nevažiavo, tik jį šildė, kad atitirptų langai, nes ryte turės važiuoti į darbą. R. D. atrodė akivaizdžiai neblaivus - jo kalba buvo nerišli, vyras eidamas svirduliavo, jautėsi alkoholio kvapas. Netrukus prisistatė du vyrai, gyvenantys šalia esančiame daugiabutyje, kurie abu mobiliaisiais telefonais buvo nufilmavę neblaivaus vyro važinėjimą pirmyn ir atgal. Nors buvo kalbėta, kad „VW Transporter“ atsitrenkė į greta stovėjusį automobilį, jam padarytų apgadinimų nustatyta nebuvo. Tai, kad vairuotojas iš tiesų girtas, parodė alkotesteris: 00.25 val. jam nustatytas 2,22 promilių neblaivumas, 00.41 val. - 2,11. Nors ir būdamas smarkiai apsvaigęs nuo alkoholio, R. D. sugebėjo eiti tiesia linija pėda už pėdos bei užsimerkęs paliesti nosies galą.

Dėl giminaičio ligos liko už durų

Pats kaltinamasis R. D., ikiteisminio tyrimo metu duodamas parodymus, paaiškino, kad 2022 m. sausio 2 d. visą dieną gėrė alkoholį - ir bare, ir pas draugus. Tuo metu jis buvo apsistojęs pas pusbrolį Rokiškyje, tačiau netikėtai tą dieną buto šeimininką ištiko insultas, dėl ko jis buvo išvežtas į ligoninę. R. D. liko be buto raktų ir galimybės ten patekti, todėl nerado, kur nakvoti. Būdamas neblaivus, jis sugalvojo nueiti į savo automobilį, paliktą kelkraštyje. Norėdamas, kad būtų šilčiau, R. D. užvedė automobilį. Jis taip pat pripažino, kad kelis kartus  pavažiavo pirmyn ir atgal, kad nukristų sniegas nuo ratų ir automobilio. Bestumdydamas automobilį, įvažiavo į netoliese stovinčią mašiną. Pažeidimų ant kliudyto automobilio neblaivus vyras nepastebėjo. Jis sakė, kad atsitrenkė į mašiną nesmarkiai. Anot R. D., savo mikroautobuse jis prabuvo apie pusvalandį, kol atvyko pareigūnai.

Bauda, prarastas automobilis ir „teisės“

Kadangi R. D. savo kaltę pripažino, anksčiau nebuvo teistas, jam prokuroras pasiūlė bylą užbaigti, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą. Tai teisiamajam gerokai palengvina padėtį, kadangi tokiu atveju bausmė mažinama trečdaliu. Prokuroras siūlė skirti baudą. Su tokiu pasiūlymu kaltinamasis sutiko. Teismas prokuroro pareiškimą tenkino. R. D. pripažintas kaltu, padaręs nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalyje. Teismo baudžiamuoju įsakymu už šį nusikaltimą jam skirta 51 MGL (2550 Eur) bauda, kuri sumažinta trečdaliu. Galutinė bausmė – „tik“ 34 MGL (1700 Eur) bauda, kurią nuteistajam leista sumokėti per 12 mėnesių. Be to, kaip įprasta tokiais atvejais, R. D. praras teisę vairuoti transporto priemones 2 metų laikotarpiui, neteks automobilio „VW Transporter“, kuris bus konfiskuotas valstybės nuosavybėn.

2022 m. birželio 15 d. priimtas teismo baudžiamasis įsakymas išsiųstas nuteistajam. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo nuteistasis turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, prašyti skirti kitokią bausmę, tačiau praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video