Žmogų mušusio ir egzekuciją filmavusio juodupėno byla – pakeliui į teismą (0)

Publikuota: 2024-01-30 Kategorija: Kriminalai
Žmogų mušusio ir egzekuciją filmavusio juodupėno byla – pakeliui į teismą
Rokiškio Sirena nuotr. /

Sausio 24-ąją suėjo trys mėnesiai, kai dėl galimo nužudymo buvo suimtas Juodupėje ne vienerius metus siautėjęs ir gyventojus bauginęs vietos gyventojas. Nors byla teismui dar neperduota, visgi, sunkiu nusikaltimu įtariamas jaunas vyras už grotų liko dar trims mėnesiams.

Sumuštas žmogus mirė

Praėjusių metų spalio 24 d. minėto asmens atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kitam asmeniui sukelto sunkaus sveikatos sutrikdymo. Tačiau po poros savaičių kaltinimai buvo perkvalifikuoti ir pradėtas tyrimas dėl galimo nužudymo, nes sumuštasis ligoninėje mirė. Kaltinamajam tąkart skirta griežčiausia kardomoji priemonė: jis buvo suimtas 3 mėnesiams.

Bylą nagrinėjantis Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Arvydas Gramba iš karto ramino juodupėnus, kad pasibaigus 3 mėn. laikotarpiui, jis prašysiąs suėmimo terminą pratęsti: „Atsižvelgiant į vyro teistumus ir padarytus pažeidimus, išlieka tikimybė, kad būdamas laisvėje jis ir toliau vykdys nusikalstamus veiksmus“.

Prokuroras savo pažadą ištesėjo: suėmimo terminas – pratęstas ir nužudymu įtariamas juodupėnas už grotų lieka iki balandžio 24 d.

Nusikaltėlis – pakaltinamas

Anot A. Grambos, byla teismui perduota bus jau netrukus – vasario mėn., tačiau, nors įrodymai – paties nužudymu įtariamo asmens filmuotas ir tiesiogiai transliuotas nusikaltimas – akivaizdūs, bylos nagrinėjimas gali užtrukti ne vieną posėdį.

„Labai abejoju ar užteks vieno teismo posėdžio. Yra nemažai liudytojų, 5 nukentėjusieji, tad visų jų išklausymas užtruks. Būna ir situacijų, kad ne visi gali dalyvauti, kažkas neatvyksta, tada vėl daroma pertrauka. Bet, manau, iki vasaros byla turi būti išnagrinėta“, – dabartinę situaciją komentavo prokuroras.

Juodupėnas bus teisiamas ne tik dėl galimo nužudymo, bet ir dar dėl 3 nusikaltimų – svetimo turto sunaikinimo, dėl kurių buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai Rokiškio policijos komisariate.

Pasiteiravus, ar įtariamajam jau atlikta psichiatrinė ekspertizė, A. Gramba sakė, kad ekspertizė nebuvo skirta: „Teismo psichiatras pateikė išvadą, kad nėra jokios ligos, liudijančios, kad asmuo nesuprastų savo veiksmų ir būtų nepakaltinamas. Byloje jis bus teisiamas kaip suvokęs savo veiksmus ir galimas jų pasekmes“.

Teismo laukia Šiauliuose

Šiuo metu suimtasis teismo laukia Šiaulių tardymo izoliatoriuje, o dėl visų nusikaltimų bus teisiamas Panevėžyje. Anot prokuroro, teismo posėdžiai, greičiausiai, bus vieši.

Įstatymų numatyta tvarka, įtariamasis turi Valstybės skirtą advokatą.

„Laisvės atėmimo bausmė už nužudymą yra nuo 7 iki 15 metų. Vidurkis – apie 11-12 m. Manau, jei vyras pripažintas pakaltinamu, jo ir laukia tokia bausmė“, – iš karto po juodupėno suėmimo rudenį komentavo A. Gramba

Primename, nusikaltimas buvo padarytas spalio pabaigoje. Juodupėnas, galimai, išliejo pyktį – žiauriai spardė – dėl to, jog manė, kad jau miręs vyras jį paskundė policijos pareigūnams.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video